Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ebertfest 2023: Amerykańskie osobistości Amber Rubarth i David Heinz, Mickey Shapiro opowiadają o My Name Is Sarah i nie tylko!  |  Festiwale i nagrody

Ebertfest 2023: Amerykańskie osobistości Amber Rubarth i David Heinz, Mickey Shapiro opowiadają o My Name Is Sarah i nie tylko! | Festiwale i nagrody

Pierwszą rzeczą, na którą wszyscy zwracają uwagę i która najbardziej zapada w pamięć w „Gabinecie doktora Caligari” (1920), jest dziwny wygląd filmu. Aktorzy zamieszkują postrzępiony krajobraz z ostrymi kątami, pochyłymi ścianami i oknami, schodami wspinającymi się po szalonych przekątnych, drzewami z kolczastymi liśćmi i trawą, która wygląda jak noże. Te radykalne zniekształcenia odróżniają ten film od wszystkich poprzednich filmów, które zostały zbudowane na wrodzonej tendencji kamery do rejestrowania rzeczywistości.

Stylizowane scenografie, wyraźnie 2D, powinny być znacznie tańsze niż realistyczne scenografie i lokacje, ale podejrzewam, że właśnie dlatego chciał tego reżyser Robert Wynn. Robi film o złudzeniach i urojeniach, o szaleńcach i morderstwach, a jego postacie są idealnie dopasowane do rzeczywistości. Żadnemu z nich nie można w pełni wierzyć i nie mogą wierzyć sobie nawzajem.

Kliknij tutaj, aby przeczytać całą recenzję.

Goście planowani są na galę EBERTFEST 2023

Roger Clark Miller, klawiszowiec i kompozytor The Anvil Orchestra

Roger Miller studiował kompozycję w California Institute of the Arts i grę na fortepianie na University of Michigan. W 1979 roku przeniósł się do Bostonu i był współzałożycielem Misja Birmy. Od 1980 roku jest wydawany ponad 50 albumów, Od agresywnej awangardy Birmy po opartą na fortepianie muzykę maksymalistycznego pianina elektrycznego, systemu binarnego i mezozoicznego śpiewu ptaków.

Jego muzykę kameralną wykonywano w New England Conservatory, Tufts University i innych miejscach. Do Bullion Orchestra dołączył w 1998 roku, a od 2021 roku dyryguje Anvil Orchestra. Więcej informacji o Millerze można znaleźć na jego stronie internetowej: www.rogerclarkmiller.com.

Terry Donahue, perkusista, akordeonista, basista i perkusista Anvil Orchestra

Terry Donahue dorastał w Connecticut i od dawna jest zafascynowany „brzmieniem znalezionym”. Ta ciekawość sprawiła, że ​​stał się integralną częścią bostońskiej sceny beatowej jako członek-założyciel The Oddział wstrząsowyI Orkiestra ŚlimakaZero Zero i Arcade Ambo. Szarpie 4 struny w muzyce country w rustykalnym otoczeniu w swoim wiejskim domu w Bennington, Vt.

READ  „Otello” i czarna twarz i pytania o rasę u Szekspira