Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Dlaczego jestem kreatorem postaci w grach wideo?

Dlaczego jestem kreatorem postaci w grach wideo?

W dniu, w którym zacząłem tutaj w Kotaku w 2022 r., pierwszy post, który napisałem, zawierał zdjęcie postaci, która na górze wyglądała zupełnie jak ja. Zostało mi przydzielone przez V Cyberpunka 2077Pojawiło się ono więcej niż kilka razy na tej stronie, gdzie opisałem grę i jej zawartość Iluzoryczna wolność ekspansja. Ale nie jest jedyną postacią wyglądającą jak ja, która gościła na stronie głównej Kotaku przez ostatnie półtora roku. Dla mnie Wrota Baldura 3 oszust, Uliczny wojownik 6 Awatar i Doktryna Smoka 2 Odkąd tu przybyłem, Arisen pojawiał się w całym Kotaku. Do diabła, o mój Pokemony Postacie wyglądają jak młodsze wersje mnie. Jeśli denerwuje Cię widok wielu łysych, brodatych gejów na pierwszej stronie Kotaku, nie martw się; Każdy redaktor, z którym tu współpracowałem, przynajmniej raz poprosił mnie, abym nie używał moich awatarów w każdym publikowanym przeze mnie artykule Nawet moi znajomi mają mi to za złe.

Ale dlaczego wszystkie moje postacie wyglądają jak ja? Jeśli jest to gra typu Wrota Baldura 3 Dałoby mi to wiele możliwości tworzenia postaci różnych typów, klas i środowisk, więc dlaczego zawsze wybieram grę sobą? Czy nie pozbawiam się bogactwa możliwości stworzonych przez tych twórców, doświadczając gry jedynie oczami? Cóż, dla mnie różne ścieżki i opcje to rzeczy, których lubię się uczyć po zagraniu w grę po raz pierwszy. Gra stała się dla mnie przede wszystkim przestrzenią do odkrywania swojej tożsamości, wartości i decyzji. Wszystko inne jest po prostu ekstra.

Zrzut ekranu: Larian Studios/Kotaku

Warto zauważyć, że jest to dla mnie łatwe. Jako bezwłosy i zarostowy biały facet, trudno byłoby ci znaleźć grę, która nie posiadałaby opcji potrzebnych mi do stworzenia cyfrowej wersji siebie, chociaż znam wielu kolorowych ludzi, którzy mieli problemy z twórcy postaci, którzy nie pasują do ich odcienia skóry lub tekstury włosów. Tak naprawdę największą przeszkodą, jaką napotykam, chcąc się rozwijać w większości gier, jest to, że nie w każdej grze mogę być niskim królem mierzącym 170 cm (pozdrowienia dla firmy Capcom za umożliwienie mi bycia małym gościem w Uliczny wojownik 6 I Doktryna Smoka 2), ale sprawiam, że to działa. Nawet w grach typu Siły głosu To nie pozwala mi na stworzenie człowieka, daję Fursonie konkretny element ubioru, który pokazuje, że jestem sobą w tym wszechświecie. A co do tego, dlaczego to robię, tak jak mówi o wszystkim, co robię, moja terapeutka: obnażanie się w każdym meczu jest w rzeczywistości reakcją na traumę.

READ  Opcja Pokémon Go 120fps jest teraz dostępna na iPhonie 13 Pro / Max

Jedną z najbardziej kształtujących przestrzeni online, kiedy byłem nastolatkiem, była Nieistniejące już fora BioWare. Byłem na tych forach prawie codziennie w latach 2009 i 2010, kiedy Efekt masy 2 Wychodził. Oryginalna gra była moją ulubioną grą wszechczasów i pomogła mi zdefiniować moją tożsamość jako geja. Naturalnie więc, gdy zbliżała się kontynuacja, przeszukałem fora w poszukiwaniu informacji, czy tym razem główny bohater, komandor Shepard, będzie mógł wejść w związek homoseksualny. Doszło to do skutku dopiero w Mass Effect 3, ale miałem okazję obserwować, jak rozwijała się najgorsza retoryka antygejowska, gdy fani gejów musieli walczyć z najbardziej upartymi bigotami próbującymi przemawiać, zwłaszcza z wyłączeniem gejów.

Zrzut ekranu: BioWare/Kotaku

Wciąż pamiętam, jak wielu internautów wypowiadało się szeroko i wyczerpująco na temat wyjątkowej osobowości komandora Sheparda. To był bohater, na którego starałem się jak najlepiej przenieść wszystkie moje wartości i osobowość, a mimo to homofobiczne dupki czepiały się wszelkich interakcji w grze, jakie tylko mogli, jako „dowodu”, że każda wersja pierwszego ludzkiego Widma była heteroseksualna . Nie żeby BioWare pomogło podczas najgorszych z tych bitew online.

Efekt masowy'S Długa walka o kompleksowe relacje Przez lata utrudniało to upieranie się BioWare, że jego bohater tak „Wstępnie zdefiniowane” Heteroseksualność, choć składa się wyłącznie z wyborów dokonywanych przez gracza. Upieranie się, że mój syn Shepard nie jest gejem tak jak ja, sprawiało, że te gry były dla mnie ryzykowne do tego stopnia, że ​​podejmowałem decyzje tak świadomie, że miałem wrażenie, że jestem. Aktywnie buntuj się przeciwko temu pomysłowi.

Ostatnio, Efekt masy 3 To nadeszło i po tym, jak w kilku grach przedstawiłem nieodwzajemniony romans między tą dwójką, udało mi się nawiązać kontakt mojego Sheparda z majorem Kaidanem Alenką. To doświadczenie, dzięki któremu dowiedziałam się, kim są i kim mogliby być moi bohaterowie, sprawiło, że postanowiłam już nigdy nie pozostawiać miejsca na wątpliwości. Od tego czasu sytuacja nieznacznie się poprawiła Efekt masowy, ale geje nadal nie są domyślnym wyborem w grach AAA i są jedynie opcją, często obdarzaną mniejszą miłością. Mam wrażenie, że opowiadano to od dawna, ponieważ te historie nie dotyczyły mnie ani ludzi takich jak ja zmieniających sposób, w jaki gram w gry.

READ  Testowane: StartAllBack naprawia to, czego nienawidzimy w systemie Windows 11
Zrzut ekranu: CD Projekt Red/Kotaku

Gry stały się dla mnie narzędziem do samopoznania, a nie świata. To tak, jakbym podchodził do gier tak, jakbym był Isekaiem w nowym świecie, po którym się poruszam, jakbym osobiście stawał przed tymi samymi wyborami i wyzwaniami, co w przypadku moich własnych cyfrowych faksów, dostosowując się nieznacznie, aby uwzględnić historię. Powiedziało.

Moja wersja V Cyberpunka 2077 Przez całe życie mieszkał w wielkim mieście Night City, ale nadal pielęgnuje moją nadzieję na lepszą, mniej nieszczęśliwą przyszłość w towarzystwie ludzi, których ceni. Mój Renegat Shepard jest ucieleśnieniem mojego nastoletniego niepokoju, więc zanim przybyłem Efekt Masowy: AndromedaMój Pathfinder Raider może ucieleśnić moją nadzieję na przyszłość. Mój tuf w środku Wrota Baldura 3 Niesie ze sobą beznadziejne, autodestrukcyjne skłonności romantyczne, gdy radzi sobie z relacjami ze swoim pastorem i kochanką Gail. Dla mnie Pokemony trener? Nie wiem, bardzo lubi szczura elektrycznego i przez większość czasu nosi czerwony kapelusz.

Dla mnie zrobienie bohatera gry wideo nie oznacza stworzenia oryginalnej postaci i zanurzenia się w inną tożsamość. Zostawię kapsuły czasu pokazujące, kim byłem, kim jestem i kim mam nadzieję się stać. Wszystkie postacie, które pozostawiłem, uchwyciły moment w moim życiu, kiedy byłem zły lub pełen nadziei, a w niektórych przypadkach przed 2018 rokiem, kiedy byłem w głowie, a nie tylko na twarzy. Ale dzięki ich historiom namalowałem własną. Gdybym miał żyć tymi historiami, byłyby moje.