Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Firma Apple opublikowała raport dotyczący wpływu na środowisko do 2021 r., W którym wyznaczono przyszłe cele dla firmy / sfery informacji cyfrowych

Apple niedawno to miało Opublikowany To Raport z postępu prac środowiskowych 2021, Podkreślając, że produkty firmy są bardziej wydajne dla klimatu niż kiedykolwiek wcześniej, oraz główne kroki, jakie podejmie w kierunku bardziej ekologicznej i neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla Ziemi do 2030 r.

Raport zaczyna się od odważnej deklaracji, że Apple jest firmą o zerowej emisji dwutlenku węgla, a do 2030 roku wszystkie jej produkty będą. „ale jak?” Można spotkać się z tym pytaniem. Cóż, zgodnie z definicją tuż po otwarciu, wielopłaszczyznowy plan Apple dotyczący redukcji emisji dwutlenku węgla obejmuje projektowanie produktów, które mogą wykorzystywać więcej materiałów pochodzących z recyklingu, a jednocześnie zużywać mniej energii przy tym samym poziomie wydajności; Polegaj na odnawialnych źródłach energii, takich jak energia słoneczna i wiatrowa. Unikaj wytwarzania większej ilości gazów cieplarnianych; Wreszcie zainwestuj w aktywną odbudowę lasów i ekosystemów.

Apple ostatnio wykonało lepszą robotę Kontrowersyjna decyzja Aby wyjąć ładowarki z opakowań urządzeń iPhone i Apple Watch. Opinia publiczna była postrzegana jako dość przeciętna reakcja, a większość osób postrzegała to jako rażącą próbę zaoszczędzenia własnych kosztów produkcji przy jednoczesnym upewnieniu się, że klienci wydają więcej na ładowarki. W tym raporcie Apple aktywnie broni swojej decyzji, stwierdzając, że usunięcie tych ładowarek pozwala na recykling ponad 861 000 ton metrycznych miedzi, cyny i cynku. Mniejsze opakowanie, które uzyskuje 70% redukcję, oznacza również mniejszą ilość odpadów w procesie.

Raport podkreśla również, że centra danych obsługujące serwery dla produktów takich jak Siri i iCloud są również przyjazne dla środowiska. Apple twierdzi, że centra te działają obecnie w 100% w oparciu o odnawialną i czystą energię, co wzmacnia ich zaangażowanie w bardziej ekologiczny świat. Wystarczy jednak porozmawiać o sprawach bieżących. Co przyniesie przyszłość?

Apple już pracuje nad stworzeniem czystej energii jako głównego źródła paliwa dla firmy, powołując się na projekty solarne, które działają w Tajlandii, na Filipinach i w RPA. Teraz zamierza zwiększyć te odnawialne źródła energii, rozpoczynając rok, inwestując w największą na świecie lądową turbinę wiatrową w Danii. Gigant technologiczny będzie również aktywnie badał kwestie ochrony wody, ograniczając zużycie, a także polegając na alternatywnych źródłach, takich jak woda z recyklingu, kondensat i woda deszczowa jako źródła.

READ  Sędzia federalny zakazuje firmie Epic rozmów ugodowych z Google i planuje nowe dochodzenie w sprawie Google

Jeśli chodzi o czyste środowisko, jest dużo do zrobienia. Niezależnie od wszystkiego, największe rozwiązania leżą w rękach największych firm technologicznych i dużych koncernów energetycznych, podejmujących właściwe kroki w kierunku oszczędzania energii.

Przeczytaj następujące: Nowe badanie ujawnia, że ​​9 na 10 amerykańskich nastolatków chce mieć iPhone’a