Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

„Dunes” był wielkim hitem kasowym przed amerykańską premierą. oficjalne ogłoszenie

„Wydmy” – o czym jest film?

„Duna” to ekranizacja powieści Franka Herberta pod tym samym tytułem, która odniosła ogromny komercyjny sukces. Na całym świecie sprzedano ponad 20 milionów egzemplarzy. Po raz pierwszy w Polsce film „Duna” pojawił się w 1985 roku.

Dzieło Herberta jest jedną z najsłynniejszych książek science fiction na świecie. Pustynna planeta Araxis, zwana Diuną, jest źródłem najcenniejszej materii we wszechświecie, umożliwiając nawigatorom statków kosmicznych manipulowanie przestrzenią i rozważanie upływu czasu. Władca Araxes dzierży w swoich rękach klucz do imperium i wszechświata. Wydmy stają się centrum wydarzeń zmieniających oblicze przestrzeni kontrolowanej przez ludzi.

Sprawdź najnowszy oficjalny zwiastun filmu.

Twórcy i aktorzy „Dune”

Reżyserem filmu jest Denis Villeneuve, twórca takich dzieł jak „Pogorzelisko”, „Nowy początek” czy „Łowca androidów”. Muzykę do obrazu stworzył Hans Zimmer.

W filmie występują między innymi: Zendaya, Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Dave Bautista, Stellan Skarsgård, Charlotte Rampling, Javier Bardem, Josh Brolin, Oscar Isaac, David Dustmalchian i Jason Momoa.

„Dune” – kiedy premiera filmu?

Światowa premiera „Dunes” odbędzie się we wrześniu na Festiwalu Filmowym w Wenecji. Premiera kinowa była kilkakrotnie przekładana z powodu pandemii koronawirusa. Teraz Warner Bros. ogłosił. Że obraz pojawi się na ekranach polskich kin 22 października 2021 roku.

Przeczytaj także:
Hoyeon Jung. 27-letnia aktorka z „Gry kałamarnic” podbija świat. Pobiłeś rekord na Instagramie

Galeria:
„Dune” Denisa Villeneuve. Tak wygląda obsada w filmie

READ  ESE Entertainment Inc twierdzi, że przejęcie to Frenzy sp. z o.o. Zoo wyprodukuje transmisję z turnieju e-sportowego PGL Major Stockholm 2021