Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Finans twierdzi, że „nadal obsługuje” belgijskich użytkowników za pośrednictwem polskiej firmy

Finans twierdzi, że „nadal obsługuje” belgijskich użytkowników za pośrednictwem polskiej firmy

Zgodnie z dyrektywą belgijskiego Urzędu ds. Usług i Rynków Finansowych (FSMA), giełda kryptowalut Binance ogłosiła, że ​​jej polska spółka zależna będzie oferować usługi mieszkańcom Belgii.

W ogłoszeniu z 28 sierpnia Binance Poland sp. z oo — spółka zarejestrowana w styczniu w polskich organach regulacyjnych — musi spełniać „obowiązki regulacyjne” nałożone na mieszkańców Belgii poszukujących usług na giełdzie. Według Binance niektórzy użytkownicy mogą potrzebować przesłania dokumentów, aby poznać wymagania klientów dotyczące Polski, a nie Belgii.

Oświadczenie następuje około dwa miesiące po tym, jak belgijski organ nadzoru finansowego nakazał Binance zaprzestanie oferowania usług wymiany kryptowalut i portfela policyjnego, powołując się na potrzeby kraju w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. FSMA zasugerowała wówczas, że Binance mogłoby działać w Belgii „poprzez podmiot prawny podlegający prawu innego państwa członkowskiego Europejskiego Obszaru Gospodarczego”. [EEA] Jest należycie uznawana przez własne państwo członkowskie. Do EOG należy także Polska.

Powiązany: Finance w celu usunięcia tokenów prywatności we Francji, Włoszech, Hiszpanii i Polsce

Binance, globalna giełda kryptowalut działająca w wielu krajach za pośrednictwem różnych podmiotów, od początku swojego istnienia borykała się z wieloma problemami regulacyjnymi. Giełda kryptowalut zawiesiła świadczenie usług dla holenderskich użytkowników w lipcu po tym, jak nie uzyskała licencji dostawcy usług aktywów wirtualnych. Ponadto Binance, Binance.US i dyrektor generalny Binance Changpeng Zhao stoją w obliczu pozwu ze strony amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

Oczekuje się, że ustawa o rynkach kryptowalut, projekt ustawy mający na celu ustanowienie spójnych ram regulacyjnych dla kryptowalut w państwach członkowskich UE, wejdzie w życie w 2024 r. po przyjęciu przez decydentów. Ramy wchodzą obecnie w fazę konsultacji w celu uzyskania informacji zwrotnej na temat standardów technicznych.

Czasopismo: Najlepsze i najgorsze kraje pod względem podatków od kryptowalut — plus wskazówki dotyczące podatków od kryptowalut