Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Equinox Resources osiągnęło wysokie wyniki w Mata da Corda w Brazylii, jednym z najgorętszych miejsc występowania metali ziem rzadkich na świecie.

Equinox Resources osiągnęło wysokie wyniki w Mata da Corda w Brazylii, jednym z najgorętszych miejsc występowania metali ziem rzadkich na świecie.

  • Z próbek Equinox Resources w Mata da Corda odzyskano >2000 ppm TREO
  • Zakończono wstępne wiercenia w rejonie Rio Negro w stanie Bahia
  • Brazylia jest jednym z najbardziej perspektywicznych regionów świata zajmujących się pierwiastkami ziem rzadkich

Specjalny raport: Firma Equinox Resources uzyskała wyjątkowo wysokie poziomy pierwiastków ziem rzadkich z glin powierzchniowych i wyników pobierania próbek z kanałów w ramach swojego projektu Mata da Corda oraz zakończyła pierwszą kampanię wiertniczą w wysoce perspektywicznym obszarze Campo Grande w Rio Negro.

Brazylia stała się nowym centrum odkryć pierwiastków ziem rzadkich, a w całym kraju odkrywane są bardzo wysokie ich ilości.

Czytaj więcej: REE Survival Guide, część 3 – Młodzi ludzie z ASX gromadzą się na brazylijskiej scenie pierwiastków ziem rzadkich

Zasoby Equinox (ASX:EQN). Sama firma Giny Reinhart połączyła ogromną działkę o powierzchni 1760 kilometrów kwadratowych w regionie ziem rzadkich Rocha da Rocha w stanie Bahia pod projekt Campo Grande, na którym zlokalizowany jest projekt Giny Reinhart. Brazylijskie pierwiastki ziem rzadkich (ASX:BRE), Kopalnie australijskie (ASX:AUZ) I Złota Góra (ASX:GMN) Wszystkie roszczenia zostały ustalone.

EQN zebrała niedawno 4 miliony dolarów na przyspieszenie eksploracji projektów Matas da Corda i Campo Grande REE Wskocz w obszar W listopadzie ubiegłego roku.

Wyjątkowe wyniki Mata da Corda

Wstępne wyniki testów próbek gliny powierzchniowej i gliny kanałowej w Mata da Corda wykazały wyjątkowo wysoki poziom pierwiastków ziem rzadkich, przy czym pobrano próbki z ponad 10 km² obszaru projektu, w których wykryto łącznie ponad 2000 ppm tlenków metali ziem rzadkich (TREO).

Eksplorator postępuje naprzód w planowaniu konkretnych celów wierceń oraz przyspiesza dostęp do gruntu i oczyszczanie środowiska, aby móc rozpocząć wiercenia na przełomie czerwca i lipca, kiedy wiele wstępnych próbek powierzchniowych dało wyjątkowo wysokie stężenie do 5024 ppm TREO.

Potencjalne perspektywy wierceń w projekcie Mata da Corda IAC. Załączony obraz: (EQN)

Dowód Campo Grande

Do tej pory w rejonie Rio Negro wykonano 1432 metry 126 odwiertów i trzy odwierty RC.

READ  Recenzja Tronsmart Onyx Ace Pro: Warte aktualizacji lub gorsze?

Pierwszy otwór RC przecina warstwę o grubości 41 metrów, przeważnie czerwonawej glinki magnetycznej, przekształconej przez twardą skałę o różnej gęstości magnetycznej, sięgając na głębokość 120 metrów pod powierzchnią. W drugim otworze natrafiono na warstwę gliny magnetycznej o grubości 11 metrów.

Dalsze mapowanie jest w toku w północnej części Campo Grande, zaledwie 10 km od odkrycia BRE w Monte Alto, które dostarczyło jak dotąd najwyższe wyniki – sięgające 40,5% TREO.

Wyniki pobierania próbek powierzchniowych w Campo Grande w odniesieniu do brazylijskich siedlisk pierwiastków ziem rzadkich. Załączony obraz: (EQN)

„Wspaniale jest wrócić z zespołem do Brazylii, aby nadzorować zakończenie pierwszej kampanii wiertniczej w Rio Negro i zaplanować pierwszą kampanię wiertniczą w Mata da Corda”, mówi dyrektor generalny EQN Zach Komor.

„Nasz zespół w dalszym ciągu czyni wyjątkowe postępy – w ramach naszej pierwszej kampanii wiertniczej ukończono 1432 metry, w miarę jak kontynuujemy budowanie kompleksowego profilu geologicznego poszukiwań i obszaru.

„Z niecierpliwością oczekujemy wyników testów wierceń za około cztery tygodnie, wraz z dodatkowymi wynikami próbek powierzchniowych z tego obszaru, które pomogą nam zidentyfikować kolejnego potencjalnego klienta.

„Będę towarzyszył zespołowi przez rozległe budynki, gdy będziemy identyfikować kolejną możliwość w Campo Grande, po anomaliach geofizycznych”.

Następne kroki

„Po przełomowym odkryciu w naszym projekcie Mata da Corda zespół działa szybko i planuje rozpocząć wiele kampanii wiertniczych pod koniec czerwca”, mówi Comor.

„Jesteśmy podekscytowani brazylijskimi projektami Equinox Resources, w ramach których dysponujemy pełnym zakresem mineralizacji ziem rzadkich, w tym skał twardych, piasku monacytowego i gliny jonowej.

Artykuł ten powstał we współpracy z firmą Equinox Resources, reklamodawcą Stockhead w momencie publikacji.

Artykuł ten nie stanowi porady dotyczącej produktów finansowych. Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji finansowych należy rozważyć uzyskanie niezależnej porady.