Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Europejskie organy władzy skrytykowały plany rozgrywania co dwa lata mistrzostw świata ze względu na dobro graczy

Niemiecka i portugalska federacja piłkarska publicznie skrytykowała propozycje organizowania męskich mistrzostw świata co dwa lata w związku z forsowaniem przez FIFA planowanych reform.

FIFA zaproponowała, aby wspaniały turniej gry odbywał się co dwa lata, skracając obecny czteroletni cykl o połowę.

W czwartek FIFA opublikowała wyniki wstępnego sondażu, twierdząc, że „większość” kibiców chce, aby Mistrzostwa Świata odbywały się częściej niż raz na cztery lata.

Ankieta przeprowadzona przez IRIS i YouGov wykazała, że ​​45 procent z 15 008 respondentów chciało, aby mistrzostwa świata odbywały się co cztery lata.

Można to porównać z 30% ankietowanych, którzy twierdzili, że popierają organizowanie Pucharu Świata co dwa lata.

Seria infografik dotyczących odpowiedzi na plany FIFA dotyczące podwojenia tempa Mistrzostw Świata Mężczyzn.
FIFA powiedziała, że ​​większość opowiada się za zwiększeniem częstotliwości meczów mistrzostw świata.(

W zestawie: FIFA

)

Europejski Związek Piłki Nożnej (UEFA) wyraża poważne obawy

„Obecnie trwa szeroko zakrojone badanie, w którym bierze udział ponad 100 000 osób w ponad 100 krajach” – powiedział FIFA.

Powiedziała, że ​​ankieta zrównoważy „elementy takie jak populacja, różnorodność geograficzna, historia i potencjał piłki nożnej” i obejmie częstotliwość meczów mistrzostw świata kobiet i mężczyzn.

Oddzielny sondaż YouGov przeprowadzony wśród 1000 fanów piłki nożnej w Wielkiej Brytanii wykazał, że 21 procent respondentów poparło propozycje, a 64 procent jest nieco lub zdecydowanie przeciwnych planowi.

UEFA, UEFA i Ameryka Południowa wyraziły poważne obawy dotyczące propozycji.

Uśmiechnięty Lionel Messi pochyla się przed kamerą trzymając Copa America, który wygrał jego argentyński zespół.
Co oznacza dwuletni Puchar Świata dla mistrzostw Ameryki Łacińskiej, Copa America, najstarszego wciąż rozgrywanego kontynentalnego turnieju piłki nożnej na świecie?(

AFP: Bruna Prado

)

– UEFA i jej narodowe federacje … mają poważne zastrzeżenia i poważne obawy dotyczące doniesień o planach FIFA – powiedział na początku tego miesiąca prezydent UEFA Aleksander Ceferin.

Teraz Niemiecki Związek Piłki Nożnej, DFB, ostrzegł, że plany spowodują, że zawodniczki będą bardziej podatne na kontuzje, a rozgrywki kobiet zostaną przyćmione przez ich rozgrywki.

Podkreślanie, że turnieje kobiet mogą zostać przyćmione i podkreślanie dobrego samopoczucia zawodniczek

Niemiecka federacja powiedziała, że ​​jakiekolwiek plany podwojenia liczby występów w Pucharze Świata mężczyzn mogą nastąpić kosztem udziału w Pucharze Świata kobiet.

Amerykańska drużyna piłkarska kobiet świętuje zwycięstwo w Mistrzostwach Świata 2019
Mistrzostwa Świata Kobiet odbywają się w nieparzystych latach, aby zapewnić im nieskazitelną atmosferę z dala od głównych turniejów mężczyzn. (

AFP: Alessandra Tarantino

)

Mistrzostwa Świata Kobiet odbywają się obecnie w nieparzystych latach i unikają starć z głównymi turniejami mężczyzn.

Australia przygotowuje się do organizacji kolejnej edycji turnieju w 2023 roku z Nową Zelandią.

Niemiecki Związek Piłki Nożnej powiedział, że dwuletnie Mistrzostwa Świata mogą zmusić mistrzostwa kontynentalne – Mistrzostwa Europy, Puchar Azji czy Copa America – do przekształcenia się w Puchar Świata Kobiet.

„Jeśli mistrzostwa świata mężczyzn lub mistrzostwa Europy odbywają się każdego lata, mistrzostwa kobiet i juniorów będą marginalizowane w świetle rywalizacji mężczyzn” – powiedziała niemiecka federacja.

Niemiecki Związek Piłki Nożnej powiedział również, że zwiększenie „presji fizycznej i psychicznej” na piłkarzy „doprowadzi do znacznego wzrostu ryzyka kontuzji”.

Podobne obawy wyraziła portugalska FPF.

Wymienili 10 powodów odrzucenia planów, w tym wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne graczy, nakładanie się rozgrywek kobiet i mężczyzn, wpływ na rozgrywki młodzieżowe oraz „pozorne nasycenie” rynku praw telewizyjnych i reklamowych.

FIFA powiedziała jednak, że częścią propozycji byłoby zmniejszenie liczby międzynarodowych okienek w sezonie do jednego lub dwóch na okres jednego miesiąca, co zmniejszyłoby obciążenie podróżami i umożliwiłoby większą spójność w międzynarodowych zespołach.

Kto dokładnie jest za planami?

Dyskusja o możliwości odbywania się co dwa lata Mistrzostw Świata rozpoczęła się za sugestią Saudyjskiego Związku Piłki Nożnej na Kongresie FIFA w maju.

Prowadzenie studium wykonalności zostało poparte przez 166 z 211 krajowych stowarzyszeń FIFA, przy wsparciu Konfederacji Afrykańskiej (CAF) i Azjatyckiej (AFC).

Prezydent FIFA Gianni Infantino
Prezydent FIFA Gianni Infantino kontynuuje reformy mistrzostw świata.(

Reuters: Arend Wegmann

)

Na początku tego miesiąca, podczas dwudniowego szczytu w Doha, prezydent FIFA Gianni Infantino i szef globalnego rozwoju Arsene Wenger poprowadzili dyskusję na temat reform z grupą byłych piłkarzy.

Ci byli gracze, w tym Socceroo Tim Cahill, poparli te sugestie.

Gdy 166 krajów pyta o wykonalność [study]To naprawdę ważne, aby każdy mógł dołożyć należytej staranności i dodać trochę kontekstu”.

Tim Cahill żegna się z ostatnim występem Francji
Tim Cahill rozegrał 108 meczów z reprezentacją Australii. Obecnie pracuje w Aspire Sports Academy w Katarze.(

AAP: Brendan Esposito

)

Inni to legenda Brazylii Ronaldo i zdobywca Mistrzostw Europy bramkarz Peter Schmeichel, który powiedział, że wierzy, że „wszyscy byli na pokładzie”, a częstotliwość wzrastała co dwa lata.

Podwojenie tempa mistrzostw świata zapewni również ogromny wzrost finansowania FIFA, której główne źródło przychodów jest związane z mistrzostwami świata.

Na grudniowej konferencji FIFA nie zapadnie decyzja, a wszelkie zmiany zaczną obowiązywać od 2028 roku.

Kolejne mistrzostwa świata mężczyzn mają odbyć się w Katarze w 2022 roku, ostatni turniej z 32 drużynami.

W 2018 r. Infantino twierdził, że „większość” federacji była za rozszerzeniem turnieju w 2022 r. do 48 drużyn, ale zgodziła się po „dokładnym i kompleksowym procesie konsultacji”.

Turniej 2026 w Meksyku, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych będzie pierwszym turniejem, w którym weźmie udział 48 drużyn.

ABC / drut

READ  Drużyna Wallabies po Giteau Law, All Blacks, Bledisloe Cup, Will Skelton, Rory Arnold, Sean McMahon