Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rodzina pogrążona w „całkowitej stracie” po tym, jak nauczycielka angielskiego Alice Hodgkinson została znaleziona martwa w Japonii

Ojciec zaginionej kobiety mówi, że rodzina jest całkowicie zagubiona po tym, jak jej tragiczna śmierć została potwierdzona z dnia na dzień.

Steve Hodgkinson otrzymał „najgorsze wieści, jakie można sobie wyobrazić” od japońskiej policji, która odkryła ciało jego córki osiem dni po jej zaginięciu.

Alice Hodgkinson, lat 28, pracowała w Japonii jako nauczycielka, zanim zniknęła osiem dni temu bez śladu. Narastają obawy o kobietę z Nottingham po tym, jak nie przyjechała do pracy w szkole języka angielskiego w Jokohamie.

Miejscowa policja włamała się do jej mieszkania i znalazła notatkę zaadresowaną do jej ojca i brata. Zawartość nie została ujawniona. Jej ciało zostało odzyskane, ale szczegóły tragedii są nadal rozproszone. Władze wykluczyły złowrogą grę i nie szukają nikogo w związku z jej śmiercią.

Jej niespokojni przyjaciele w kraju, gdzie od ponad roku mieszka absolwentka Uniwersytetu w Edynburgu, rozpoczęli kampanię plakatową, aby ją odnaleźć.

„Zostaliśmy powiadomieni zeszłej nocy. Policja powiedziała mi, że znaleźli ciało Alice” – powiedział ojciec Steve.

„Nie zdecydowaliśmy, co najlepiej zrobić. Jeśli tam pojedziemy, będziemy musieli poddać się kwarantannie w hotelu przez dwa tygodnie. Ale będziemy musieli zabrać Alice do domu.

„Bliska rodzina jest świadoma. To nie jest śledztwo w sprawie morderstwa, a policja nie szuka nikogo innego w związku z jej śmiercią”.

Pan Hodgkinson powiedział, że ostatnio rozmawiał z nią w Dzień Ojca po otrzymaniu prezentu, twierdząc, że jego córka jest „całkowicie w porządku” i nie podziela żadnych oznak niepokoju.

Jej zrozpaczony ojciec powiedział wcześniej, jak „niecierpliwie czekał przez telefon” na wiadomość o swojej córce na kilka dni przed odkryciem jej ciała.

„Otrzymałem od niej prezent na Dzień Ojca, członkostwo w University of Sheffield Theatre i odpowiedziałem e-mailem z podziękowaniem” – powiedział.

„Potem wysłałem e-mail z odpowiedzią, to była nasza ostatnia korespondencja i wszystko wydawało się być absolutnie w porządku”.

READ  Analiza wskazuje, że prawie wszystkie zgony z powodu COVID w Stanach Zjednoczonych dotyczą obecnie osób, które nie zaszczepiły się

Pan Hodgkinson opowiedział, jak Interpol współpracował z Nottinghamshire i japońską policją w poszukiwaniu Alice, gdy jej rozgorączkowani przyjaciele w kraju, w którym mieszkała od marca zeszłego roku, rozpoczęli kampanię plakatową, próbując pomóc ją znaleźć.

Opisał swoją samotną córkę jako „inteligentną młodą damę, która jest całkowicie otwarta w dzieleniu się swoimi poglądami na temat weganizmu, dobrostanu zwierząt i praw człowieka”.

„Czasami czuła się samotna, nie była typem do imprezowania i nie szukania związku” – powiedział.

„Jesteśmy w całkowitym zamieszaniu, a jej matka walczy, a ona jest u jej boku w żałobie” – dodał Steve, który jest rozwiedziony z 63-letnią Julie, matką Alice.

W oświadczeniu wydanym przez policję w Nottingham w piątek rodzina złożyła hołd córce.

Matka Alice, Jolie, ojciec Steve i brat Peter, powiedzieli: „Alice była inteligentną, żądną przygód, pewną siebie, troskliwą młodą kobietą z ogromnym poczuciem humoru, a wiadomość o jej śmierci wpłynęła na nas tak mocno jak rodzinę, jak można sobie wyobrazić.

„Będziemy za nią bardzo tęsknić i poprosimy o pozostawienie naszej rodzinie spokoju w tym trudnym czasie, abyśmy mogli pogodzić się z tym, co się stało.

„Chcielibyśmy również podziękować wszystkim tym osobom, zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i Japonii, którzy tak ciężko pracowali, aby podnieść świadomość zniknięcia Alice i zapewnić praktyczne wsparcie.

„Wspieranie ich w tym trudnym czasie było naprawdę pokorne. Dziękuję wszystkim. „

– ze słońcem