Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Eric Clapton szczegółowo wyjaśnia „ostre reakcje” na szczepionkę AstraZeneca

Eric Clapton opisał „ciężkie reakcje”, których doświadczył po otrzymaniu szczepionki AstraZenaca COVID-19.

„W lutym tego roku… dostałem pierwszą dawkę od A do Z i natychmiast otrzymałem ostre reakcje, które trwały dziesięć dni” – wyjaśnił rockman na Przemówienie Działaczce przeciw zamknięciu Robin Monote Graziaadi. „Po około sześciu tygodniach pokazano mi i zrobiono drugie zdjęcie AZ, ale z większą znajomością stawek. Nie trzeba dodawać, że reakcje były katastrofalne”.

Clapton szczegółowo omówił różne skutki uboczne, których doznał. Gitarzysta przyznał: „Moje ręce i stopy były albo zmarznięte, odrętwiałe, albo spalone i prawie bezużyteczne przez dwa tygodnie”. „Bałem się, że już nigdy nie zagram (mam neuropatię obwodową i nigdy nie powinienem być blisko igły).

Clapton obwiniał „propagandę” otaczającą szczepionkę za to, co uważał za dezinformację o jej bezpieczeństwie. The Rock głośno sprzeciwiał się angielskiemu rządowi i prawom blokującym wprowadzonym w związku z pandemią koronawirusa.

Szczepionka AstraZenaca COVID-19 została zatwierdzona przez Światową Organizację Zdrowia i udostępniona w Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej, jednak nie została zatwierdzona do wydania w Stanach Zjednoczonych.

W grudniu Clapton wydał wraz z Van Morrisonem piosenkę „Stand and Deliver”. W swoim ostatnim liście legendarny gitarzysta zauważył, że „od razu poczuł pogardę i pogardę” dla poglądów, które wyraża w utworze.

Wydaje się jednak, że muzyk nie powstrzyma się od krytyki zarówno rządu Wielkiej Brytanii, jak i szczepień.

„Przez całe życie byłem buntownikiem przeciwko tyranii i aroganckiej władzy, czyli to, co mamy teraz” – powiedział Clapton. „Ale ja też tęsknię za społecznością, współczuciem i miłością, i to właśnie tutaj znajduję… Wierzę w te rzeczy, które możemy zwyciężyć”.

READ  Theo Rossi dołącza do filmu Netflix Jason Bateman i Tarona Egertona „Carry On”