Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ewa Osiniak to pływaczka Drexel, która wszędzie ustanawia rekordy

Ewa Osiniak to pływaczka Drexel, która wszędzie ustanawia rekordy

Kiedy Ewa Osiniak zdecydowała się przenieść do Drexel jako studentka studiów magisterskich, nie spodziewała się, że pływanie może się tak poprawić.

W dużej mierze dzięki rekordowemu pływaniu, które występowała już na Division II Lynn University. Na pierwszym roku w Lynn pomogła Osiniakowi, który pochodzi z Polski, ustanowić rekord programu w sztafecie na 200 jardów stylem dowolnym i sztafecie na 400 jardów stylem zmiennym.

Jako członek sztafety Lynn na 800 jardów stylem dowolnym na mistrzostwach NCAA D-II, Osiniak był członkiem sztafety z najlepszym wynikiem w historii programu.

Teraz jako transfer redshirt w Drexel, obecnie posiada rekordy programowe zarówno na 50 i 100 jardów stylem klasycznym, jak i na 100 i 200 jardów stylem zmiennym.

Osiniak rozpoczęła naukę pływania w wieku zaledwie 3 miesięcy w rodzinnym Lublinie. Od tamtej pory, mówi, stało się to obsesją.

To koledzy z jej pierwszego klubu pływackiego w Polsce zainspirowali ją do realizacji marzeń o karierze na studiach w Stanach Zjednoczonych.

„Od tego czasu zawsze starałem się, aby tak się stało. Moi koledzy z klasy studiowali wtedy na Florydzie, więc chciałem zrobić to samo” – powiedział Osiniak.

Osiniak spełniła to marzenie, zdobywając stypendium pływackie i kończąc studia licencjackie w ciągu zaledwie trzech lat na Lynn University na Florydzie. Zdecydowała się przenieść do Drexel, aby kontynuować studia magisterskie i ponieważ miała dwa lata uprawnień jako emerytowana studentka.

Podczas rozmowy z trenerami [at Drexel]Naprawdę zależało im na jednostce, a nie tylko na drużynie. Nie chcieli, żebym się zmieniała, chcieli tylko, żebym była najlepszą wersją siebie”.

Czytaj więcej: Ekscytujący OT Drexela w Delaware to najnowsza rywalizacja, która obejmuje największy powrót w historii koszykówki uniwersyteckiej

Osiniak uważa również, że praktyki w Drexel bardzo różniły się od wszystkiego, czego doświadczyła wcześniej, i czuje, że może temu przypisać swój niedawny sukces.

READ  Szkocja: Steve Clarke sfrustrowany spóźnioną karą dla Polski – „siedem zwycięstw wygląda lepiej”

„Nasze praktyki są bardziej szczegółowe i zorientowane na siłę. Nigdy nie trenowałem w ten sposób, ale system działa naprawdę dobrze” – wyjaśnił Osiniak. „Nathan Lavery, nasz trener, chce, abyśmy byli świadomi naszych własnych działań. Jeśli coś robimy, to ma to swój cel. Nie chodzi o wydajność, ale o wysiłek i to, jak dobrze osiągamy wyniki i co robimy, aby je osiągnąć”.

Osiniak wierzy, że ten nowy styl coachingu i coachingu w połączeniu z silną więzią, jaką ma z kolegami z drużyny, doprowadził ją do dotychczasowych sukcesów w firmie Drexel.

„Jestem naprawdę szczęśliwa, a to wszystko dzięki programowi i trenerom” – powiedziała. „Czuję się pewniej pływając, a wyniki są wynikiem całego tego doświadczenia w firmie Drexel”.

Sama Oceaniak jest zdumiona tym, jak dobrze sobie radzi.

„Nie spodziewałem się, że jako absolwent będę robić postępy i osiągać najlepsze czasy, ale wspaniale, że nadal rozwijasz się jako sportowiec” – powiedział Osiniak.

Na West Virginia Invitational w listopadzie Osiniak przepłynął rekord życiowy na 100 jardów stylem klasycznym, uzyskując czas 1: 02,76, ustanawiając również rekord programu.

„Nie miałem żadnych oczekiwań [that day]Chciałem po prostu dać z siebie wszystko i skupić się” – wspomina. „Kiedy dotknąłem ściany, zobaczyłem, że mój czas był moim osobistym rekordem o ponad sekundę i nie mogłem w to uwierzyć. Nie miałem PR na tej imprezie od pierwszego roku. Od tego momentu zdałem sobie sprawę, że mogę się jeszcze doskonalić i rozwijać.

Jeśli chodzi o jej plany na przyszłość, Osiniak mówi, że koncentruje się tylko na nadchodzącym sezonie.

„Chcę wziąć wszystko na spokojnie. Mam kolejny sezon kwalifikacyjny w przyszłym roku, więc chcę po prostu skupić się na moim obecnym występie. „

Czytaj więcej: Sportowcy Drexel włączyli się do akcji i upiększyli społeczność West Philly

READ  Zachodnioaustralijska policja aresztowała właściciela baru w Melbourne po tym, jak rzekomo wkradł się do stanu na finał NFL