Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Dzisiejsze podsumowanie wiadomości w Polsce – najważniejsze wiadomości

Dzisiejsze podsumowanie wiadomości w Polsce – najważniejsze wiadomości

Dzisiejsze podsumowanie wiadomości w Polsce
Calbara/TFN

Zacznij dzień od podsumowania najważniejszych wiadomości dnia z wiodących polskich portali informacyjnych.

Rs.pl „Rzeczpospolita” napisała, że ​​napięcia handlowe między Polską a Ukrainą gwałtownie nasiliły się po tym, jak Polska wprowadziła zakaz importu ukraińskiego zboża, a Kijów złożył w tej sprawie skargę do Światowej Organizacji Handlu. Ukraina ostrzegła także Polskę, że może wprowadzić zakaz importu niektórych polskich produktów rolnych. W odpowiedzi polski premier Mateusz Morawiecki przestrzegł przed możliwością nałożenia kolejnych sankcji na Ukrainę „w obronie polskich rolników”.

Wyborcza.pl – Agnieszka Lipska, dyrektor państwowej grupy hotelowej Polski Holding Hotelowy, zaoferowała usługi doradztwa w zakresie projektowania wnętrz Joachimowi Brudzińskiemu, wysokiemu rangą osobistościowi rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość, obecnie posłem do Parlamentu Europejskiego i przewodniczącym Komisji Partia Prawo i Sprawiedliwość. Gazeta Wyborcza napisała, że ​​to kampania wyborcza. Gazeta przytoczyła e-maile, które Lipska wysłała do żony Brodzinskiego w 2020 roku w sprawie projektu drogiej kuchni w luksusowym apartamencie rodziny Brodzinskich w Warszawie.

TVPInfo.pl – Państwowa telewizja informacyjna TVP Info poinformowała o najnowszym filmie wyborczym rządzącej partii PiS, w którym Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro skrytykował najnowszy film słynnej polskiej reżyserki Agnieszki Holland. Film, nagrodzony Nagrodą Jury na Festiwalu Filmowym w Wenecji, przedstawia trudną sytuację migrantów na granicy polsko-białoruskiej. „Z propagandy nazistowskich Niemiec i Rosji Radzieckiej znamy przedstawianie polskich żołnierzy i kobiet jako bandytów” – mówi Ziobro w nagraniu.

TVN24.pl – Według najnowszego sondażu wyborczego rządząca Partia Prawo i Sprawiedliwość wygra wybory 15 października, ale rząd będą mogły utworzyć wyłącznie partie opozycyjne – napisała prywatna telewizja TVN24, powołując się na sondaż przeprowadzony przez United Surveys dla radia RMF FM i RMF FM. gazeta DGP. PiS może liczyć na 31,6% głosów, ale trzy główne partie opozycji otrzymają 46,9%.

READ  Co robić w Chicago w tygodniu rozpoczynającym się 24 maja 2023 r