Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Festiwal Filmów Polskich w Nowym Jorku, Odcinek 19 – Sekcja Angielska

Festiwal Filmów Polskich w Nowym Jorku, Odcinek 19 – Sekcja Angielska

Festiwal Polskich Filmów w Nowym Jorku, organizowany po raz 19., potrwa od 30 maja do 1 czerwca i według organizatorów będzie prezentować różnorodne filmy fabularne i krótkometrażowe, a także wywiady z twórcami.

W ciągu ostatnich dwóch dekad wydarzenie to przyniosło Instytut Polski w Nowym Jorku podał, że różnorodne filmy będą dostępne dla tysięcy widzów w aglomeracji Nowego Jorku, zarówno w kinach, jak i w Internecie.

Dodał, że na tegorocznym festiwalu zaprezentowanych zostanie siedem filmów fabularnych i krótkometrażowych, które „odzwierciedlają to, co najlepsze we współczesnej polskiej kinematografii”.

Wśród nich tak jak byłoKrótki film w reżyserii Damiena Cukora i Anastazji Solonievich, skupiający się na przejmujących przeżyciach młodej kobiety mieszkającej w Berlinie od wybuchu wojny na Ukrainie.

Kolejną atrakcją jest Maciej Hamela W widoku z tyłuktóry znalazł się na krótkiej liście Oscarów w kategorii najlepszy film dokumentalny.

Jak podaje portal „The Sun”, na festiwalu prezentowanych jest wiele wybitnych reżyserek pracujących w Polsce. Instytut Polski w Nowym Jorku.

Filmy będą wyświetlane w skandynawskim domu na Manhattanie Od czwartku do 1 czerwca br. A także online z Od 2 do 16 czerwca.

(pzn)

źródło: nypff.com, instytutpolski.pl

READ  Mega Monday Holloway ujawnia „obrzydzenie” Chyny Tops przed wybuchem napięć w ostatnich tygodniach | Sezon 18