Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Dziś Sąd Federalny decyduje o losie Novaka Djokovica w Australian Open

Los obrony tytułu w Australian Open Novaka Djokovica zostanie rozstrzygnięty dzisiaj w sądzie federalnym.

Światowy numer jeden serbski tenisista podejmie ostatnią próbę gry w swoim pierwszym dużym turnieju w tym roku, po tym, jak minister imigracji Alex Hawke cofnął mu wizę.

Jego apelacja zostanie rozpatrzona w sądzie federalnym przez trzech sędziów, sędziego głównego Jamesa Olsopa, sędziego Anthony’ego Pisanko i sędziego Davida O’Callaghana.

Hjokovic, 20-krotny mistrz Wielkiego Szlema, otrzymał w piątek wizę cofniętą przez pana Hooka, który powiedział, że „jest to w interesie publicznym”.

34-latek nie został zaszczepiony przeciwko COVID-19, z sugestiami, że przed przyjazdem do kraju błędnie wypełnił formularz deklaracji.

Jeśli Sąd Federalny uwzględni apelację, pozwoliłoby to Djokovicowi spróbować 10. zwycięstwa w Australian Open i zostać wszechczasowym liderem wśród mężczyzn z 21 tytułami Wielkiego Szlema, wyprzedzając Rogera Federera i Rafaela Nadala.

Jeśli jednak jego apelacja zostanie odrzucona, grozi mu zakaz wjazdu do Australii przez trzy lata.

Djokovic spędził ostatnią noc w areszcie w hotelu Park w Melbourne, czekając na przesłuchanie.

Otrzymał zwolnienie z wjazdu do Australii przez dwie różne niezależne drużyny zdrowotne – jedną połączoną z Tennis Australia, drugą przez rząd wiktoriański.

Został jednak aresztowany przez australijskie siły graniczne, gdy przybył 5 stycznia, ponieważ nie spełnił wymagań rządu federalnego dotyczących szczepienia przeciwko COVID-19.

Chociaż sędzia federalny odrzucił jego areszt na podstawie tego, że został niesprawiedliwie potraktowany przez funkcjonariuszy ABF, pan Hook wykorzystał swoją władzę jako minister imigracji, aby po raz drugi odmówić Djokovicowi.

Spacja do odtwarzania lub pauzy, M do wyciszenia, strzałki w prawo iw lewo do wyszukiwania, strzałki w górę iw dół do regulacji głośności.

Odtwórz wideo.  Czas trwania: 1 minuta 7 sekund

Prawnicy gwiazdy tenisa ujawniają dokumenty wyjaśniające, dlaczego minister anulował wizę

We wniosku sądowym w piątek prawnicy Djokovica przekonywali, że powody anulowania wizy ich klienta były błędne.

Powiedzieli, że pan Hook przez pomyłkę cofnął wizę na tej podstawie, że Djokovic był postrzegany jako „mantra społeczeństwa z nastrojami antyszczepionkowymi”.

Argumentowali również, że rząd federalny nie dostarczył żadnych dowodów na to, że Djokovic może „wzmocnić nastroje antyszczepionkowe” i że decyzja nie została podjęta przez ministra.

Adwokaci rządu federalnego mieli w sobotę do godziny 22:00 czasu wschodniego, aby przedstawili sądowi streszczenie swoich argumentów.

Nie zostało to jeszcze opublikowane na stronie internetowej Sądu Federalnego.

Djokovic ma zagrać ze swoim serbskim kolegą Miomirem Kekmanoviciem w pierwszej rundzie turnieju w poniedziałek.

READ  Cristiano Ronaldo podpisuje kontrakt z Manchesterem United po opuszczeniu Juventusu