Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Dyrektor ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Tokio, Kentaro Kobayashi, wypowiadał się wcześniej na temat Holokaustu

Dyrektor ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Tokio został zwolniony po doniesieniach o jego wcześniejszych wypowiedziach na temat Holokaustu.

Prezydent Tokio 2020, Seiko Hashimoto, powiedział, że Kentaro Kobayashi został zwolniony z powodu komentarzy wyśmiewających tragedię.

Pan Kobayashi – komik, aktor, reżyser i artysta mangi – został oskarżony o użycie żartu o Holokauście w komiksie w ramach telewizyjnego duetu komediowego Rahmens w 1998 roku, w tym zdanie: „Let’s Play the Holocaust”.

Jego zwolnienie następuje zaledwie dzień przed ceremonią otwarcia igrzysk, które zostały przełożone z powodu pandemii.

Centrum Simona Wiesenthala, globalna organizacja praw człowieka, potępiło te komentarze.

„Nikt, bez względu na kreatywność, nie ma prawa kpić z ofiar nazistowskiego ludobójstwa” – powiedział rabin Abraham Cooper, zastępca dziekana centrum.

„Reżim nazistowski zagazował także niepełnosprawnych Niemców. Jakiekolwiek skojarzenie tej osoby z igrzyskami olimpijskimi w Tokio obrażałoby pamięć sześciu milionów Żydów i wyśmiewałoby Paraolimpiadę”.

wcześniej w tym tygodniu, Kompozytor, którego muzyka ma być wykorzystana podczas ceremonii otwarcia, jest zmuszony do rezygnacji po tym, jak chwali się, że jest szkolnym tyranem. W wywiadach z czasopismami.

Pan Kobayashi został mianowany dyrektorem ceremonii otwarcia i zamknięcia po swoim poprzedniku, Hiroshi Sasaki zrezygnował z powodu kontrowersji związanych z niewłaściwymi komentarzami, jakoby słynna japońska artystka Naomi Watanabe mogła zagrać rolę „Olimpii”..

Pan Hashimoto powiedział, że zdaje sobie sprawę, że jest wiele osób, które nie chciały oglądać ceremonii otwarcia po serii skandali.

Ale upierał się, że nie ma zamiaru ustąpić ze stanowiska przewodniczącego Tokijskiego Komitetu Organizacyjnego.

Impreza odbędzie się na pustym stadionie z powodu obaw związanych z COVID.

READ  William F. Buchmann Senior 1927-2021 | Wiadomości, sport, praca

Więcej nadchodzi.

Drut / ABC