Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Dochodzenie w sprawie skupiska nowotworów po zdiagnozowaniu pięciu pracowników samorządowych

Dochodzenie w sprawie skupiska nowotworów po zdiagnozowaniu pięciu pracowników samorządowych

Obecnie bada się możliwą grupę nowotworów po tym, jak u pięciu kobiet pracujących w tym samym biurowcu w Sydney zachorował na raka tarczycy.

Rada Miejska Liverpoolu potwierdziła, że ​​w ciągu ostatnich trzech do pięciu lat u pięciu pracowników biurowca przy Moore Street w południowo-zachodnim Sydney zdiagnozowano raka.

Departament Zdrowia Nowej Południowej Walii objęty jest pilnym dochodzeniem czterech z pięciu pracowników. Szósty pracownik, który zgłosił chorobę tarczycy, również się wycofał.

Pracownicy pracowali na piątym i szóstym piętrze biurowca.

Poziom szósty został już zamknięty, a pracownicy zostali przeniesieni na poziom czwarty na czas prowadzenia dochodzenia.

– powiedziała Jenny Havila, która pracuje w szóstej klasie i niedawno zdiagnozowano u niej raka tarczycy 9Aktualności Martwiła się o swoich kolegów.

„To zdecydowanie wydaje się dość złowrogie” – powiedziała portalowi, gdy zapytano ją, jak trzech jej współpracowników, którzy siedzieli w odległości pięciu metrów od siebie, miało ten sam problem zdrowotny.

„Martwię się o moich kolegów, nie tylko z szóstego piętra (ale), którzy pracują w tym budynku”.

„Usunięto mi tarczycę i kilka węzłów chłonnych. Wyniki otrzymam za mniej więcej tydzień”.

Rada Miejska Liverpoolu oświadczyła w oświadczeniu, że traktuje tę sprawę „bardzo poważnie”. Zaangażowano zewnętrznego konsultanta ds. zdrowia środowiskowego, podczas gdy Departament Zdrowia stanu Nowa Południowa Walia prowadzi odrębne dochodzenie epidemiologiczne.

Rada stwierdziła: „Decyzja o przeniesieniu pracowników jest odpowiedzią na duże zainteresowanie rady dobrem swoich pracowników”.

„Nasze myśli są z poszkodowanymi i życzymy im szybkiego powrotu do zdrowia”.

Jason Britton, pełniący obowiązki dyrektora rady, poinformował pracowników o sytuacji podczas spotkania w tym tygodniu, korzystając z nagrania audio, które wyciekło 9Aktualności.

Na nagraniu słychać, jak Britton mówi personelowi, że trzy kobiety były na różnych etapach choroby, ale „były zdrowe i miały się dobrze”.

„Tak, skontaktujemy się w tej sprawie z niektórymi mediami – zajmiemy się tym i mamy na to pewną strategię” – powiedział.

READ  Naukowcy są pod wrażeniem szczegółów zdjęć wykonanych przez teleskop

Jednakże pani Havila stwierdziła 9Aktualności Było „daleko od bycia dobrym i działającym”.

Kobietom powiedziano, że „jest mało prawdopodobne, aby istniał związek przyczynowy między miejscem pracy a diagnozą raka” – przekazała rada w osobnym oświadczeniu 9News.

Przeczytaj powiązane tematy:Sydnej