Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Deszcz meteorytów Lyrid pozostawi po niebie „świecące pociągi pyłu” w czwartek. Oto jak oglądać.

  • Szczyt osiąga w czwartek wczesnym rankiem meteorytu Lyrid. Ludzie mogą się dowiedzieć 10 do 20 meteorów na godzinę.

  • Meteoryty to pozostałości pobliskiej komety i palą się, gdy wchodzą do atmosfery.

  • Księżyc będzie miał więcej niż połowę pełni, więc zobaczenie gołębia będzie trudne. Oto jak oglądać.

  • Zobacz więcej artykułów na stronie biznesowej Insider.

Pierwszy deszcz meteorów osiąga szczyt wiosną w czwartek rano.

Deszcz meteorów Lyrid, który występuje pod koniec kwietnia każdego roku, ma miejsce, gdy Ziemia przechodzi przez ogon komety. Kiedy szczątki tej komety dostają się do atmosfery naszej planety, spala się, pozostawiając na niebie smugi, które można zobaczyć gołym okiem przez kilka sekund.

Kiedy Lyrids osiągnie swój szczyt, ludzie mogą spodziewać się zobaczyć od 10 do 20 meteorów na godzinę. Te meteoryty często pozostawiają po sobie „świecące pociągi pyłu”, gdy się rozpadają. Według NASA.

W tym tygodniu księżyc jest w pełni wypełniony przez ponad połowę, co utrudni dostrzeżenie wysokich gwiazd. Oto kilka wskazówek, jak złapać Lyridów w akcji.

Wyjdź wcześnie w czwartek rano, tuż przed wschodem słońca

Najlepszą porą na zerknięcie na Lyrids jest wczesny poranek w czwartek 22 kwietnia, tuż przed wschodem słońca.

Czekam, aż woskowy księżyc ustawi się – Około 4 rano Na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych – łatwiej będzie dostrzec meteory i ich pociągi pyłowe. W przeciwnym razie jasna poświata prawie pełni księżyca (w czwartek będzie wypełniona w 68%) może zasłonić smugi meteorytów.

Udaj się w obszar bardzo daleko od miejskich lub ulicznych świateł i weź śpiwór lub koc. Nie ma potrzeby przypinania lunety ani lornetki, ponieważ deszcz meteorów najlepiej widać gołym okiem.

„Połóż się na plecach ze stopami skierowanymi na wschód, spójrz w górę i ciesz się jak największą częścią nieba”, Witryna powiedziała. „Po około 30 minutach w ciemności oczy się dostosują i zaczniesz widzieć meteoryty”.

Spadające gwiazdy mogą pojawić się w dowolnym miejscu na niebie, ale jeśli potrzebujesz punktu odniesienia, poszukaj podobnej do liry konstelacji Lyra, z której często pojawiają się Lirydy. (W ten sposób otrzymali swoje imiona.)

Jeśli przegapisz występ w czwartek rano, w piątek nadal będzie można zobaczyć meteory. W rzeczywistości deszcze meteorytów Lyrid w tym roku potrwają do 30 kwietnia. Zwykle kończy się do 25 kwietnia.

Jeden z najstarszych znanych rojów meteorytów

Ludzkość wie o deszczach meteorytów Lyrid od prawie trzech tysięcy lat: według NASA pierwsza obserwacja datuje się na 687 pne w Chinach.

Meteoryty pochodzą z komety o nazwie Thatcher, nazwanej na cześć astronoma, który po raz pierwszy zetknął się z kosmiczną skałą w 1861 roku.

Okrążenie Słońca zajmuje Thatcherowi 415 lat (nie zobaczymy go ponownie przed 2276). Gdy krąży wokół Układu Słonecznego, ogon Thatcher pozostawia ogon pozostałych szczątków i cząstek komety.

Każdego kwietnia Ziemia przechodzi przez szczątki Thatcher i jest bombardowana przez śmieci komet przez dwa tygodnie, co skutkuje olśniewającym deszczem meteorytów.

Po przejściu Lyridów pozostaje 11 deszczów meteorytów Aby wyszukać w tym roku. Jeden z najbardziej sławnych, Persowie, Szczyt osiągnie w nocy 11 sierpnia.

E-maile i alerty Business Insider

Witryna wyróżnia się każdego dnia w Twojej skrzynce odbiorczej.

Śledź Business Insider Australia pod adresem Serwis społecznościowy FacebookI ŚwiergotI Linkedin, I Instagram.

READ  Wykorzystanie dźwięku do kontrolowania dźwiękowych reakcji enzymatycznych