Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

„Dużo rozmów i emocji”: książę Harry i Meghan Markle zostają zwabieni przez urzędników Ghany na „królewską wycieczkę” po kontrowersyjnej podróży do Nigerii

„Dużo rozmów i emocji”: książę Harry i Meghan Markle zostają zwabieni przez urzędników Ghany na „królewską wycieczkę” po kontrowersyjnej podróży do Nigerii

Książę Harry i Meghan Markle mogą wrócić do Afryki na kolejną nieoficjalną podróż królewską po kontrowersyjnej wizycie państwa Sussex w Nigerii na początku tego miesiąca.

Książę i księżna Sussex udali się w burzliwą 72-godzinną podróż po Nigerii, podczas której para promowała igrzyska Invictus i spotkała się z wyższymi rangą przywódcami tego zachodnioafrykańskiego kraju.

Wydawało się, że pozorowana wycieczka królewska przebiegła bez żadnych problemów, ale według doniesień król był zły z powodu tej wizyty i zaniepokojony, że Sussexowie próbują zdestabilizować Wspólnotę Narodów i ustanowić konkurencyjny dwór królewski.

Według informatora z Sussex Harry i Meghan są obecnie namawiani przez wyższych urzędników, aby udali się do Akry, stolicy Ghany, na podobną nieoficjalną wizytę.

Nadmorskie miasto nad Zatoką Gwinejską było ulubionym celem podróży babci Harry’ego, królowej Elżbiety II, a przywódcy Ghany „robią wszystko, co w ich mocy”, aby przekonać księcia i księżną Sussex do tej podróży.

Źródło powiedział The Mirror: „W Ghanie jest już dużo rozmów i emocji i wszyscy bardzo nie mogą się doczekać, aby Harry i Meghan przyjechali i doświadczyli wspaniałej kultury i ciepła”.

„W ostatnich latach Ghanę odwiedziło już kilka znanych nazwisk, w tym Ed Sheeran, Naomi Campbell i Liam Payne z One Direction.

„Idris Elba, który był DJ-em na weselu Harry'ego i Meghan, również jest stałym bywalcem, po części pochodzi z Ghany i uwielbia spędzać czas w domu”.

Ghana jest drugim po Nigerii najbardziej zaludnionym krajem Afryki Zachodniej i członkiem Wspólnoty Narodów, ale jest także republiką z własnym prezydentem i bez króla jako głowy państwa.

Jeśli niepracujący członkowie rodziny królewskiej przyjmą zaproszenie do odwiedzenia Ghany, stanie się to bez zgody i wskazówek brytyjskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Harry i Meghan nie reprezentują już monarchii za granicą i przyjmuje się, że zgodzili się na wyjazd do Nigerii po spotkaniu z nigeryjskimi urzędnikami w Niemczech w zeszłym roku.

READ  Ta oparta na faktach historia grozy zainspirowała film Jeffreya Deana Morgana

Para odwiedziła także Jamajkę – która nadal uważa króla Karola za głowę państwa – na początku tego roku w obliczu rosnących spekulacji, że naród karaibski wkrótce stanie się republiką.

W zeszłym tygodniu informator powiedział „The Mirror”, że „największą” obawą Karola było to, że niektórzy we Wspólnocie będą postrzegać Sussexów jako „bardziej atrakcyjnych” niż faktyczni pracujący członkowie rodziny królewskiej, tacy jak księżna Anna i księżna Edynburga.

„Największą obawą króla Karola i Williama jest to, że buntowniczość Meghan uczyni ją bardziej atrakcyjną niż członkowie oficjalnego zespołu królewskiego” – podało źródło.