Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Djokovic przekazał kolejne złe wieści z Ameryki

Novak Djokovic wrócił na pierwsze miejsce na świecie, ale wygnanie 22-krotnego mistrza Wielkiego Szlema wygląda na niezachwiane – na razie.

Tenis: Carlos Alcaraz awansował do półfinału w Indian Wells po niesamowitym trafieniu w tenisa z Félix Auger-Aliassime.

Ale Djokovic może stracić pierwsze miejsce, jeśli Hiszpan Carlos Alcaraz będzie kontynuował swoją imponującą passę przeciwko Indian Wells przeciwko 11. rozstawionemu Yannickowi Sinnerowi w półfinale.

Oglądaj tenis na żywo z beIN SPORTS na Kayo. Relacja na żywo z turniejów ATP + WTA Tour, w tym każdego meczu finałowego. Nowy w Kayo? Rozpocznij bezpłatny okres próbny teraz>

Jeśli Alcaraz zdobędzie swój tak zwany „piąty wielki” tytuł w Indian Wells, odzyska tytuł rozstawienia nr 1 na świecie od Djokovica, chociaż będzie musiał wygrać w Miami, aby zachować ten tytuł, ponieważ jest obrońcą tytułu i posiada 1000 punktów w rankingu.

Djokovic nie może nic zrobić, aby zachować swoją pozycję po tym, jak otrzymał zakaz wjazdu do Stanów Zjednoczonych i oficjalne wycofanie się z listy zgłoszeń Miami.

Zakaz wynika z odmowy Djokovica otrzymania szczepionki Covid-19, stanowiska, które zajmował przez całą pandemię, co kosztowało go szansę na grę zarówno w Australian Open, jak i US Open w 2022 roku.

Djokovic złożył wniosek o zwolnienie od rządu USA, zwłaszcza w związku z ograniczeniami, które mają wygasnąć w maju.

Według doniesień, jego prośba koncentruje się na ogłoszeniu, że dwukrotnie zaraził się wirusem i złożeniu na tej podstawie zwolnienia lekarskiego.

Jedyną dobrą wiadomością dla Djokovica jest to, że prawdopodobnie będzie mógł zagrać w US Open 2023, począwszy od 28 sierpnia.

Djokovic oficjalnie opuścił Miami. Zdjęcie: Karim Sahib/AFP

Stany Zjednoczone nadal nie wpuszczają do kraju nieszczepionych podróżnych z zagranicy, a Administracja Bezpieczeństwa Transportu zauważyła ostatnio, że polityka ta nie ulegnie zmianie co najmniej do połowy kwietnia.

READ  Natasha Jonas modli się, aby jej trzecie szczęście zmierzyć się z tytułem mistrza świata w Khan Brook Show

Biały Dom ogłosił w zeszłym miesiącu, że polityka nie może zostać unieważniona do 11 maja.

Dyrektor turnieju w Miami, James Blake, powiedział, że zrobił wszystko, co mógł, ale nie mógł wpłynąć na rząd.

„Jesteśmy jednym z najlepszych turniejów na świecie, lubimy mieć najlepszych graczy, którzy mogą grać” – powiedział Blake w wywiadzie dla Tennis Channel.

„Zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy. Próbowaliśmy rozmawiać z rządem, ale to wymknęło się nam z rąk. Próbowaliśmy, a on nie był w stanie grać”.

„Ten sam wynik uzyskał w Indian Wells, gdzie wiem, że (dyrektor turnieju w Indian Wells) Tommy Haas zrobił wszystko, co mógł.

Próbowaliśmy pozwolić Novakowi Djokovicowi na zwolnienie, ale nie było to możliwe.

„Chcielibyśmy go mieć, a on jest naszym największym mistrzem, wygrał tutaj sześć razy. Niestety, to znacznie powyżej mojego poziomu wynagrodzenia. „

Pojawia się po tym, jak republikański senator Rick Scott i Marco Rubio wysłali list do prezydenta Joe Bidena, wzywając administrację Bidena do przyznania zwolnienia 22-krotnemu mistrzowi Wielkiego Szlema.

Nawet potencjalny kandydat na prezydenta i gubernator Florydy Ron DeAntis zaoferował przemycenie serbskiej gwiazdy do kraju.

„Poprowadziłbym dla niego łódź z Bahamów tutaj. Zrobiłbym to w stu procentach” – powiedział DeSantis na konferencji prasowej.

„Myślę, że jego ludzie patrzą na niego i nie jestem pewien, czy w ten sposób chcą przybyć do kraju, co rozumiem. Myślę, że to będzie wspaniały moment, ale wiesz, z tym.”

Djokovic zdobył swój dziesiąty tytuł Australian Open. Zdjęcie: MANAN VATSYAYANA / AFP

Stanowisko USA zostało skrytykowane przez ekspertów i gwiazdy tenisa, w tym amerykańskiego komika politycznego Billa Mahera.

W programie HBO „Real Tim with Bill Maher” Maher powiedział: „Bezpośrednie niebezpieczeństwo? Kim jest facet grający w tenisa? Kim jest facet, który został dwukrotnie uderzony?”.

READ  Simone Biles Zdrowie psychiczne, reakcja, wyniki

„To jest samotne. Sport, w którym stoisz samotnie na środku pola, na otwartej przestrzeni, w kraju, w którym wszyscy już go mieli. Nie ma bezpośredniego niebezpieczeństwa? Ten kraj utknął w głupocie, tak jest. „

Status szczepień Djokovica doprowadził do jego deportacji z Australii na krótko przed Australian Open 2022. Po wygraniu Wimbledonu opuścił także zeszłoroczny US Open z powodu ograniczeń w podróżowaniu.

Wrócił do Australii w styczniu, wygrywając Australian Open 2023, zdobywając rekordowe 22 tytuły Wielkiego Szlema w grze pojedynczej.