Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Drugi delegat Eurowizji ma pozytywny wynik dla Covid-19

Organizatorzy powiedzieli, że członek islandzkiej delegacji Eurowizji uzyskał pozytywny wynik testu na obecność Covid-19 przed wielkim otwarciem w niedzielę w holenderskim porcie w Rotterdamie.

Islandzka delegacja została drugą drużyną, która przegapiła otwarcie konkursu Królowej Muzyki, po tym, jak członek polskiej delegacji uzyskał w sobotę pozytywny wynik testu na obecność wirusa.

„Niestety oznacza to, że delegacja Islandii nie będzie teraz osobiście uczestniczyć w wydarzeniu Turquoise Carpet tego popołudnia” – powiedziała Eurowizja, odnosząc się do oficjalnego otwarcia konkursu w niedzielę.

Potrzebujemy Twojej zgody na pobranie tych treści z YouTubeKorzystamy z YouTube, aby zarządzać dodatkowymi treściami, które mogą ustawiać pliki cookie na Twoim urządzeniu i zbierać dane o Twojej aktywności. Zapoznaj się z ich danymi i zaakceptuj je, aby pobrać zawartość.Zarządzanie preferencjami

„Zgodnie z naszym rygorystycznym protokołem bezpieczeństwa i higieny, ta osoba została teraz odizolowana i jako środek ostrożności, inni członkowie jej delegacji zostaną teraz poddani testowi PCR i izolacji” – powiedzieli organizatorzy w oświadczeniu.

Eurowizja stwierdziła, że ​​ze względów ostrożności zespoły rumuńskie i maltańskie, które przebywały w tym samym hotelu co Islandia i Polska, nie mogły uczestniczyć w spotkaniu.

Delegacje rumuńska i maltańska również przejdą testy łańcuchowej reakcji polimerazy (PCR).

„W odpowiednim czasie będziemy mieć więcej aktualizacji i przesyłamy najlepsze życzenia całej delegacji” – powiedziała Eurowizja.

W tym roku Eurowizja została zorganizowana według surowych zasad narzuconych przez holenderski rząd, aby umożliwić rozegranie zawodów w Ahoy Arena w nadmorskim mieście.

Delegacje muszą przestrzegać ścisłych protokołów, być oddzielone od publiczności i poddawane testom co 48 godzin.

Przedstawienia, w tym próby, dwukrotnie w półfinale i finał w najbliższą sobotę zgromadzą tylko 3500 widzów, około 20% pojemności Ahoy Arena.

Źródło: Agence France-Presse

READ  „Klub” na czele tygodnika żydowskiego filmu i telewizji