Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Długo oczekiwany film Chłopi na światowej premierze zostaje nagrodzony owacjami na stojąco – Pierwsza Wiadomość

Długo oczekiwany film Chłopi na światowej premierze zostaje nagrodzony owacjami na stojąco – Pierwsza Wiadomość

Nowy film, określany przez krytyków jako „genialny”, wykorzystuje animację skeczową, by opowiedzieć klasyczną historię życia na polskiej wsi ponad sto lat temu.
Materiały prasowe

Długo oczekiwana światowa premiera Chłopów po pokazie na Festiwalu Filmowym w Toronto (TIFF) została nagrodzona owacjami na stojąco.

Nowy film, oparty na książce Władysława Reymonta pod tym samym tytułem, wykorzystuje animację skeczową, aby opowiedzieć klasyczną historię życia na polskiej wsi ponad sto lat temu.

Pisząc na X (dawniej Twitterze) jeden z recenzentów nazwał produkcję „jednym z największych osiągnięć animacji, jakie kiedykolwiek widziałem”.Materiały prasowe

Książka (przetłumaczona na język angielski jako „Chłopi”) została napisana w czterech częściach i opublikowana w latach 1904–1909.

W 1924 roku otrzymał literacką Nagrodę Nobla.

Nowy film jest dziełem reżyserek Doroty Kobieli i jej męża Hugh Welshmana, pary twórców wielokrotnie nagradzanego filmu Loving Vincent o malarzu Vincentu van Goughu.Materiały prasowe

Teraz powieść została przeniesiona na ekran przez reżyserkę Dorotę Kobielę i jej męża Hugh Welshmana, którzy stoją za wielokrotnie nagradzanym filmem Loving Vincent o malarzu Vincentu van Goughu.

„Po latach pracy nad filmem o Vincentu van Goghu poczułam silną potrzebę porozmawiania o kobietach: ich zmaganiach, pasji i sile” – powiedziała Kobiela, której nowy film skupia się na postaci młodej kobiety o imieniu Jagna.

Materiały prasowe

Materiały prasowe

Dzięki grafikom inspirowanym twórczością młodych polskich malarzy – przede wszystkim Józefa Celmońskiego, ale także Leona Wiczkowskiego i Ferdynanda Ruszkiewicza – aktorzy odgrywali sceny, zanim ponad 100 artystów przeszło przez spektakle klatka po klatce, aby je ręcznie przemalować.Materiały prasowe

Krytyk Larry Fried z Geek Vibes Nation zebrał entuzjastyczne recenzje, nazywając film „absolutnie urzekającym”.

„Jedno z największych osiągnięć w animacji, jakie kiedykolwiek widziałem” – napisał na X (dawniej Twitterze).

„Ogromny krok naprzód w stosunku do „Twojego Vincenta” pod niemal każdym względem i absolutnie wciągająca, epicka historia sama w sobie.”

MJ O’Toole z Hammer to Nail napisał: „Owacja na stojąco dla The Peasants w reżyserii D. K. Welchmana i Hugh Welchmana.

„Dziesiątki tysięcy naoliwionych opon i żadna się nie zmarnowała. Przygotuj się na to, że zapiera dech w piersiach”.

Tymczasem Madeleine Williams, dyrektorka kina, powiedziała: „Chłopi to wspaniały film animowany, który zwraca także uwagę na polski dramat historyczny o tragedii młodej wiejskiej kobiety”.

Materiały prasowe

Materiały prasowe

Kamila Urzędowska gra Jagnę, a Robert Gulaczyk gra Antka.
Robert Golaczyk/Facebook

Dzięki grafikom inspirowanym twórczością młodych polskich malarzy – przede wszystkim Józefa Celmońskiego, ale także Leona Wiczkowskiego i Ferdynanda Ruszkiewicza – aktorzy odgrywali sceny, zanim ponad 100 artystów przeszło przez spektakle klatka po klatce, aby je ręcznie przemalować.

W rolach głównych występują Kamila Orzodowska (Janja), Robert Golaczyk (Antic), Miroslav Pak (Borina) i Sonja Metelica (Hanka) do muzyki skomponowanej przez Łukasza Luka.

Przy mniejszych pokazach w Polsce rozpoczynających się 19 września na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, oficjalna premiera ogólnokrajowa zaplanowana jest na 13 października.

READ  Znalezienie Anamiki z Madhuri Dixit jest teraz grą o sławę, która pojawi się 25 lutego na Netflix