Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

„F*cking Bornholm”, Słodko-gorzka komedia niepokojów społecznych, Wyprzedaż na półkach – Różne

„F*cking Bornholm”, Słodko-gorzka komedia niepokojów społecznych, Wyprzedaż na półkach – Różne

Londyńska agencja sprzedaży kinematograficznej Xaviera Henri-Rashida podpisała wiele umów terytorialnych na temat „F*cking Bornholm”, zjadliwej komedii społecznej niewygody. Film miał swoją międzynarodową premierę w głównej sekcji konkursowej Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach, gdzie zdobył nagrodę Europa Cinemas Label Award.

W swojej recenzji Variety’s Guy Lodge skomentował, że „dopracowany i błyskotliwy film polskiej scenarzystki i reżyserki Anny Kazieczak zasługuje na szerszą ekspozycję festiwalową i wymagającą uwagę dystrybutorów”. Teraz przejęty przez islandzki Bio Paradis, niemiecki Arsenal, austriacki i szwajcarski, litewski Garsas, słoweński RTV, izraelski Yes i szwedzki Lucky Dogs. Międzynarodowy zwiastun debiutuje poniżej.

W filmie małżeństwo z dziećmi wybiera się na krótkie wakacje na duńską wyspę Bornholm. Każdy ma inne cele i oczekiwania, a każdy z nich i ich relacje zostaną poddane próbie.

Lodge opisał to jako „mroczną, wyraźnie niewygodną komedię z Polski, która odrzuca męskie znęcanie się, uprzywilejowanie i nudę śmiechu, któremu towarzyszy grymas – jednocześnie silnie łącząc jego sympatie z żoną i matką renegatką, wspaniale graną przez Agnieszkę Grochowską. „

Dodano Lodge: „Dzięki chłodnemu, komicznemu tonowi, eleganckiemu formalnemu opanowaniu i orkiestrowej partyturze towarzyszącej miarom narastającej niezręczności i urazom emocjonalnym,„ Pieprzony Bornholm ”z dużym prawdopodobieństwem przykuje uwagę wielu mecenasów sztuki w umysłach szwedzkiego obrońcy Rubena Östlunda – w szczególności , jego wyróżniający się film „Siła wyższa”, który poruszał podobny obszar tematyczny męskiej nieobecności i nieodpowiedzialności w rodzinie burżuazyjnej.

Oprócz Grochowskiej w filmie występują Maciej Stuhr, Grzegorz Damięcki, Jasmina Polak i Magus Krepper.

Produkcja Marty Lewandowskiej, scenariusz napisali Filip Kasperaszyk i Kazyjak. Firmą produkcyjną jest warszawskie Friends With Benefits Studio, które zostało założone w 2019 roku przez Lewandowską, Kazejaka i Kasperaszka. Jej pierwszą produkcją była pierwsza polska oryginalna produkcja Netflixa „Erotica 2022”. Światowa premiera filmu FWB „Roving Woman” odbędzie się w czerwcu na Tribeca Film Festival.

READ  Wiadomości rozrywkowe | IFFI 2022 zamyka kurtynę międzynarodową premierą polskiego filmu „The Perfect Number”

Kaziak uczęszczał do PWSFTviT w Łodzi i wraz z dwoma przyjaciółmi wyprodukował film Oda do radości o emigracji zarobkowej młodych Polaków. Film zdobył Nagrodę Specjalną Jury na Festiwalu Filmowym w Gdyni w 2005 roku i był pokazywany w konkursie Festiwalu Filmowego w Rotterdamie.

Jako reżyserka debiutowała filmem „Latające świnie”, który stał się hitem kasowym w Polsce, jej trzeci film fabularny „Słowo” miał swoją premierę na Berlinale w sekcji Generation i był pokazywany na ponad 40 międzynarodowych festiwalach filmowych. Wyreżyserowała także kilka odcinków polskiej wersji „W leczeniu” w HBO.