Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Dziesiątki zginęły w pożarze fabryki w Bangladeszu, a pracownicy zostali zamknięci w środku

Kazi Abdul Rahman, dyrektor generalny ds. eksportu grupy, powiedział, że fabryka, która zapaliła się w czwartek, była powiązana z Sajib Group, firmą produkującą soki z Bangladeszu, należącą do Shezan International Limited z siedzibą w Lahore w Pakistanie.

Według strony internetowej grupy, firma eksportuje swoje produkty do wielu krajów, w tym do Australii, Stanów Zjednoczonych, Malezji, Singapuru, Indii, Bhutanu, Nepalu oraz krajów Bliskiego Wschodu i Afryki.

Abdul Rahman powiedział telefonicznie The Associated Press, że firma w pełni przestrzega międzynarodowych standardów, ale nie był pewien, czy wyjście z fabryki zostało zamknięte. Zgodnie z prawem fabrycznym Bangladeszu fabryka nie może zamykać drzwi wyjściowych, gdy pracownicy znajdują się w środku w godzinach produkcji.

„Jesteśmy prestiżową firmą, przestrzegamy zasad” – powiedział – „To, co się dzisiaj wydarzyło, jest bardzo smutne. Żałujemy tego.”

Gdy w piątek rozpoczęły się działania naprawcze, ofiary ładowały się do białych worków we flocie karetek, podczas gdy ich krewni opłakiwali żałobę. Gdy gęsty dym nadal kłębił się z wciąż płonącej fabryki, płaczący członkowie rodziny zaginionych pracowników z niepokojem czekali na wieści o swoich bliskich poza zwęglonym miejscem.

Strażak w płonącej fabryce żywności i napojów.przypisane mu:AP

Wcześniej członkowie rodziny starli się z policją, czekając całą noc, nie mówiąc nikomu o losie swoich bliskich.

Rząd zarządził dochodzenie w sprawie przyczyny pożaru.

Przeszłe tragedie przemysłowe często przypisuje się lukom w bezpieczeństwie, na które ten południowoazjatycki kraj wciąż cierpi pomimo szybkiego wzrostu gospodarczego.

W 2012 roku około 117 pracowników zginęło, gdy zostali uwięzieni za zamkniętymi wyjściami w fabryce odzieży w Dhace.

Najgorsza katastrofa przemysłowa w kraju miała miejsce w następnym roku, kiedy upadła fabryka odzieży Rana Plaza pod Dhaką, zabijając ponad 1100 osób.

Ładowanie

Po tej katastrofie władze nałożyły surowsze przepisy bezpieczeństwa, a krajowy przemysł odzieżowy od tego czasu w dużej mierze podporządkowuje się miejscowemu i globalnemu nadzorowi. Jednak wiele innych krajowych gałęzi przemysłu nie zachowało zgodności z przepisami bezpieczeństwa, a katastrofy nadal się powtarzały.

READ  Modelowanie pokazuje, że niedobory nauczycieli będą się pogłębiać, zwłaszcza w przypadku kadry specjalistycznej

W lutym 2019 roku w 400-letniej dzielnicy pełnej mieszkań, sklepów i sklepów w najstarszej części Dhaki wybuchł pożar, w którym zginęło co najmniej 67 osób. Kolejny pożar w Starej Dhace w domu, w którym nielegalnie przechowywano chemikalia, zabił w 2010 roku co najmniej 123 osoby.

MOP stwierdziła w raporcie z 2017 r., że ramy regulacyjne i inspekcje Bangladeszu „nie były w stanie nadążyć za rozwojem branży”.