Gole Lyncha wyrównują się w otwierającym sezon Tigers-Blues AFL – myGC.com.au

Niedawne bohaterskie wyczyny Toma Lyncha zapewniły Richmond emocjonujący remis w meczu otwierającym sezon AFL z tradycyjnym rywalem Carltonem.

Spearhead Lynch stanął na szczycie w decydującym momencie, zdobywając wysoki znak i zdobywając swoje trzecie przyłożenie dla Tygrysów, remisując wyniki po 8,10 (58) za sztukę z niespełna 30 sekundami na zegarze na MCG w czwartek wieczorem.

The Blues odskoczyli z ostatniego miejsca, ale kontrakt poza sezonem Blake Acres stracił 50-metrowy znak, który dałby mu szansę po syrenie na wygranie meczu.

Artykuł jest kontynuowany po tym ogłoszeniu

Wyglądało na to, że napastnik Carlton, Charlie Curnow, rzucił wyzwanie regionalnej dominacji Richmond trzema golami w drugiej połowie, dając The Blues przewagę w późnej fazie meczu.

Ale Richmond, który cieszył się przewagą 66-45 na przednich słupkach, nie leżałby płasko przed ogromnym tłumem 88 084 fanów.

Trener Tigers, Damien Hardwick, uznał to za straconą szansę.

„Brzmiało jak gra w Richmond” – powiedział.

„Umieściliśmy ich w pierwszej połowie dla zdecydowanej większości, ale prawda jest taka, że ​​brakowało nam dopracowania.

„Oddaliśmy siedem niecelnych strzałów na bramkę, oddaliśmy cztery celne strzały i mieliśmy kilka napojów gazowanych z przodu.

„Ogólnie przyjrzę się grze, ale polerowanie jest czymś, co zdecydowanie musimy poprawić”.

Tim Taranto, selekcjoner Boom Richmond (32 eliminacje, 5 zezwoleń) miał więcej dotknięć niż jakikolwiek inny gracz na parkiecie, a Deon Prestia (23, 5) dotykał, dopóki Ed Curnow nie podniósł zacisków w ostatniej kwarcie.

George Hewitt (28 usuniętych, 8 wypuszczonych) i kapitan Patrick Cripps (25, 7) spisali się znakomicie w pomocy Carltona, a młody człowiek Tom De Kooning stoczył pasjonującą walkę z Tobym Nankervisem.

Maurice Rioli strzelił dwa gole dla Richmonda, a Daniel Rioli (27 straconych bramek) uderzył w murawę MCG z rzutu poza obroną.

READ  Meghan Markle, Książę Harry: Zdjęcia Archiego zrobione podczas Parady Czwartego Lipca

Często podróżujący dla Tygrysów Shay Bolton i Jack Silvani z Carlton, czołowy zawodnik Carltona – rozegrał swój setny mecz – dostarczył ogromne noty za wyróżniającą się piłkę.

Żadna ze stron nie prowadziła więcej niż 14 punktami w siłowaniu się na rękę z niskimi wynikami.

Trener Carlton, Michael Voss, miał podobne zdanie jak Hardwicke, mówiąc, że jego drużyna przegapiła doskonałą okazję do zwycięstwa, ale dodał, że występ The Blues ma wiele do polubienia.

Byli dalecy od zwycięstwa, mimo że nie mieli zwykłej kontroli nad luzem, a Voss chwalił siłę psychiczną swoich graczy i ich zdolność do obrony przed późną zaporą Richmond.

„Nie mogę wystarczająco podkreślić, że gdyby ten mecz odbył się w zeszłym roku, stracilibyśmy sześć bramek” – powiedział Voss.

„Aby ten mecz potoczył się tak, jak się potoczył i (dla nas) nadal prowadziliśmy i mieliśmy szansę na wygraną, a mimo to byliśmy rozczarowani, że nie osiągnęliśmy wyniku, to pokazuje prawdziwy postęp w naszej grupie”.