Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Kampania Nikki Haley może zakończyć się w ciągu miesiąca, gdy zajmie trzecie miejsce za Donaldem Trumpem i Ronem DeSantisem.

Kampania Nikki Haley może zakończyć się w ciągu miesiąca, gdy zajmie trzecie miejsce za Donaldem Trumpem i Ronem DeSantisem.

„Myślę, że ten wyścig zakończy się przed Super Wtorkiem [in March] Ponieważ Trump pochowa Haley w Południowej Karolinie [in February]„To trudne, biorąc pod uwagę jej rodzinny stan” – powiedział Cook.

Haley obiecała kontynuować walkę o nominację, gdy trzej kandydaci udają się w przyszłym tygodniu do New Hampshire na kolejną turę głosowania GOP. Powiedziała swoim zwolennikom, że Ameryka „zasługuje na coś lepszego” niż rewanż pomiędzy Trumpem a prezydentem USA Joe Bidenem.

„W pewnym momencie tej kampanii startowało 14 osób. W sondażach uzyskałam 2%” – powiedziała Haley do tłumu zwolenników. „Jeśli spojrzysz na to, co robimy, w New Hampshire, Południowej Karolinie i dalej, mogę powiedzieć: „Dziś wieczorem jest bezpiecznie, że w stanie Iowa prawybory Republikanów stały się wyścigiem dwuosobowym”.

Podejrzenia o finansowanie

Awans Haley podczas kampanii w ciemnoczerwonym stanie Iowa można przypisać jej liberalnym poglądom na wszystko, od aborcji po imigrację i handel. Jej zbieranie funduszy było prawdopodobnie skuteczniejsze niż kampanie Trumpa i DeSantisa, ale to również było częścią jej upadku.

Otrzymał fundusze od liberalnych darczyńców-miliarderów, takich jak rodzina Koch, a także założyciela LinkedIn i zwolennika Demokratów Reida Hoffmana.

Republikańscy wyborcy w Iowa wyrazili sceptycyzm co do jej poparcia, najwyraźniej ze strony Demokratów. „Nie głosowałam na Nikki Haley, ponieważ jest Demokratką. Jest finansowana przez Demokratów” – powiedziała Carrie Phelps, mieszkanka Des Moines.

Inna Iowan, Rachel, powiedziała: „Została ufundowana przez wątpliwych ludzi. „Trump nie musi od nikogo pozyskiwać funduszy i nie ma z tym żadnych zobowiązań”.

Carrie Phelps powiedziała, że ​​nie głosowała na Nikki Haley, ponieważ uważała, że ​​jest sprzymierzona z Demokratami. Mateusza Cranstona

Andy Sabin, potentat metalowy i darczyńca Partii Republikańskiej, powiedział reporterom, że 30 stycznia rozpocznie wielką zbiórkę pieniędzy dla Haley, „w ramach której zbieramy ogromną sumę pieniędzy i wierzcie lub nie, ale wiele z nich pochodzi od Demokratów. ”

READ  Wróg Kremla numer jeden Nawalny „cierpi na poważnym problemie zdrowotnym” w więzieniu, ponieważ Putin zamierza utrzymać się u władzy przez kolejne sześć lat

Komitety polityczne sprzymierzone z Haley wydały w zeszłym tygodniu 4 miliony dolarów (6 milionów dolarów) na reklamy, w porównaniu z 3,7 miliona dolarów wcześniej, a wszystkie wymierzone były w DeSantis.

Niektórzy eksperci ostrzegali, aby w przyszłym tygodniu Haley została skreślona na straty w niezależnie myślącym New Hampshire, twierdząc, że poparcie pozostaje duże, szczególnie wśród Republikanów z wyższym wykształceniem. Wskazali na fakt, że Trump w wyborach parlamentarnych w Iowa w 2016 r. zajął drugie miejsce, za Tedem Cruzem, po czym powrócił i nie tylko zdobył nominację, ale ostatecznie także prezydenturę.

Inni jednak twierdzili, że wynik nie wystarczył, aby nabrać impetu potrzebnego do pokonania nieprzeniknionej bazy Trumpa.

Haley musiała nie tylko pokonać DeSantisa, ale także zdobyć dla siebie ponad 20 procent głosów i zadbać o to, aby Trump dostał mniej niż 50 procent, powiedział Kyle Kondik, redaktor naczelny magazynu prognoz wyborczych Crystal Ball należącego do Sabato. naprawdę potrafi się wykazać. Cóż za trwały impet.

„Ale nawet wtedy nic nie będzie miało znaczenia, jeśli Haley nie wygra New Hampshire, a to powinno być zapowiedzią jej zwycięstwa w Południowej Karolinie, która jest dla niej trudniejszym stanem niż New Hampshire, mimo że pochodzi z Karoliny Południowej” – powiedział Kondik. Powiedział.

Podczas kampanii Haley wychwalała swoją zdolność pokonania Bidena, jeśli zdobędzie nominację Republikanów. Jednak z pięciu ostatnich sondaży krajowych między nią a prezydentem Demokratów przegrała z nim we wszystkich z wyjątkiem jednego. Z drugiej strony w konfrontacji Trumpa z Bidenem Trump dwa razy wygrał, dwa zremisował i jedną przegrał.