Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Discovery przygotowuje się do walki o ochronę polskiego biznesu przed rządowymi rozprawami z zagraniczną własnością

Odkrycie Przygotowuje się do zaciętej bitwy o utrzymanie działalności w Polsce w obliczu agresywnej kampanii rządzącej prawicowej partii w kraju, mającej na celu uniemożliwienie zagranicznej własności mediów.

7 lipca Prawo i Sprawiedliwość (PiS) wystąpiło z wnioskiem o zmianę lokalnej ustawy o radiofonii i telewizji, która przewiduje, że posiadacze koncesji na nadawanie programów telewizyjnych i radiowych nie mogą być kontrolowani bezpośrednio ani pośrednio przez podmioty spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Więcej od Variety

Nowa ustawa medialna wymierza bezpośrednio w Discovery, amerykańskich właścicieli polskich nieruchomości البولندي telewizja Grupa, która prowadzi najbardziej liczący się w kraju kanał informacyjny TVN24. Wyceniany na około 1 miliard dolarów TVN jest największą amerykańską inwestycją w Polsce.

Beret, prezes i dyrektor generalny Discovery Networks International, mówi różnorodny Firma „uważnie przygląda się obronie naszych interesów handlowych przed nadużyciami regulacyjnymi, zachowaniami antykonsumenckimi i innymi niepewnymi sytuacjami rynkowymi”.

Peret podkreśla, że ​​proponowane zmiany nie tylko godzą w interesy biznesowe Discovery w Polsce, ale „fundamentalnie destabilizują kraj dla wszystkich przedsiębiorców. Jedną z fundamentalnych zasad inwestowania jest poczucie praworządności i co to oznacza dla bezpieczeństwa i pewności inwestycje biznesowe.”

Jednak czas na odkrycie może się kończyć.

Spółka, która ma połączyć się z WarnerMedia w ramach ogromnej transakcji, która ma zostać sfinalizowana w połowie 2022 r., 18 miesięcy temu złożyła wniosek o odnowienie istniejącej 10-letniej licencji medialnej do TVN, ale wciąż czeka na KRRiT. zatwierdzić. Licencja wygaśnie 26 września.

Nie ma uzasadnionego powodu opóźnienia. Nic”, oświadczył Perrett. „Fakt, że mamy inne licencje posiadane w ten sam sposób, które zostały odnowione w tym samym okresie, świadczy o tym, że kryteria stosowane do odnowienia licencji tego kanału informacyjnego mają charakter polityczny, nie są uzasadnione ani regulacyjne. ”.

Discovery do tej pory działało w Polsce, rejestrując się jako niezależna firma na terenie Unii Europejskiej, spełniając tym samym wymogi uniemożliwiające firmom pozaeuropejskim posiadanie ponad 49% w lokalnych mediach. Jednak nowo zaproponowane przepisy eliminowałyby jakąkolwiek zagraniczną własność polskich mediów.

READ  Bandyci Big Birda są oskarżani o kradzież frontowej sali kostiumów, ale mają trochę trudności z wyjściem po kolorowym wyjściu

Taki scenariusz prawdopodobnie zmusiłby Discovery do sprzedaży 51% udziałów w TVN.

Debata nad propozycjami zmian w prawie została przełożona w tym tygodniu na 13 sierpnia z powodu nieporozumień między rządzącą partią Prawo i Sprawiedliwość a jedną z jej frakcji, która wzywa do łagodniejszego podejścia, które poszerzyłoby podstawy geograficzne prawa i wymagało zagranicznych właścicieli. Bycie częścią Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), która obejmuje Stany Zjednoczone, a nie wyłączny Europejski Obszar Gospodarczy.

Zawirowania medialne w Polsce zostały niedawno odnotowane w raporcie Komisji Europejskiej na temat praworządności z 2021 r., w którym stwierdzono, że polski rynek mediów ryzykuje „ograniczenie pluralizmu mediów” ze względu na zmiany legislacyjne w branży.

Tymczasem Departament Stanu USA jest również zaangażowany w kontakt z kanclerzem Derekiem Cholletem, który niedawno powiedział TVN24, że udział Discovery w spółce jest „bardzo ważną amerykańską inwestycją tutaj, w Polsce. inwestycje” .

„Wolność mediów ma kluczowe znaczenie” – powiedział Chollet.

Najlepszy asortyment

zapisać się na Różne Biuletyn. Aby otrzymywać najnowsze wiadomości, śledź nas na FacebookA Świergot, A Instagram.