Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Dragon's Dogma 2 szybko sprzedaje się lepiej niż oryginał

Dragon's Dogma 2 szybko sprzedaje się lepiej niż oryginał

Wygląda na to, że 12 lat oczekiwania pomiędzy Dragon’s Dogma i jego kontynuacją zadziałało na korzyść Capcomu. W ciągu pierwszych dwóch tygodni Dragon's Dogma 2 sprzedało się już dwukrotnie więcej egzemplarzy niż pierwsza gra sprzedana w ciągu jednego miesiąca.

2 kwietnia Capcom Ogłaszać Od premiery 22 marca gra Dragon's Dogma 2 sprzedała się na całym świecie w 2,5 miliona egzemplarzy. Zwiększa to sprzedaż serii Dragon's Dogma do 10 milionów, co oznacza, że ​​pierwsza gra sprzedała się w około 7,5 miliona egzemplarzy od premiery w 2012 roku. Dotyczy to również rozszerzonej edycji Dark Arisen, która ukazała się w 2013 roku oraz komputerów PC, PlayStation 4 i Xbox One porty. Oraz Switch, który został wydany w latach 2016-2019.

W pewnym kontekście oryginalna Doktryna Smoka Zajęło to około miesiąca Tylko milion egzemplarzy. Wszystko wskazuje na to, że Dragon's Dogma 2 już sprzedaje się lepiej niż jego poprzednik. Częściowo jest to spowodowane pozytywnymi opiniami na temat gry (mieliśmy świetną recenzję tej gry tutaj w Kotaku, a kilku z nas z personelu bardzo lubi grę), ale jest też coś do powiedzenia na temat tego, co może wystarczyć ponad dekada oczekiwania i pozytywnego nastawienia, aby uzyskać przywilej. Po premierze w 2012 roku gra Dragon's Dogma była w dużej mierze uważana za kultową klasykę i stopniowo sprzedała się w 7,5 milionach egzemplarzy w rozszerzonej edycji Dark Arisen i jej różnych portach. Wygląda więc na to, że fani mieli apetyt na więcej, zanim Capcom w końcu wypuścił część 2.

Jednak przy Dragon's Dogma 2 nie obyło się bez kontrowersji. Jednym z największych szumów wokół gry było wprowadzenie przez Capcom mikrotransakcji, które pozwalają na zakup zasobów w grze za prawdziwe pieniądze. W międzyczasie Capcom twierdzi, że będzie pracować nad poprawkami, aby stale ulepszać grę.

READ  Google Bard Advanced nadchodzi, ale prawdopodobnie nie będzie darmowy