Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Donald Trump krytykuje Joe Bidena, gdy panel 6 stycznia szuka ważnych dokumentów

Były prezydent USA, Donald Trump, pogrzebał w palcach po prośbie Joe Bidena, oskarżając swojego następcę o „zalanie władzy”

Były prezydent USA Donald Trump oddał kolejny strzał w Joe Bidena w nadchodzącym prawnym starciu w sprawie zamieszek na Kapitolu w Waszyngtonie 6 stycznia.

Biały Dom Biden ogłosił dziś, że odrzucił zapewnienie przez Trumpa przywileju wykonawczego w odniesieniu do żądanych dokumentów Komitet Kongresu badający zamieszki.

Oznacza to, że komisja uzyska dostęp do akt dokumentujących działania i komunikaty byłego prezydenta, podczas gdy jego zwolennicy szturmowali Kongres, próbując obalić wynik wyborów w 2020 roku.

Prawnicy Trumpa domagali się nieujawniania ewidencji.

Sekretarz prasowy Białego Domu Jen Psaki zwróciła uwagę na decyzję Białego Domu o odrzuceniu wniosku Trumpa o przywileje wykonawcze dwa tygodnie temu, kiedy powiedziała, że ​​Biden już doszedł do wniosku, że „nie byłoby to właściwe”.

„Ściśle współpracowaliśmy z komisją Kongresu i innymi, gdy doszli do prawdy o tym, co wydarzyło się 6 stycznia, bardzo mrocznym dniu w naszej demokracji”, powiedział Psaki podczas briefingu prasowego Białego Domu.

Teraz Biały Dom oficjalnie zezwolił Archiwom Narodowym na przekazanie dokumentów, które mogą obejmować zapisy związane z jego wiadomościami na Twitterze, zapisami telefonów i odwiedzających, a także wszelkie filmy i zdjęcia z wydarzeń, w które był zaangażowany.

Zawiera również dokumenty dotyczące ruchów i bezpieczeństwa byłego wiceprezydenta Mike’a Pence’a. Pence stał się celem mas, kiedy odmówił wykorzystania swojego współprzewodniczącego Kongresu do jednostronnego odrzucenia zwycięstwa wyborczego Bidena.

Ponad 600 osób zostało oskarżonych o udział w zamieszkach z 6 stycznia, podczas których hordy zwolenników Trumpa szturmowały Kapitol i szukały członków Kongresu. Wielu prominentnych polityków, w tym Pence, przeoczyło ich w ciągu kilku sekund.

Trump skrytykował dziś Partię Demokratyczną w długim oświadczeniu, oskarżając Bidena i resztę swojej partii o „upijanie się władzą”. Zrównał śledztwo w sprawie zamieszek z poprzednim „polowaniem na czarownice” przeciwko swojej prezydenturze.

READ  Królowa siedzi sama na pogrzebie księcia Filipa, żegnając się ze swoim 73-letnim mężem

Według relacji pana Trumpa wysłał list do archiwów narodowych, w którym domagał się przywileju wykonawczego „w obronie urzędu prezydenta, konstytucji i podstawowych zasad podziału władzy oraz w imieniu naszego wielkiego narodu”.

„Radykalni Lewicowi Demokraci próbowali rosyjskich polowań na czarownice, próbowali fałszywych środków impeachmentu, a teraz ponownie próbują wykorzystać Kongres do prześladowania swoich politycznych przeciwników” – powiedział.

Ich żądania nie są oparte na prawie ani na rzeczywistości – to tylko gra dla tych polityków. Nie obchodzi ich nasz kraj ani Amerykanów. Demokraci są pijani władzą, ale ten poważny atak na naszą Konstytucję i ważny precedens prawny nie zadziała”.

Trump, który w tym roku przez cały rok wielokrotnie dawał do zrozumienia, że ​​będzie ponownie kandydował na prezydenta pod hasłem „Save America”, wciąż upiera się, że wygra w 2020 roku.

Oskarżył Demokratów o wykorzystanie śledztwa z 6 stycznia do zaszkodzenia jego szansom na wybór w przyszłości.

Kontynuował: „Fałszywe śledztwo tej komisji nie ma nic wspólnego z 6 stycznia bardziej niż mistyfikacja Rosji na temat Rosji”.

Zamiast tego chodzi o użycie siły rządu do uciszenia „Trumpa” i naszego ruchu, aby ponownie uczynić Amerykę wielką, największym osiągnięciem ze wszystkich.

„Wygraliśmy dwa wybory, w drugim poszliśmy znacznie lepiej niż w pierwszym, a teraz chyba musimy zrobić to po raz trzeci!”

Biden wygrał w głosowaniu Kolegium Elektorów 306-232, z łatwością przekraczając próg 270 wymagany do wygrania w zeszłym roku. Wygrał głosowanie powszechne różnicą 81 milionów głosów wobec 74 milionów Trumpa.

Trump nigdy nie uzasadnił swoich twierdzeń, że wynik był skażony oszustwem i że sędziowie wszystkich przekonań politycznych – w tym wielu jego nominowanych – Wielokrotnie wyrzucał z sądu powyborcze sprawy sądowe, powołując się na brak dowodów.

„Chodzi również o próbę zrzucenia winy za kapitulację Bidena w Afganistanie, niepowodzenie w walce z COVID, granicami, przestępczością i gospodarką, która zabija lub rozpada Amerykanów” – powiedział Trump.

READ  Od talibów do ziemi Ronaldo, afgańskie futbolówki znów trenują

„To kolejna wielka rozrywka, ponieważ Biden i Demokraci nie chcą, abyście zobaczyli, jak bardzo Ameryka przegrywa z własną niekompetencją”.

Obecna administracja dała jasno do zrozumienia, że ​​pracuje na pełnych obrotach, aby zapewnić, że wydarzenia takie jak 6 stycznia nie powtórzą się na amerykańskiej ziemi.

„Są to wyjątkowe i wyjątkowe okoliczności”, powiedziała doradca Białego Domu Dana Remus w liście do Archiwów Narodowych, stwierdzając, że dochodzenie przywilejów wykonawczych „nie leży w interesie Stanów Zjednoczonych”.

„Kongres rozważa atak na naszą konstytucję i nasze demokratyczne instytucje, sprowokowany i ośmielony przez tych, których przysięgają chronić, a postępowanie będące przedmiotem śledztwa wykracza daleko poza zwykłe rozważania na temat właściwej realizacji konstytucyjnych obowiązków prezydenta.

„Konstytucyjne zabezpieczenia przywilejów władzy wykonawczej nie powinny być wykorzystywane do ukrywania przed Kongresem lub opinii publicznej informacji, które odzwierciedlają wyraźny i oczywisty wysiłek w celu obalenia samej Konstytucji”.

Przeczytaj powiązane tematy:Donald Trump Joe Biden