Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Dom w Georgii wykorzystuje najnowszą technologię, aby zaoszczędzić rachunki za energię i zmniejszyć emisje

Podobnie jak wielu kupujących pierwszy dom, priorytetem Gruzji była cena i lokalizacja – to tylko zbieg okoliczności, że jej nowy dom jest wyposażony w technologię, której nie ma jeszcze na rynku i innowacje, które pozwolą jej uratować tysiące.

Ta 25-latka jest drugą osobą, która przeprowadziła się do wioski Carselden w północnym Brisbane, gdzie jej dom był tak zaawansowany, że naucza się go jako „żywego laboratorium”.

Budowa większości ze 182 domów wciąż trwa, ale wkrótce stanie się pierwszą w kraju dzielnicą, która jest w 100% zasilana energią słoneczną i baterią.

Chociaż to samo w sobie jest nowe, dom w Georgii jest jednym z najmądrzejszych w kraju.

Jej dom jest w czołówce technologii wstępnego chłodzenia, która obniży emisje dwutlenku węgla i koszty energii, jednocześnie zmniejszając obciążenie sieci w wieczornym szczycie.

Domowy klimatyzator może komunikować się z siecią energetyczną i będzie wyposażony tak, aby umożliwić automatyczne wstępne chłodzenie, czego jeszcze nie widziano w Australii.

Nawet zwyczaje kąpielowe Gruzji ratuje aplikacja domowa, która ładuje akumulator na najniższym poziomie zimą lub gdy nie ma dużo słońca.

Szacuje się, że Ten dom w Georgii miałby zerową emisję netto energii i zaoszczędziłby co najmniej 1600 dolarów rocznie na energii elektrycznej.

Miejsce na odtwarzanie lub pauzę, M dla wyciszenia, strzałki w lewo i w prawo do wyszukiwania, strzałki w górę iw dół do regulacji głośności.
Pierwszy etap Carselden Village został ukończony, a przed nami dwa kolejne.

Odkąd wprowadziła się w maju, Georgia powiedziała, że ​​uzależniła się od śledzenia swojego układu słonecznego za pomocą aplikacji mobilnej.

Rachunek za prąd jeszcze nie został otrzymany, ale uważa, że ​​będzie to 100 dolarów na kwartał, a to tylko za „codzienną opłatę za użytkowanie” podłączenia do sieci.

„Pracuję nad infrastrukturą i wykonujemy dużo pracy nad rozwojem netto zerowej” – powiedziała.

„Wspaniale jest móc powiedzieć moim kolegom: „Mój dom jest poza zasięgiem”.

„Nie musieliśmy nic robić. Wszystko było zawarte w pakiecie kompilacji”.

Georgia zbiera zioła w swojej nowej kuchni.
Georgia przeprowadziła się do swojego nowego domu w maju.(ABC News: Kim Agius)

laboratorium na żywo

Georgia i 24 innych właścicieli domów w fazie rozwoju są częścią oddzielnego programu pilotażowego, aby sprawdzić, czy mogą zaoszczędzić więcej energii i pieniędzy dzięki systemowi zarządzania energią w domu.

System opracowany przez CSIRO jest oparty na chmurze i może komunikować się z energią słoneczną, baterią, klimatyzacją i gruzińską siecią energetyczną.

Oznacza to, że może zautomatyzować dostawy i produkcję energii za pomocą telefonu komórkowego, aby w pełni wykorzystać energię słoneczną w ciągu dnia i skorzystać z niższych cen energii elektrycznej.

Ponadto generator może komunikować się z urządzeniami, aby wstępnie schłodzić dom lub wyłączyć klimatyzator, jeśli istnieje ryzyko przerwy w dostawie prądu.

Georgia sprawdza w swojej aplikacji, czy tak jest "Poza zasięgiem sieci".
Georgia sprawdza w swojej aplikacji, czy jest „poza siecią”.(ABC News: Kim Agius)

Udowodnienie, że grupa żyjąca „zero” jest możliwa

Georgia kupiła dwupiętrowy balkon o powierzchni 167 metrów kwadratowych, ponieważ przy 530 000 dolarów był o 70 000 do 120 000 dolarów tańszy niż podobne domy, których szukała.

Headshot Brooke Walters, kierownik projektu w rozwoju gospodarczym Queensland.
Brooke Walters, kierownik projektu w Economic Development Queensland.(ABC News: Kim Agius)

Wioska jest pomysłem rządu stanowego Economic Development Queensland (EDQ), który postanowił wykazać zerową emisję netto energii. Życie było nie tylko osiągalne, ale także dostępne dla każdego, w tym dla nabywców pierwszego domu.

Kierownik projektu EDQ, Brooke Walters, powiedział, że właściciele mogą zaoszczędzić 1600 USD rocznie na rachunkach za energię, ale liczba ta została obliczona przed podwyżką cen energii i nie uwzględnia platformy oprogramowania.

Pani Walters powiedziała, że ​​szacuje się, że platforma może zaoszczędzić właścicielowi domu dodatkowe 27 procent, ale liczba ta musiała zostać udowodniona w długoterminowych badaniach.

„Nie chodzi tylko o energię słoneczną i baterie, ale dzięki zarejestrowaniu domów na własność i braku działalności gospodarczej, oszacowaliśmy, że w ciągu najbliższych 10 lat ludzie powinni zaoszczędzić około 30 000 dolarów” – powiedziała.

„To dowód na to, że można to zrobić. To jest przyszłość. Każdy dom pozwala zaoszczędzić około 5 ton emisji dwutlenku węgla rocznie”.

Każdy balkon jest samodzielny i ma własne ściany, z pokazaną tutaj przerwą między domami.
Każdy balkon jest bezpłatny i ma własne ściany.(ABC News: Kim Agius)

Klimatyzacja przyszłości

25 domów korzystających z platformy oprogramowania ma również klimatyzator, który nie trafił jeszcze na rynek.

Klimatyzator posiada prototyp systemu sterowania opartego na chmurze, przetransportowany z Japonii, który może komunikować się z chmurą systemu i Energexem.

Komponenty zostały użyte tylko w klimatyzacji komercyjnej i są pierwszym na świecie zastosowaniem w domach.

Brooke Walters z Economic Development Queensland z nową technologią klimatyzacji.
Klimatyzator posiada prototyp systemu sterowania opartego na chmurze.(ABC News: Kim Agius)

System może przewidywać pogodę na zewnątrz i znać temperaturę w pomieszczeniu, energię słoneczną i dostępną moc baterii. Na podstawie tego zestawu danych można wstępnie zautomatyzować chłodzenie domu na początku dnia, gdy dostępna jest energia słoneczna,

Zmniejsza to koszty głowy gospodarstwa domowego oraz zapotrzebowanie na sieć elektryczną w szczytowych okresach popołudniowych i wieczornych.

„Ponieważ jest to prototyp, funkcje i specyfikacje obecnych urządzeń wymagają dalszych ulepszeń, aby włączenie do jednostki zewnętrznej było opłacalne, a opracowanie zajmie trochę czasu” – powiedziała pani Walters.

„To czyste badania i rozwój.

Georgia i Ben przed swoim nowym balkonem w Carselden Village.
Georgia i Ben korzystają z najnowocześniejszych technologii na swoim nowym balkonie w Carseldine Village.(ABC News: Kim Agius)

„Ale to jest przyszłość klimatyzatorów. Nie wiem, ile to będzie lat, może pięć”.

Przeszukaj brązowe outy

Technologia ta umożliwia sieci energetycznej wysyłanie przez Internet sygnałów w celu wyłączenia klimatyzatorów w przypadku awarii zasilania.

Podczas badania zostaną wypróbowane różne scenariusze, w których do chmury wysyłany jest sygnał, który wymaga od domów eksportowania energii z baterii słonecznej. Firma energetyczna może wtedy zrozumieć zapotrzebowanie na sieć i podejmować lepsze decyzje, aby zapewnić niezawodne i opłacalne dostawy energii.

Gruzja obok swojej baterii słonecznej
Georgia ma w domu baterię słoneczną, która każdego roku pozwala jej zaoszczędzić ponad 1000 dolarów.(ABC News: Kim Agius)

„To jak elektrownia, która ulega awarii lub podstacja, która ulega awarii i ma zdolność reagowania na alarmowe generowanie z domów” – powiedział Walters.

„To jest przyszłość, w której możesz polegać na wielu źródłach lub przechowywaniu i wytwarzaniu, jednocześnie nagradzając właścicieli domów finansowo.

„Może uniknąć ciemnych plam lub potencjalnych zaciemnień”.

Salon jednego z domów szeregowych.
Domy są w czołówce technologii wstępnego chłodzenia.(Dostawca: Wioska Karselden)

Profesor nadzwyczajny Queensland University of Technology Wendy Miller będzie nadzorował badania przez następne dwa lata.

Chce określić różnicę między posiadaniem wydajnych urządzeń, energii słonecznej i baterii, a także ile energii można zaoszczędzić dzięki zastosowaniu systemu zarządzania domem.

Queensland University of Technology zmierzy, ile energii słonecznej generuje Georgia i inni uczestnicy, ile energii zużywają na system ciepłej wody i klimatyzacji oraz ile ładuje się i rozładowuje akumulator.

„To się nigdy wcześniej nie zdarzyło” – powiedziała.

„Jeśli na poziomie gospodarstwa domowego możemy spróbować zmaksymalizować gospodarstwa domowe, aby mieć wystarczającą ilość energii słonecznej, aby zaspokoić wszystkie ich obciążenia, nawet w ciągu dnia, zapewnimy wzrost dostaw energii słonecznej w środku dnia”.

Headshot Matta Burnsa z Vantage Homes.
Matt Burns z Vantage Homes.(dostarczony)

Vantage Homes jest jedną z dwóch firm pracujących nad projektem.

Dyrektor generalny Matthew Burns powiedział, że dodatkowa izolacja i energooszczędne szkło oznaczają, że dom przewyższa 7-gwiazdkową ocenę energetyczną domu.

„Domy są przystępne cenowo, również ze względu na małe zabudowania z małymi tarasami, wcześniejsze planowanie i wdrożenie 100-procentowej energii słonecznej” – powiedział.

„Otrzymujesz więc pewną ekonomię skali i dobre ceny na pokaz, a następnie wprowadzasz rezerwy, takie jak ładowarka EV, która nie jest ogromnym kosztem, gdy jest w fazie budowy.

„Próbują przesuwać granice tego, co będzie normą w przyszłości”.

READ  UE wzywa rynki do „zachowania spokoju”, ponieważ cena emisji osiąga rekordową wartość 60 euro - EURACTIV.com