Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Duży bank na krawędzi po wycofaniu 150 miliardów dolarów

Duży bank na krawędzi po wycofaniu 150 miliardów dolarów

Istnieją obawy, że amerykański bank, który właśnie został uratowany przed tym samym losem, co Dolina Krzemowa, może upaść w ciągu kilku dni.

Cena akcji First Republic Bank spadła o 49 procent po tym, jak ujawniono, że deponenci wycofali ze swoich kont 104 miliardy dolarów podczas ostatniego kryzysu bankowego w Ameryce. To skłoniło inne duże amerykańskie banki do zebrania dodatkowych 30 miliardów dolarów na finansowanie Pierwszej Republiki, co może wskazywać, że kryzys bankowy w USA jeszcze się nie skończył.

Akcje First Republic Bank spadły w środę w Stanach Zjednoczonych do rekordowo niskiego poziomu, ponieważ bank z siedzibą w San Francisco powiedział, że szuka koła ratunkowego po pogrążeniu się w kryzysie bankowym, który dotknął regionalnych pożyczkodawców na początku tego roku.

Kapitalizacja rynkowa First Republic spadła po raz pierwszy poniżej 1 miliarda dolarów (1,5 miliarda dolarów), spadając do około 886 milionów dolarów (1,3 miliarda dolarów) w związku z wątpliwościami, czy walczący pożyczkodawca może zostać uratowany, podobno. Fox News.

Oddział First Republic Bank na Manhattanie. (Zdjęcie: Spencer Platt/Getty Images North America/Getty Images za pośrednictwem AFP)

W poniedziałek Pierwsza Republika powiedziała, że ​​jej sytuacja jest tragiczna.

„Nie ma pewności, że bank będzie w stanie podjąć działania w celu usprawnienia naszej działalności w ramach czasowych akceptowalnych przez rynek lub naszych regulatorów” – napisano w oświadczeniu banku.

„Nie ma pewności co do przyszłości banku, jeśli nie możemy tego zrobić”.

Środowa wyprzedaż – która kilka razy zatrzymała handel – następuje po swobodnym spadku, który rozpoczął się w poniedziałek po dzwonku zamykającym po tym, jak bank ujawnił, że jego depozyty spadły o 40 procent w pierwszym kwartale, ponieważ spanikowani klienci wycofali się ich pieniądze w obawie, że może się to zdarzyć. . Narastający kryzys, kiedy w zeszłym miesiącu regulatorzy przejęli Bank Doliny Krzemowej (SVB).

READ  Cathay Pacific ogranicza loty do Australii

First Republic poinformowała, że ​​na koniec marca jej depozyty wyniosły 104,5 mld USD (159 mld AU), co oznacza spadek o 35,5% rok do roku i spadek o 40,8% w porównaniu z 31 grudnia 2022 r.

Kwota ta obejmuje zastrzyk niezabezpieczonych depozytów w wysokości 30 miliardów USD (46 miliardów AU) z 11 największych amerykańskich banków, które zostały udostępnione w celu ustabilizowania banku w czasie marcowego kryzysu.

W sumie w tym miesiącu z Pierwszej Republiki wycofano około 100 miliardów USD (151 miliardów AU).

W ciągu kilku wschodnich dni akcje Pierwszej Republiki spadły jeszcze niżej niż były w rzeczywistości. Zdjęcie: Fox News.

Federalna Korporacja Ubezpieczeń Depozytów, której celem jest zapewnienie stabilności na amerykańskim rynku bankowym, rzuciła się do przejęcia kontroli nad SVB w obliczu paniki bankowej, ale według doniesień regulatorzy niechętnie podjęli te same kroki w celu przejęcia Pierwszej Republiki w środę.

Powołując się na źródła, CNBC donosi, że rząd USA obecnie nie chce wkroczyć i zainicjować ratowania Pierwszej Republiki.

Tymczasem źródło powiedziało Reuterowi, że bank bada swoje opcje, w tym sprzedaż aktywów.

Ta historia pojawiła się na Fox News Jest powielana za zgodą.