Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Epson EcoTank Pro ET-5170 Bezprzewodowa drukarka All-in-One Supertank – Przegląd 2021

Bezprzewodowa drukarka wielofunkcyjna EcoTank Pro ET-5170 o wartości 549,99 USD firmy Epson to podstawowe urządzenie wielofunkcyjne (drukowanie, kopiowanie, skanowanie i faksowanie) przeznaczone do użytku w domu oraz w małych i średnich biurach. Kolejnym dodatkiem do obszernej linii wielkoformatowych lub gigantycznych drukarek atramentowych firmy jest omijanie wkładów atramentowych na rzecz zbiorników napełnianych butelkami. Modele z serii EcoTank Pro, takie jak mocniejszy i bardziej przystępny cenowo EcoTank Pro ET-5850, który kosztuje około 300 USD, mają możliwości i zestawy funkcji wymagane w środowiskach pracy o dużej objętości. Drukarka ET-5170 została nieco zmniejszona, aby sprostać potrzebom mniejszych firm w zakresie drukowania, kopiowania i skanowania, zapewniając jednocześnie odpowiednią prędkość drukowania i wyjątkową jakość wydruków dzięki sprawdzonej technologii głowicy drukującej PrecisionCore Heat-Free firmy Epson. Co najlepsze, koszty atramentu na stronę są wyjątkowo niskie, co sprawia, że ​​drukarka ET-5170 jest atrakcyjną ceną dla środowisk drukujących i kopiujących od kilkuset do tysiąca lub dwóch tysięcy stron miesięcznie.


EcoTank Pro dla początkujących

ET-5170 ma wymiary 13,6 x 14,8 x 13,7 cala (HWD) i waży 16,1 funta, co czyni go identycznym z wieloma konkurencyjnymi modelami. Na przykład Canon Pixma G7020 MegaTank All-in-One jest o kilka cali krótszy i waży około dwa funty więcej. Wspomniany powyżej grubszy EcoTank Pro ET-5850 jest o kilka cali większy we wszystkich kierunkach i waży dwa razy więcej niż ET-5170.

W dolnej części linii produktów EcoTank Pro, ET-5170 jest bardziej kompaktowy niż jego brat ET-5850.

Podczas gdy dwie firmy Epson obsługują zapasy zarówno w wersji legalnej, jak i wolumetrycznej, flagowa drukarka atramentowa Brother oraz tytuł Best of the Year 2019 MFC-J6945DW MFC-J6945DW INKvestment Tank Color Inkjet All-in-One może drukować, skanować, kopiować i faksować strony w formacie tabloidu Lepszy wybór dla organizacji, które wymagają wydruków w szerokim formacie.

Kiedy firma Epson po raz pierwszy wprowadziła markę EcoTank w USA, dołączyłem do wielu recenzentów i innych specjalistów IT, którzy narzekali, że chociaż koszty operacyjne były zaskakująco niskie, same drukarki były stosunkowo powolne i miały mało funkcji, biorąc pod uwagę, że kosztują trzy do pięciu razy liczba modeli wkładów atramentowych firmy. Seria EcoTank Pro jest bardziej wydajna, ale ET-5170 nie jest odporny na tę wadę: chociaż ma 35-stronicowy automatyczny podajnik dokumentów (ADF) do łatwego kopiowania lub skanowania dokumentów wielostronicowych, ADF nie wykonuje automatycznie druku dwustronnego, co oznacza, że ​​nie może kopiować ani skanować drugiej strony dokumentów dwustronnych bez konieczności ręcznego odwracania oryginalnego opakowania dokumentów.

Epson EcoTank Pro ET-5170 ADF

ADF ET-5170 mieści 35 arkuszy, ale nie może skanować ani kopiować wielostronicowych dokumentów po obu stronach bez ręcznego odwracania opakowania.

Szczerze mówiąc, wydanie 550 USD na AIO bez automatycznego podwójnego skanera jest trudne do przełknięcia. Uzyskanie automatycznego podajnika ADF do drukowania w EcoTank Pro wymaga wydania dodatkowych 300 USD na ET-5850, ale jeśli drukujesz tysiące stron miesięcznie, uzasadnienie wydatków nie powinno zająć więcej niż dwa lub trzy miesiące. (Dodatkowa butelka czarnego atramentu, która znajduje się w pudełku, również powinna pomóc w obniżeniu kosztów.)

READ  Microsoft .NET 8 usprawnia zarządzanie identyfikatorami

Jednak ET-5170 przewyższa nieprofesjonalne maszyny EcoTank firmy Epson, takie jak 500-dolarowy ET-4760 Editors’ Choice. Chociaż ta drukarka oferuje zarówno czarne, jak i kolorowe strony za mniej niż grosz, jej automatyczny podajnik dokumentów (ADF) nie ma nie tylko automatycznego drukowania dwustronnego, ale także własnego mechanizmu drukowania. Urządzenie wielofunkcyjne o wartości 500 USD, które nie drukuje dwustronnych stron bez Twojej interwencji, jest bardzo nietypowe. Canon Pixma G7020 robi to za 100 USD mniej, a czarna i kolorowa strona kosztuje odpowiednio zaledwie 0,3 i 0,9 centa.


Jesteś pod kontrolą

Panel sterowania EcoTank Pro ET-5170 składa się z przycisków zasilania, domu, pomocy i faksu oraz 2,4-calowego kolorowego ekranu dotykowego. Umożliwia konfigurowanie i wykonywanie różnych zadań kontrolnych, takich jak wykonywanie kopii, generowanie raportów użytkowania i bezpieczeństwa oraz ograniczanie dostępu dla użytkowników według funkcji lub innych parametrów, takich jak rozmiar lub uprawnienia do drukowania w kolorze.

Epson EcoTank Pro ET-5170 Nazwa Panel sterowania

Panel sterowania składa się z kilku przycisków i 2,4-calowego kolorowego ekranu LCD.

Możesz przewijać menu nawigacyjne, aby konfigurować zabezpieczenia, monitorować materiały eksploatacyjne, generować raporty i prawie wszystko za pomocą Panelu sterowania, ale administratorzy i specjaliści IT często uważają, że zarządzanie zabezpieczeniami i przeglądanie raportów jest łatwiejsze z poziomu interfejsu internetowego drukarki.

Ważne jest również, jak i jak dobrze ET-5170 radzi sobie z papierem. Niektóre starsze i mniej szczęśliwe modele EcoTank, takie jak ET-3750, mieszczą nie więcej niż 150 arkuszy papieru listowego. Ten EcoTank Pro mieści 250 lub 50 arkuszy legalnego papieru, chociaż małą 30-arkuszową tacę wyjściową należy opróżniać co około 15 minut. Drukarka ma maksymalny miesięczny cykl pracy 33 000 wydruków, z sugerowaną miesięczną liczbą wydruków 1600.

Wejście Epson EcoTank Pro ET-5170

Pojemność papieru wynosi 250 arkuszy z przodu, a z tyłu znajduje się szczelina ręczna na jeden arkusz.

Dla porównania, Pixma G7020 ma 350 arkuszy papieru podzielonych między dwa źródła, 250-arkuszową tacę przednią i 100-arkuszową tylną tacę, podczas gdy Epson ET-5850 ma 550 arkuszy z trzech źródeł — dwóch tac na 250 arkuszy i jednego Podajnik wielofunkcyjny na 50 arkuszy. Rozmiar tabloidu Brother MFC-J6945DW ma 600 arkuszy podzielonych między dwie tace na 250 arkuszy i tacę boczną na 100 arkuszy.

Maksymalne cykle pracy dla konkurencyjnych AIO są wszechobecne, a Brother zbliża się do ET-5170 z maksymalnie 30 000 stron i sugeruje 2000. Miesięczny nakład ET-5850, przy 66 000 odbitek i 3300 sugerowanych, jest dwa razy większy od jego rodzeństwa. Tańsze Canon G7020 i Epson ET-4760 są oceniane na maksymalnie 5000 stron miesięcznie, przy czym ten ostatni sugeruje maksymalnie 800.

READ  Informacje o poprawce „Baldur's Gate 3” zawierają kilka bardzo barwnych zmian

Komunikacja i produktywność

Pomiędzy standardowymi interfejsami łączności, składającymi się z USB 2.0, Ethernet 10/100 Mb/s, Wi-Fi 802.11b/g/n i Wi-Fi Direct, a także funkcjami mobilnymi, chmurowymi i aktywowanymi głosem, nie powinieneś mieć wszelkie problemy z podłączeniem ET-5170 i jego użytkowaniem. Kabel USB oczywiście łączy jeden komputer z drukarką, podczas gdy Wi-Fi Direct to protokół sieciowy typu peer-to-peer, który łączy urządzenia mobilne bez tych urządzeń lub drukarki będących częścią tej samej sieci lokalnej lub podłączonych do tej samej router.

Oprócz Wi-Fi Direct, inne funkcje łączności mobilnej obejmują rozwiązania Epson Connect, drukowanie e-mail, aplikację mobilną Epson iPrint, Epson Remote Print, aplikację Epson Smart Panel na Androida i iOS, skanowanie do chmury, Apple AirPrint i Mopria. Otrzymujesz również aktywację głosową za pośrednictwem Siri, Asystenta Google i Amazon Alexa.

Oprócz sterowników drukarki i skanera, Epson oferuje Epson Photo +, Epson Scan 2, Epson ScanSmart i Epson Fax Utility. Photo + to proste, łatwe w użyciu narzędzie do planowania i porządkowania zdjęć, a Epson Scan 2 to wszechstronny interfejs skanera z trzema poziomami doświadczenia (domowy, biurowy i profesjonalny), od podstawowych ustawień dla początkujących po dostosowywanie skanów.

Okna dialogowe Epson ScanSmart

Epson Scan 2 oferuje tryby domowe, biurowe i profesjonalne, które jeszcze bardziej zwiększają złożoność.

Epson ScanSmart to pakiet interfejsów skanera i modułowa aplikacja z wieloma funkcjami zarządzania dokumentami, w tym sekwencyjnym nazewnictwem plików, indeksowaniem słów kluczowych, archiwizacją dokumentów, optycznym rozpoznawaniem znaków (OCR) i innymi. Wreszcie narzędzie faksu mówi samo za siebie.


Średnia prędkość drukowania, wysoka jakość PrecisionCore

Epson EcoTank Pro ET-5170 jest oceniany na 17 monochromatycznych stron na minutę (ppm). To trochę szybciej niż Pixma G7020 i Epson ET-4760, ale 5 str./min wolniej niż Brother MFC-J6945DW i 8 str./min za ET-5850. Przetestowałem go za pomocą ScanSmart over Ethernet w naszym benchmarkowym teście Intel Core i5 z systemem Windows 10 Pro.

W pierwszym teście ustawiłem taktowanie drukarki podczas przechodzenia przez 12-stronicowy monochromatyczny plik tekstowy w programie Microsoft Word. ET-5170 generował średnio 18,3 stron na minutę, nieco ponad 17 stron na minutę, ze średnim czasem wyjścia pierwszej strony wynoszącym 14 sekund. Zarówno Canon, jak i ET-4760 wyszły z szybkością jednej lub dwóch stron na minutę tego. Następnie nagrałem ET-5170 podczas przeglądania naszej kolekcji dokumentów Adobe Acrobat, Microsoft Excel i Microsoft PowerPoint o złożonych kolorach. Łącząc wyniki z wynikami w 12-stronicowym pliku tekstowym, EcoTank Pro uzyskał średnią 5,2 str./min dla drukowania pełnego zakresu dokumentów biznesowych, pokonując tylko Pixmę i osiągając około 14 str./min mniej niż jego odpowiednik ET-5850.

W końcu zmierzyłem czas ET-5170, drukując bardzo szczegółowe i kolorowe zdjęcia testowe o wymiarach 4 x 6 cali. Średni czas krótszy niż 60 sekund; Każdy Epson zabrał 49 sekund.

Jak już wielokrotnie mówiłem, technologia głowicy drukującej PrecisionCore firmy Epson konsekwentnie zapewnia doskonale wyglądające wydruki. Próbki tekstu, które wpisałem, wypadły dobrze, z bardzo wyraźnymi znakami w około 6 punktach. Jest to więcej niż akceptowalne dla większości domów i małych biur, nawet w zastosowaniach, w których trzeba zrobić lepsze wrażenie. Wykresy i arkusze kalkulacyjne Excela pokazywały bezbłędne, jednolite wypełnienia i tła, a także wypełnienia gradientowe, które przechodzą równomiernie od koloru do koloru lub od jasnego do ciemnego iz powrotem. Linie włosów (podstawy pod jednym punktem) i inne misterne detale zostały wspaniale odtworzone, a kolory błyszczące i subtelne.

READ  Podnoszenie oczu na Apple na konferencji deweloperów | jabłko

Wydrukowane przeze mnie zdjęcia 4 x 6 i 8 x 10 cali również pokazywały jasne, żywe i dokładne kolory. Szczegóły również były doskonałe. Czterokolorowe zdjęcia z ET-5170 z pewnością nie są identyczne z tymi, jakie robiła konsumencka drukarka fotograficzna z pięcioma lub sześcioma atramentami firmy Epson lub Canon, ale są wystarczająco dobre, aby umieścić je w raportach biznesowych i ulotkach.


Wartość EcoTank Pro to 2 centy

Podejrzewam, że maszyny EcoTank Pro firmy Epson są odpowiedzią firmy na skargi z biur domowych i małych firm dotyczące pierwszych rzadko wyposażonych systemów AIO EcoTank wprowadzonych w Stanach Zjednoczonych kilka lat temu. Najbardziej imponującą rzeczą w tych urządzeniach konsumenckich jest to, że drukują strony monochromatyczne za około 0,3 centa, a strony kolorowe za około 0,9 centa za sztukę. Z drugiej strony, maszyny EcoTank Pro będą kosztować około 2 centy za wydruk w kolorze czarnym lub kolorowym, ale zwykle oferują więcej funkcji.

Dodatkowo, według firmy Epson, otrzymujesz wystarczającą ilość bloków atramentu, aby wydrukować 7500 stron w czerni i 6000 stron w kolorze. Epson dorzuca obecnie dodatkową butelkę czarnego atramentu, zasadniczo podwajając liczbę stron monochromatycznych w pudełku do 15 000 stron. Wśród wymienionych tutaj konkurentów, Epson ET-4760 i Canon Pixma G7020 oferują koszty eksploatacji poniżej jednego grosza za stronę, podczas gdy Brother MFC-J6945DW drukuje strony w czerni i kolorze za odpowiednio mniej niż 1 i 5 centów.


Nie wszystkie z nich mogą być wybranymi przez redaktorów

Biorąc pod uwagę jego cenę 550 USD, bylibyśmy bardziej zadowoleni z EcoTank Pro ET-5170, gdyby był trochę szybszy, miał więcej niż jeden podajnik papieru, a automatyczny podajnik dokumentów skanował dwustronne strony automatycznie. W obecnej sytuacji, aby uzyskać taką pojemność i wygodę w EcoTank Pro, będziesz musiał obniżyć dodatkowe 300 USD za ET-5850 (lub 350 USD za ET-5880, który dodaje PostScript i HP PCL do projektowania i publikowania aplikacji ). Jeśli jednak nie potrzebujesz własnego urządzenia AIO do automatycznego skanowania i/lub kopiowania dwustronnych dokumentów wielostronicowych lub drukowania i kopiowania ponad tysiąca stron miesięcznie bez martwienia się o gwarancję — która wydłuża się z roku do dwóch lat po rejestracji — ET może ci dobrze służyć -5170.