Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

styl irracjonalny;  Genetyczne podłoże zespołu stresu pourazowego.  Diabły tasmańskie nadal są zagrożone wyginięciem

styl irracjonalny; Genetyczne podłoże zespołu stresu pourazowego. Diabły tasmańskie nadal są zagrożone wyginięciem

Ten artykuł został zrecenzowany według Science Proces edycji
I Zasady.
Redaktorzy Przy zapewnieniu wiarygodności treści wyróżniono następujące cechy:

Weryfikacja faktów

zaufane źródło

Korekta

Źródło: domena publiczna CC0

× Zamknąć

Źródło: domena publiczna CC0

Witam zainteresowane strony. (Jest to termin niezwiązany z płcią, którego używam, ponieważ w wielu postach w mediach społecznościowych widzę „ludzi”). W tym tygodniu badacze opisali model sztucznej inteligencji, który próbuje naśladować ludzką irracjonalność podczas podejmowania decyzji, co powinno być najlepsze podejście do budowania… Ogólna sztuczna inteligencja równoważna człowiekowi, prawda? Na przykład, jeśli powiedziałem Siri „Dziękuję”, a ona odpowiedziała „Ty też” zamiast „Nie ma za co”, poczułem się zawstydzony. Może mi się to wydawać zbyt humanitarne.

Ponadto, oto kilka linków do raportów na temat zespołu stresu pourazowego i jego podłoża genetycznego, wciąż zagrożonych diabłów tasmańskich i nieznanej wcześniej stronniczości w ocenie uczniów, która może odstraszyć uczniów o imieniu Ybarra lub Zamboni.

Irracjonalność zostaje uchwycona

Podejmowanie decyzji przez człowieka jest z natury irracjonalne i wysoce nieprzewidywalne, ponieważ ludzie próbują zrównoważyć napływające informacje, zachowania ukierunkowane na cel, przewidywania dotyczące przyszłości i nieistotne motywacje wewnętrzne, takie jak chęć zjedzenia burrito. Badacze sztucznej inteligencji próbują obecnie zbudować systemy sztucznej inteligencji, które będą mogły skuteczniej współpracować z irracjonalnymi, związanymi z czaszkami ludźmi, wyjaśniając tę ​​irracjonalność.

Donoszą o tym naukowcy z MIT i Uniwersytetu Waszyngtońskiego Nowa technologia Modelowanie zachowania agenta – człowieka lub sztucznej inteligencji – uwzględniającego ograniczenia jego zdolności rozwiązywania problemów.

Poprzednie próby badawcze modelowania procesu decyzyjnego człowieka wymagały dodania szumu do modelu, tak aby agent wybierał właściwą opcję tylko w określonym procencie prób. Ale ludzka irracjonalność nie zawsze jest irracjonalna w ten sam sposób. Zamiast tego nowy model czerpie inspirację od szachistów wysokiego szczebla. Naukowcy zaobserwowali, że gracze na wyższym poziomie potrzebują więcej czasu na zastanowienie się, zanim podejmą działania w trudnych meczach. Okazało się to dobrym wskaźnikiem ludzkich zachowań i zainspirowało ich nowe ramy.

Model uruchamia algorytm przez określony czas, aby rozwiązać konkretny problem. Model porównuje decyzje algorytmu z zachowaniem agenta pracującego nad tym samym problemem; Może następnie dostosować decyzje agenta do decyzji algorytmu i dokładnie określić, gdzie agent przestał planować. Wyprowadzenie budżetu wnioskowania z planowania agenta pozwala modelowi przewidzieć, w jaki sposób agent będzie dokonywał wyborów w przypadku podobnych problemów.

Świetne studium

Narażenie na traumatyczne środowiska lub warunki, takie jak pola bitwy, aktywuje reakcję stresową, która prawdopodobnie ma charakter adaptacyjny i, jak wykazano, poprawia przeżycie człowieka. W przypadku zespołu stresu pourazowego ta sama reakcja pogarsza jakość życia, co jest szczególnie widoczne w kraju, który wychodzi obecnie po 20 latach wojny z rzędu. (Oczywiście zespół stresu pourazowego ma również korzenie w innych przyczynach.)

Naukowcy z Broad Institute of MIT i Harvard University przeprowadzili niedawno badanie Badanie genetyczne 1,2 miliona osób i zidentyfikowano 95 loci genomowych związanych z rozwojem PTSD po urazie, a także 43 geny odgrywające rolę w PTSD. To badanie, największe tego rodzaju, wyznacza wiele nowych celów, które mogą prowadzić do opracowania strategii zapobiegania i leczenia.

Zbigniew był niedoceniany

Naukowcy z Uniwersytetu Michigan podali, że studenci z niższymi tytułami w kolejności alfabetycznej otrzymywali niższe oceny niż ci z wyższymi tytułami w kolejności alfabetycznej. Haha, jest coraz gorzej: uczniowie podporządkowani alfabetycznie również otrzymywali komentarze, które były bardziej negatywne, mniej grzeczne i przedstawiały gorszą jakość ocen, mierzoną skargami uczniów. Ustalenia te wynikają z analizy danych z internetowego systemu zarządzania nauką Canvas, który domyślnie sortuje aplikacje uczniów alfabetycznie według tytułu.

W badanym okresie, tj. od 2014 do 2022 r., uczniowie o nazwiskach rozpoczynających się na literę A, B, C, D lub E uzyskali oceny o 0,3 punktu wyższe; Uczniowie o alfabetycznych nazwiskach podmiejskich uzyskali o 0,3 punktu mniej, co stanowi różnicę 0,6 punktu. Naukowcy uważają, że prawdziwym problemem jest zmęczenie, a nie kolejność alfabetyczna.

„Uważamy, że zmęczenie jest jednym z głównych czynników prowadzących do tego efektu, ponieważ kiedy pracujesz nad czymś przez dłuższy czas, czujesz się zmęczony, a potem zaczynasz tracić uwagę i zdolności poznawcze” – stwierdził badacz Jiaxin Bai ze Szkoły Informacji Uniwersytetu Michigan.

Wyniki zostały odrzucone

Kilku australijskich przyjaciół powiedziało mi kiedyś, że zabawnie jest opowiadać Amerykanom o diabłach tasmańskich, ponieważ generalnie nie rozumiemy, że postać z kreskówki Warner Brothers jest wzorowana na prawdziwym zwierzęciu. (Z drugiej strony Australijczycy są w pełni świadomi, że Królik Bugs wzorowany jest na królikach, przeciwko którym Australia zbudowała płoty rozciągające się na cały kontynent.) Podobnie jak postać z kreskówki, prawdziwe diabły tasmańskie są krępe, śmierdzące i hałaśliwe. Są krytycznie zagrożone, zagrożone przez zaraźliwą formę raka, która powoduje powstawanie dużych guzów twarzy i ostatecznie utrudnia diabłom samodzielne wyżywienie.

W 2020 roku badacze śledzący chorobę nowotworu twarzy diabła poinformowali, że rozprzestrzenianie się spowolniło i ustabilizowało się; Jednak wieloinstytucjonalny zespół badaczy zakwestionował te twierdzenia w nowym badaniu genotypowania, stwierdzając błędy w danych, na których pierwotny zespół oparł swoje wnioski.

READ  Acer Chromebook Spin 514 z nowymi procesorami AMD Ryzen 5000 z serii C