Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Donald Trump wrócił na Facebooka po dwuletniej dyskwalifikacji

Meta, matka Facebooka, przywraca konto osobiste byłego prezydenta Donalda Trumpa po dwuletnim zawieszeniu po powstaniu 6 stycznia.

Firma poinformowała w poście na blogu w środę, że dodaje „nowe zabezpieczenia”, aby zapewnić, że „przestępcy”, którzy łamią jej zasady, nie powtórzą się.

„Jeśli pan Trump opublikuje dalsze treści naruszające prawo, treści zostaną usunięte, a on sam zostanie zawieszony na okres od jednego miesiąca do dwóch lat, w zależności od wagi naruszenia” – napisano w poście z Meta z siedzibą w Menlo. Poczta. Park, ok.

W poście na swoim portalu społecznościowym Trump skrytykował decyzję Facebooka o zawieszeniu jego konta, ponieważ chwalono jego własną stronę internetową Truth Social.

Facebook, który stracił miliardy dolarów wartości od twojego „de-platformowania”. [favourite] Szef Li właśnie ogłosił, że zamierzają przywrócić moje konto.

„Taka rzecz nigdy nie powinna się powtórzyć urzędującemu prezydentowi ani nikomu innemu, kto nie zasługuje na odwet”.

Pan Trump został zawieszony 7 stycznia, dzień po śmiercionośnym powstaniu w 2021 r. na Kapitolu w Waszyngtonie.

Po jego porażce w wyborach prezydenckich w 2020 r. tłum zwolenników Trumpa rozpoczął atak na Kapitol Stanów Zjednoczonych.

Inne firmy z branży mediów społecznościowych również wyrzuciły Trumpa ze swoich platform, chociaż niedawno został przywrócony na Twitterze po tym, jak Elon Musk przejął firmę.

Od tamtej pory nie tweetował.

Wykluczony z głównych mediów społecznościowych, Trump polegał na Truth Social, którą uruchomił po wyrzuceniu go z Twittera.

AP

READ  Babcia zabita przez węża: w żołądku węża znaleziono martwe ciało