Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Evolution Mallorca wspiera filmowce w swojej edycji w 2022 r. | Aktualizacja funkcjonalna

Sandra Lipsky, założycielka i dyrektorka Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Evolution Mallorca (EMIFF), który odbywa się w tym roku od 26 października do 1 listopada, wykorzystuje swoją platformę do podnoszenia roli kobiet w przemyśle filmowym.

„Jako kobieta prowadząca festiwal chcę wspierać kobiety filmowców i kobiety z branży” – wyjaśnia mieszkający w Los Angeles, urodzony w Berlinie i wychowany na Majorce Lipsky.

Podczas 11. edycji festiwalu odbędzie się sympozjum z udziałem kobiet z kierownictwa filmowego i telewizyjnego, które podzielą się swoimi historiami i zainspirują kobiety do wejścia do branży. Wśród współtwórców będzie Teresa Fernandez Valdes, hiszpańska producentka, scenarzystka i współzałożycielka hiszpańskiej wytwórni Bambu Productions, której autorem jest serial wspaniały hotel.

W spotkaniu weźmie także udział niezależna aktorka filmowa i producent z Los Angeles, Lee Broda, wiceprezes LP Entertainment, który m.in. Zadzwoń do Jane. Wyreżyserowane przez Phyllis Nagy, Zadzwoń do Jane Debiutuje w Hiszpanii na EMIFF. Elizabeth Banks, Sigourney Weaver i Chris Messina występują w dramacie z lat 60. o kobiecie, która szuka aborcji io tajnej klinice, do której zwraca się o pomoc. Został pokazany w Sundance i Berlinie na początku tego roku.

Seminarium odbędzie się we współpracy z UK Podcast i Women in Film Advocate Dziewczyny w filmiektórego zespół produkcyjny będzie na Majorce, aby nagrywać nadchodzące treści.

Festiwal uhonoruje również duńskiego reżysera Lona Scherwiga i hiszpańską aktorkę Laię Costę odpowiednio nagrodami Evolution Vision i Evolution New Talent Awards, a Nastassja Kinski odbierze inauguracyjną nagrodę filmową Majorki Film Commission podczas ceremonii otwarcia.

program filmowy

Sandra

EMIFF, z mottem „Mosty między kulturami, komunikacja między ludźmi”, prezentuje międzynarodową sekcję sześciu filmów fabularnych. Oprócz zadzwoń do Jane, Robin Ostlundtrójkąt smutku Otwarcie festiwalu, a szwedzki reżyser przybędzie na wyspę, by zaprezentować zwycięzcę Złotej Palmy. Premiera „Pillaru Palomero” zostanie pokazana także w San Sebastian matczyna, Brytyjski dyrektor Tim LewistonZawsze jest nadzieja, W rolach głównych Colm Meaney i nagrodzona Oscarem Marie Kreutzer stanik z Austrii.

READ  Na długiej liście National Book Awards 2022

Festiwal po raz pierwszy dodał także specjalną sekcję w 2022 roku. Sześć tytułów obejmuje amerykański thriller Seth McTigue weź nocJapoński dramat miasta surfingu Xue Ma LabiryntNiemiecki dramat rodzinny, Laura Lemos słodka katastrofaA w jej imieniu Od amerykańskiej reżyserki Sarah Carter, która zdobyła Nagrodę Publiczności na tegorocznym Tribeca Festival. Polski dramat muzyczny Philipa Gildona Magdalena Niemiecki dramat Alyssa Kolosova Charlie Jest także w pierwszym składzie filmowym.

Wybór Made In Baleares obejmuje funkcje wyspa duchów Niemca Romaina Tollaniego, nakręcony na Majorce i na Ibizie, nakręcony przez Andre Szardingsa buldogWspółpraca między Niemcami, Wielką Brytanią i Hiszpanią, a także kilka filmów krótkometrażowych.

Teatro Principal na wyspie będzie gospodarzem wieczoru otwarcia i wypełni 1800 miejsc Palma Convention Center podczas wieczoru zamknięcia, hiszpańskiej premiery Pauli Ortiz. Po drugiej stronie rzeki i wśród drzewW rolach głównych Liev Schreiber i Matylda de Angelis. „Jestem bardzo podekscytowany zakończeniem festiwalu z inną filmowczynią” – mówi Lipsky. „Jest Hiszpanką i będzie tutaj, aby zaprezentować film. To pokazuje, że nasz festiwal się rozwija. Mieliśmy to i jestem z tego bardzo dumny.”

Ogólnie festiwal odbędzie się w 10 miejscach w Palma de Mallorca.

plemięFilm kryminalny z 2014 r., napisany i wyreżyserowany przez Ukraińca Miroslava Slabochpetsky’ego, zostanie pokazany w centrum uwagi, a dochód ze sprzedaży biletów trafi do organizacji charytatywnej Amar Ucraina z siedzibą na Majorce na rzecz ukraińskich uchodźców. Nakręcony w całości w ukraińskim języku migowym. „Film nie ma napisów, ale dostajesz wszystko. Dla mnie to po prostu genialne kręcenie filmów. To klejnot” – mówi Lipsky.

Oferty branżowe

Pod patronatem branżowego festiwalu The Producers Club skupimy się na zdjęciach z udziałem DoP Eda Lachmana, nominowanego do Oscara za film Todda Haynesa. kolęda A daleko od nieba. Lachman odbierze inauguracyjną nagrodę Cinematography Icon Award od EMIFF oraz kolęda ekran będzie.

READ  Przygotuj się, przygotuj się, graj: jak idzie granie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich - Aktualności

Lipsky zainspirowała się do skupienia się na kinematografii po rozmowie z mężem, operatorem i producentem Rainerem Lipskym (weź nocA lunatyk).

Ludzie na festiwalu mówią o aktorach io reżyserach, ale wyobraź sobie, że nie masz kamery. „Nie będziesz miał filmu” – mówi Lipsky. „Wychodzimy z naszego dziesiątego roku i rozpoczynamy nową dekadę, więc chcieliśmy zrobić coś nie tylko dla reżyserów czy aktorów, ale także dla innych osób za obiektywem”.

Lipski Partners Rada Dyrektorów przyniosła brytyjski operator filmowy A aparat i światło Czasopisma do współpracy na nowym pasku bocznym. Larry Sher, reżyser zdjęć, którego autorami są m.in.: żartowniś, w kolejce do hipotetycznego pytania i odpowiedzi na temat filmu Todda Phillipsa. Odbędzie się we współpracy z ShotDeck, przeszukiwalną kolekcją obrazów filmowych w wysokiej rozdzielczości, stworzoną przez Cher.

Mallorca Film Commission kontynuuje swoją rolę głównego partnera EMIFF, oferując wszystkim odwiedzającym go filmowcom i profesjonalistom z branży film Mallorca Joe! Wycieczka po wyspie, aby zobaczyć idealną infrastrukturę filmową, lokalizacje i obiekty produkcyjne, takie jak MN Studios.

„Kino ożywa i ma się dobrze na Majorce” – powiedział Lipsky. „Wznosimy przemysł i talenty na tej pięknej wyspie na wyższy poziom, aby uczcić tworzenie filmów we wszystkich jego formach”.