Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Eles wkracza do Polski – jednego z najszybciej rozwijających się rynków energii odnawialnej w Europie

Haslehome, Szwecja, 23 marcar & D2021

Eles rozpoczyna działalność w Polsce, która jest najszybciej rozwijającym się rynkiem energii odnawialnej. Wejście na rynek opiera się na strategii rozwoju firmy. Polska jest obecnie jednym z krajów europejskich, które w dużym stopniu opierają się na energetyce opartej na paliwach kopalnych, co stwarza doskonałe możliwości biznesowe dla doświadczonych deweloperów projektów, takich jak Elus. Eles wyznaczyła Daniela Larsona na stanowisko Country Managera do prowadzenia operacji w Polsce.

Polski rynek oferuje doskonałe możliwości wytwarzania odnawialnej energii elektrycznej. Polska jest jednym z najbardziej skamieniałych krajów w Europie, gdzie węgiel stanowi 70 procent produkcji energii elektrycznej. Hrabstwo planuje osiągnąć zobowiązanie w zakresie polityki klimatycznej do zamknięcia wszystkich kopalni węgla do 2049 roku. Obecnie odnawialne źródła energii dostarczają około 18% energii elektrycznej. Eles widzi ogromne możliwości biznesowe w tym przejściu na wytwarzanie energii, głównie w oparciu o energię słoneczną opalaną węglem oraz przybrzeżną energię wiatrową i morską energię wiatrową. Już w 2020 roku Polska jest europejskim krajem, który stworzył czwartą elektrownię słoneczną i prognozy nadal wykazują wzrost. Obecnie zajmuje dziewiąte miejsce pod względem energetyki wiatrowej w Europie. Eles chce przyczynić się do niezbędnej transformacji poprzez rozwój, budowę, sprzedaż i usługi asset management obiektu po możliwie najniższych kosztach z korzyścią dla polskiego przemysłu i polskich konsumentów. Firma Elas skoncentruje się zarówno na energii wiatrowej z oceanów, jak i na oceanach, oraz na PV.

Eles wyznaczyła Daniela Larsona do prowadzenia operacji w Polsce. Larsen, który od wielu lat mieszka w Polsce, przyjeżdża do Elas z siedziby szwedzkiej ambasady w Warszawie. W ambasadzie opiekował się biznesem w Szwecji oraz wsparciem dla inwestorów w Polsce. Koncentruje się na projektach związanych z energią i klimatem. Larson był wcześniej szefem biznesu w Szwecji w Polsce, Rumunii i na Ukrainie.

READ  Polska otrzymuje amerykański sprzęt wojskowy w celu wzmocnienia wschodniej flanki przeciwko Rosji

– Bardzo ekscytujące będzie prowadzenie i prowadzenie operacji Elas w Polsce. Firma Eles ma duży potencjał na rynku i ma wszelkie szanse, by odnieść sukces w niezbędnej transformacji polskiego rynku energii Mówi Daniel Larson, menedżer tego kraju w Polsce.

-Ilus zidentyfikował potencjał wzrostu w Polsce, a wejście na polski rynek jest zgodne z naszymi ambicjami wzrostu. Tak się cieszę z naszego powodu Daniel Larson i Iam wyznaczyli Eles do zaistnienia na jednym z najbardziej ekscytujących europejskich rynków energii odnawialnej i magazynowania energii. Z niecierpliwością czekam na oferowanie naszym klientom konkurencyjnych inwestycji w Polsce Mówi dyrektor generalny Ellisa Per Vittalison.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji:

Per Vitalison, CEO, +46 70-265 16 15
Johann Hummerquist, szef komunikacji, +46 720 50 59 11

O firmie Eles:
Eles Wind AB jest jednym z wiodących deweloperów energetyki wiatrowej w Skandynawii. Elus działa w pełnym łańcuchu wartości, od rozwoju projektów typu green field po budowę i eksploatację farm wiatrowych. Eelus oferuje atrakcyjne i konkurencyjne inwestycje dla lokalnych i międzynarodowych inwestorów w krajach skandynawskich i bałtyckich, a także w Stanach Zjednoczonych. Założone w 1990 roku turbiny wiatrowe Elus 653 mają moc około 1 370 MW. Firma Eles podpisała umowy na około 1400 MW usług zarządzania aktywami, z czego 905 MW działa.

Eels Wind AB ma 41 000 udziałowców. Akcje Eles są notowane na giełdzie Nasdaq Stockholm.

Więcej informacji o firmie Eles można znaleźć na stronie www.eolusvind.com

Połączyć