Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Duża zmiana wśród histerii wokół rzadkiej monety 2-dolarowej

Duża zmiana wśród histerii wokół rzadkiej monety 2-dolarowej

Królewska Mennica Australijska ogłosiła poważną zmianę na rynku monet kolekcjonerskich po gwałtownym wzroście wartości rzadkiej monety 2-dolarowej.

Pierwsza moneta z portretem Jego Królewskiej Mości Króla Karola III została obecnie wyprodukowana i wyemitowana przez Królewską Mennicę Australijską. Pierwszymi monetami wprowadzonymi do obiegu z wizerunkiem króla były monety jednodolarowe. Do banków trafiło ponad 3 miliony monet. Zaczną się teraz pojawiać w kasach fiskalnych w całej Australii. Pozostała część monet będzie emitowana przez cały 2024 rok na zlecenie banku.

W grudniu firma RAM wstrzymała sprzedaż zestawu 14 monet z okazji 35. rocznicy o nominale 2 dolarów, po tym jak Australijczycy ustawili się w nocnej kolejce, aby je zdobyć, a kolekcjonerzy zgłosili problemy przy próbach zakupu przez telefon.

Zestawy zostały sprzedane przez firmę RAM za 235 dolarów, ale kilka dni po bardzo oczekiwanej premierze zaczęły pojawiać się w witrynach odsprzedaży po cenie nawet 1500 dolarów.

Limitowane zestawy ukazały się w zeszłym roku. Obraz: RAM

Ta saga była najnowszym przykładem wysiłków RAM, by dotrzymać kroku „wyjątkowo dużemu ruchowi” w dniu premiery.

Jej sklep internetowy wielokrotnie ulegał awariom, a Mennica stwierdziła, że ​​potrzebuje „lepszego i sprawiedliwszego systemu, aby udostępniać nasze produkty społeczności australijskiej”.

W zestawie 14 najbardziej znanych australijskich figurek pamiątkowych za 2 dolary. Obraz: RAM

Został sprzedany przez Mennicę za 235 dolarów. Obraz: RAM

Teraz wydaje się, że RAM znalazł rozwiązanie, ogłaszając, że rozpocznie sprzedaż monet z limitowanej edycji za pośrednictwem systemu głosowania.

Nawiązał współpracę z EQL, platformą e-commerce, która twierdzi, że zapobiega przestojom witryny, zatrzymuje boty i skalpery oraz upraszcza płatności.

Kolekcjonerzy będą mogli zarejestrować swoje zainteresowanie konkretnym przedmiotem online, zanim monety zostaną rozdane losowo zarejestrowanym nabywcom.

Wartość zbiorów drastycznie wzrosła. Zdjęcie: eBay

Jak wziąć udział w głosowaniu RAM z okazji rocznicy o wartości 2 dolarów

READ  Amir rozmawia z prezydentem RP

W zeszłym roku udostępniono 35 000 monet o nominale 2 dolarów, z czego 6000 nadal znajduje się w posiadaniu RAM i trafi do sprzedaży jeszcze w tym tygodniu.

Zestaw z limitowanej edycji upamiętnia 35. rocznicę powstania monety 2 dolary i zawiera 14 wersji charakterystycznych wzorów pamiątkowych, które pojawiały się na rewersie monety na przestrzeni całej jej historii.

Należą do nich projekt czerwonego maku z 2023 r. z okazji Dnia Pamięci, projekt Let We Forget z 2015 r., projekt Invictus Games z 2018 r. i projekt Strażacy z 2020 r.

Kompletne zestawy kosztują obecnie od 300 do 600 dolarów, czyli prawie dwukrotnie więcej niż pierwotna wartość.

Wprowadzono system głosowania. Obraz: RAM

Karta do głosowania na zakup pozostałych grup w EQL zostanie wygenerowana o 8:30 w środę.

Kupujący mogą zarejestrować się i wziąć udział w głosowaniu, przechodząc wieloetapowy proces weryfikacji bezpieczeństwa, aby „upewnić się, że jesteś człowiekiem i spowolnić boty”.

Zakupy są ograniczone do jednego produktu na osobę, a kupujący będą musieli podać dane dotyczące płatności i adres.

Po zakończeniu głosowania 18 grudnia kupujący zostaną powiadomieni, czy głosowanie przebiegło pomyślnie, czy nie. Jeśli tak, płatność zostanie zrealizowana, a rzadkie monety wysłane w ciągu siedmiu do 14 dni roboczych.

RAM twierdzi, że nie wszystkie monety zostaną sprzedane za pośrednictwem systemu głosowania, który dotyczy wyłącznie zamówień online. Australijczycy nadal będą mogli kupować monety osobiście w mennicy, przez telefon i za pośrednictwem zarejestrowanych dealerów.