Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Jak dziś wieczorem oglądać start satelity SpaceX Starlink

Dziś wieczorem SpaceX będzie nadal rozszerzać konstelację satelitów Starlink, aby zapewnić globalny szerokopasmowy Internet. Firma wystrzeli pocisk z Florydy, a wystrzelenie będzie transmitowane na żywo, dzięki czemu będzie można oglądać z domu.

Czego można się spodziewać po uruchomieniu Starlink

Rakieta Falcon 9 wystrzeli pakiet 52 satelitów Starlink, a także dwa inne ładunki: satelitę Cappella Synthetic Aperture (SAR) oraz satelitę kalifornijskiej firmy Tyvak-0130.

Jak to jest typowe dla misji SpaceX, kilka części rakiety Falcon 9 zostało użytych w tej premierze w poprzednich misjach. Wygląda na to, że SpaceX złamał koncepcję rakiet wielokrotnego użytku, po tym, jak to było niedawno W swojej dziesiątej misji użył wzmacniacza Falcon 9, Który od dawna jest celem firmy w zakresie ponownego wykorzystania.

W tej misji Starlink wzmacniacz został użyty w kilku poprzednich misjach. Jak pisze SpaceX, „Wzmacniacz pierwszego stopnia Falcon 9, który wcześniej wspierał tę misję, wysłał astronautów NASA Boba Behnkena i Douga Hurleya na Międzynarodową Stację Kosmiczną, ANASIS-II, CRS-21, Transporter-1 i trzy misje Starlink”.

Ponadto dwie połowy RTF były używane w poprzednich misjach, z czego połowa była używana w misji SXM-7, a druga połowa w misji NROL-108.

Jak oglądać start Starlink

Start zaplanowano na 18:54 ET (15:54 PDT) w sobotę 15 maja z Launch Complex 39A (LC-39A) w Kennedy Space Center na Florydzie. Jeśli pogoda lub inne warunki uniemożliwiają rozpoczęcie startu, jutro, w niedzielę 16 maja, zostanie utworzone okno zapasowe. Jednak dziś oczekuje się, że pogoda na przylądku Canaveral będzie ładna i słoneczna, więc wygląda na to, że premiera nastąpi. Jak planowano.

SpaceX będzie transmitować premierę na żywo, więc będziecie mogli oglądać ją na żywo. Obejmuje to przygotowania w ostatniej chwili przed startem, sam start, lądowanie Falcona 9 na pierwszym etapie na pokładzie drona Oczywiście kocham cię na Oceanie Atlantyckim, potwierdzenie rozmieszczenia satelitów Starlink i innych ładunków.

READ  Czy astronomowie po raz pierwszy zobaczyli światło zderzenia dwóch czarnych dziur?

Możesz oglądać transmisje na żywo albo na Kanał SpaceX na YouTube Lub korzystając z wideo zamieszczonego na górze tej strony. Transmisja na żywo ma się rozpocząć około 15 minut przed startem, czyli około 18:40 czasu wschodniego (15:40 czasu polskiego).

Zalecenia redaktorów