Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Euro 2020: Polska ostrożnie ufając Robertowi Lewandowskiemu | Sporty

Poleganie Polski na Robercie Lewandowskim jest największą troską zespołu o mistrzostwo Europy.

32-letni Lewandowski jest już najlepszym strzelcem w kraju z 66 golami w 118 występach i pobił 49-letni rekord Bundesligi w liczbie bramek w jednym sezonie, z 41 występami w 29 występach dla Bayernu Monachium.

W ostatnich 10 meczach Lewandowski strzelił 17 goli.

Polski trener Paulo Sousa, który niespodziewanie został powołany do prowadzenia zespołu w styczniu, będzie musiał tak ustawić swoich piłkarzy, aby wydobyć z Lewandowskiego to, co najlepsze, a także rozważyć opcje zastępcze pod nieobecność kapitana.

Sousa to były portugalski pomocnik, który po raz pierwszy występuje jako trener reprezentacji narodowej i już widział, co by się stało, gdyby Lewandowski został pominięty w składzie.

Utalentowany napastnik doznał kontuzji kolana w meczu eliminacji Mistrzostw Świata 3:0 z Andorą 28 marca. Bez niego Polska przegrałaby swój kolejny mecz z Anglią 2:1.

Nieobecność Lewandowskiego przez kolejne cztery tygodnie zaszkodziła Bayerowi w Lidze Mistrzów – 9. miejsce z pewnością przesunęłoby część z wielu szans w ćwierćfinałowej porażce z Paris Saint-Germain.

Poprzednik Kiełbasy, Jersey Broschek, został zwolniony za to, że nie udało się wydobyć tego, co najlepsze z największej nieruchomości w Polsce. Polska skończyła z dwiema porażkami i dwoma torami w składzie Ligi Narodów z Portugalią i Włochami, a ostrożny styl gry Presqueza został spoliczkowany przez prezydenta Polskiej Konfederacji Piłki Nożnej Zibikneva Ponika.

Adam Navakka, który kierował zespołem przez pięć lat, zanim ustąpił po mundialu w 2018 roku, celował w organizacji utworzonej na rzecz Lewandowskiego.

Sousa wydaje się robić to samo i skupia się jeszcze bardziej na ustawieniu prasy, zaczynając od ostatniej trójki.

Lewandowskiego będzie wspierać Arcadius Milik, który w zeszłym sezonie pożyczył od Napoli w Marsylii, ale napastnik Herthy Berlin Christophe Biostech wycofał się z turnieju z powodu kontuzji kostki.

READ  UN Polska jest jednym z 45 państw, które wezwały do ​​uwolnienia Nawalnego w Zgromadzeniu - pierwsza wiadomość

David Ka Noki z Fortuny Düsseldorf, P.A.O.K. Nikt jednak nie zbliżył się do możliwości Lewandowskiego.

Polska otworzy przeciwko Słowacji w Sankt Petersburgu 14 czerwca, a następnie zmierzy się z Hiszpanią w Sewilli 19 czerwca i wróci do Rosji cztery dni później, by zmierzyć się ze Szwecją. Jest to obwód o długości ponad 7000 kilometrów (około 4500 mil).

W Polsce są inne kluczowe miejsca w drużynie, w szczególności defensywna podpora Benavento Camille Klik i lokomotywa prowadząca moskiewskiego pomocnika Grechcorza Kryzhovyaka. Click, mający teraz 33 lata, rekompensuje brak tempa wyczekiwaniem, podczas gdy Krischowiak – który wcześniej grał dla Reims, Sevilli i PSG – pomaga swoim doświadczeniem i poziomem gry.

Jednak na cel Sausa staje przed dylematem. Zwykły starter Wojciech Schwartz jest w kiepskiej formie, więc jego miejsce może zająć bramkarz West Hamu Łukasz Fabiański.

Bez względu na to, kto rozpocznie cel, większość uwagi skupi się na drugim końcu.

———

Więcej futbolu AP: https://apnews.com/hub/soccer I https://twitter.com/AP– Sporty

———

Sierra Bahey na Twitterze: https://twitter.com/cfaheyAP

Prawa autorskie 2021 Associated Press. Wszelkie prawa zastrzeżone. Ten materiał nie może być publikowany, transmitowany, przerabiany ani redystrybuowany bez zezwolenia.