Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Dodge Charger EV 2025 dokuczał: czy to model produkcyjny?

Dodge Charger EV 2025 dokuczał: czy to model produkcyjny?

Kultowy Dodge Charger wkrótce przejdzie radykalną transformację. Gdy legenda muscle car wkracza w swój kolejny rozdział, Dodge ujawnił ekscytujące wskazówki na temat tego, jak może wyglądać Charger 2025, wprawiając branżę w szał spekulacji.

Zniknęły znajome, pudełkowate linie poprzedniego modelu. Zamiast tego Charger 2025 charakteryzuje się eleganckim, nowoczesnym wyglądem, który oddaje hołd klasycznym coupe Dodge’a, jednocześnie dodając zdrową dawkę futurystycznego stylu.

Dodge Charger Daytona SRT Banshee Concept z 2022 roku.

Nowe oficjalne zdjęcia z konta Dodge’a na Instagramie, które poprawiliśmy cyfrowo dla przejrzystości, ujawniają uderzające podobieństwo do koncepcyjnego Dodge’a Chargera Daytona SRT Banshee 2022, co sugeruje, że agresywna stylistyka tego koncepcyjnego modelu trafiła na linię produkcyjną po minimalnych zmianach.

Znane, ale nowe: modyfikacje projektu sygnalizują ewolucję

Dodge Charger EV z 2025 roku
Dodge Charger EV 2025 – w sprzedaży pod koniec 2024 roku.

Wnikliwi obserwatorzy zauważą subtelne różnice między nowymi zdjęciami a koncepcją Daytona SRT Banshee. Produkcyjna ładowarka ma większe lusterka boczne, port ładowania lub pokrywę korka wlewu paliwa (Dodge pozostaje nieśmiały, jeśli chodzi o te szczegóły) i więcej kwadratowych reflektorów w porównaniu z charakterystycznymi okrągłymi jednostkami tego konceptu.

Z tyłu znajduje się spojler na pokrywie bagażnika, którego nie było w poprzednich modelach, co dodaje mu aerodynamicznego charakteru. Kwadratowe tylne światła, choć na dostarczonych zdjęciach nie są podświetlone, oznaczają odejście od bardziej tradycyjnej konstrukcji okrągłych świateł tylnych ładowarki.

Dodge Charger EV z 2025 roku

Dodge oficjalnie nazywa ten model „modelem przedprodukcyjnym”, potwierdzając jego pojawienie się pod koniec 2024 r. Choć nadal możliwe są drobne poprawki w ostatecznym projekcie, zdjęcia te dają fascynujący obraz tego, co ma nadejść.

Elektryczna przyszłość, dziedzictwo ICE

Dodge Charger EV z 2025 roku

Największą niespodzianką dla Chargera 2025 są opcje układu napędowego. Chociaż nowa ładowarka zostanie całkowicie przeprojektowana, Dodge nie zobowiązał się do przyszłości wyłącznie elektrycznej.

READ  Polskie bary mleczne to wspomnienia i tanie jedzenie

Przecieki sugerują, że obok wariantów EV Charger może być nadal oferowany z mocnym sześciocylindrowym silnikiem Hurricane. Nadal nie jest jasne, czy dostępna będzie wersja wyłącznie benzynowa, czy też Cyclone będzie częścią konfiguracji hybrydowej.

Sama ładowarka EV będzie oferować szereg opcji. Podstawowy model będzie wyposażony w pojedynczy silnik elektryczny pompujący moc 300 kW na tylne koła. Dostępna jest również opcja z podwójnym silnikiem o mocy 500 kW i napędem na wszystkie koła (AWD).

Krążą pogłoski, że czołowy model może pochwalić się imponującą mocą 660 kW, ale szczegóły na temat jego układu napędowego są nadal trzymane w tajemnicy.

Nadchodzi nowa era dla Dodge’a Chargera

Dodge Charger EV z 2025 roku

Dodge Charger 2025 to nowy, odważny rozdział w historii legendarnego samochodu typu muscle car. Dzięki ekscytującemu projektowi, mocnym silnikom i obietnicy utrzymania surowego ducha wydajności Chargera, model 2025 na nowo zdefiniuje krajobraz samochodów typu muscle car.

Charger 2025 to samochód, który warto obejrzeć, nawet jeśli Dodge opuścił już rynek nowozelandzki.