Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Europa wybiera australijskich górników do zastąpienia rosyjskich dostaw

Europa wybiera australijskich górników do zastąpienia rosyjskich dostaw

Australijscy górnicy składają zamówienia na zapasowe dostawy paliw kopalnych do Europy, aw niektórych przypadkach zostali poproszeni o zawarcie długoterminowych umów na dostawy, ponieważ przedsiębiorstwa energetyczne starają się zmniejszyć swoją zależność od Rosji.

Po inwazji Władimira Putina na Ukrainę, pogłębiającej światowy kryzys energetyczny i podnoszącej ceny surowców, kraje w całej Europie ścigają się o znalezienie nierosyjskich dostaw węgla, ropy i gazu ziemnego.

Europejscy dostawcy energii ścigają się, aby znaleźć alternatywę dla rosyjskiego węgla w obliczu nałożenia sankcji na Moskwę za inwazję na Ukrainę.kredyt:Bloomberg

Nawet bez oficjalnych sankcji zabraniających Europie importu rosyjskiej energii do tej pory, firma konsultingowa Wood Mackenzie powiedziała, że ​​producenci węgla w Australii i Stanach Zjednoczonych otrzymywali „zapytania telefoniczne poza normalnymi godzinami pracy” na rynki, które tradycyjnie opierały się na Rosji.

„Europejscy handlowcy bardzo uważnie przyglądają się tonom, zarówno w ujęciu kasowym, jak i całorocznym”, powiedział Victor Tanevsky, główny analityk węgla w Wood Mackenzie.

„Informacje zwrotne, które słyszeliśmy od australijskich producentów, są takie, że nadchodzą zapytania, dobre zapytania pod względem tonażu – w niektórych przypadkach może to być nawet dwa miliony ton rocznie”.

Ładowanie

Whitehaven Coal i New Hope, dwaj najwięksi australijscy górnicy, potwierdzili, że skontaktowano się z nimi w sprawie dostaw węgla do Europy.

Rzecznik New Hope Group powiedział: „Istnieje ogromne zapotrzebowanie na wysokiej jakości węgiel drzewny New Hope Group na istniejących rynkach, jednak grupa rozważy możliwości dostaw na rynki europejskie”.

Rosja zaspokaja prawie 40% zapotrzebowania Europy na gaz ziemny i 60% węgla energetycznego. Podczas gdy europejskie sankcje gospodarcze nałożone na Rosję jak dotąd wykluczały eksport energii, ograniczenia finansowe nałożone na rosyjskie banki uniemożliwiają niektórym nabywcom handel z rosyjskimi dostawcami i rosną obawy o pogarszającą się dostępność transportu kolejowego.

READ  Ukraina może pozwolić na eksport 100 tys. ton węgla do Polski we wrześniu