Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Fabryka domów w Nowej Zelandii sprzedaje się za 27 000 USD w wojnie licytacyjnej online

Roślina z zaledwie dziewięcioma liśćmi wywołała wojnę licytacyjną na nowozelandzkim portalu aukcyjnym, sprzedając ją za rekordową kwotę 27 000 dolarów.

Licytacje na „bardzo rzadką” białą rhaphidophora tetrasperma zamknęły się wczoraj wieczorem i wzrosły w ciągu ostatnich czterech minut między jednym oferentem, „foliage_patch” a drugim, ostatecznym zwycięzcą „meridianlamb”.

Pochodząca z Azji Południowo-Wschodniej roślina jest często nazywana „miniaturową monsterą” ze względu na jej podobieństwo do niespokrewnionych, niespokrewnionych gatunków.

Mówiąc do CNNRzeczniczka serwisu aukcyjnego Trade Me Millie Sylvester powiedziała, że ​​fabryka była „najdroższą fabryką domu, jaką kiedykolwiek sprzedali”.

„Po zaciekłej wojnie licytacyjnej w ostatnich minutach aukcji rzadkie rośliny miały ponad 102 000 toreb i ponad 1600 list obserwacyjnych, co tylko pokazuje, jak bardzo kiwi kochają rośliny doniczkowe” – powiedziała sieci w oświadczeniu.

Związane z: Ogrodnictwo zimowe, które musisz zrobić teraz

Sylvester powiedział, że średnia cena rośliny doniczkowej w miejscu licytacji wzrosła z 34 NZ (31 USD) w maju 2019 r. do 82 NZ (75 USD) w zeszłym miesiącu, przy czym rzadkie gatunki mają „ogromne ceny”.

Nie jest to też pierwszy raz, kiedy ktoś zapłacił ogromne pieniądze za ten konkretny gatunek — w sierpniu zeszłego roku ktoś wydał 6880 dolarów na Trade Me na odmianę Rhaphidophora tetrasperma.

„W ciągu ostatnich kilku lat rośliny domowe stały się elementem „to”. Widzieliśmy, że ceny rosną, ponieważ coraz więcej Nowozelandczyków przyjmuje ten nowy trend” – powiedział Sylvester.

„Ta roślina ma osiem liści, a dziewiąty ma się otworzyć. Każdy liść ma doskonałe zabarwienie, podobnie jak łodyga i jest dobrze ukorzeniony w 14 cm doniczce” Opis fabryki, dostarczony przez sprzedawcę „Hurley88”, został przeczytany.

Na stację złożono 248 ofert.