Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Dlaczego NASA wybrała SpaceX do budowy sondy księżycowej

W piątek NASA zatrudniła SpaceX do pomocy w sprowadzeniu ludzi z powrotem na Księżyc w dalszej części dekady w ramach programu Artemis.

Agencja ogłosiła w piątek, że przyzna Elonowi Muskowi kontrakt o wartości 2,89 miliarda dolarów na opracowanie statku kosmicznego, przetestowanie bezzałogowego lotu na Księżyc, a na koniec załogowej misji, która wyląduje na powierzchni Księżyca. SpaceX wyprzedził Dynetics i Blue Origin pod względem tej możliwości, w dużej mierze dzięki swojej przystępnej cenie. Spektakl SpaceX kosztował około połowy Dynetics i jedną czwartą Blue Origin, Ars Technica Raporty. Tak więc, chociaż statek kosmiczny ma wiele innowacyjnych funkcji, które uczyniły go atrakcyjnym kandydatem, „wydaje się, że najważniejszym czynnikiem był budżet”, odkąd NASA walczyła o zapewnienie finansowania z Kongresu na lądowanie na Księżycu.

Ars Technica Zwraca uwagę, że NASA prawdopodobnie nie wygasła, jednak wyjaśniając, że „nagroda z jednego źródła dla SpaceX za system lądowania ludzi nie będzie szczególnie popularna w Kongresie, gdzie tradycyjne firmy kosmiczne, takie jak Lockheed Martin i nowicjusze, tacy jak Blue Origin, mają bardziej ugruntowaną dźwignię. . ”. Innymi słowy, to posunięcie „wysyła jasny komunikat z NASA i Białego Domu” – który poparł program Artemis i jego cele – „do księgi budżetowej w Izbie i Senacie”. Przeczytaj więcej na Ars Technica.

Więcej artykułów z theweek.com
5 bardzo zabawnych kreskówek o planie infrastruktury Bidena
Powinieneś zacząć od ogrodu z dziurką od klucza
Biden psuje politykę uchodźczą

READ  Sekcja mózgu ujawnia nową możliwą przyczynę choroby Alzheimera: ScienceAlert