Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Firma Apple wprowadziła na rynek najnowsze urządzenia HomePod, które zawierają nowe innowacje

Firma Apple przedstawiła HomePod (2. generacji), inteligentny głośnik, który zapewnia akustykę na wyższym poziomie. HomePod został zaprojektowany z myślą o dostarczaniu innowacji Apple i inteligencji Siri w celu dostarczania zaawansowanego algorytmicznego dźwięku dla lepszych wrażeń słuchowych, w tym obsługi wciągających przestrzennych ścieżek dźwiękowych.

Użytkownicy mogą teraz tworzyć inteligentne systemy automatyki domowej za pomocą Siri, otrzymywać powiadomienia, gdy w ich domu zostanie wykryty alarm dymu lub tlenku węgla, a także sprawdzać temperaturę i wilgotność w pomieszczeniu bez użycia rąk.

Nowy HomePod można zamówić online i w aplikacji Apple Store od 3 lutego.

„Wykorzystując naszą wiedzę i innowacje w zakresie dźwięku, nowy HomePod zapewnia bogaty, głęboki bas oraz naturalną, czystą i szczegółową średnicę” — mówi Greg Joswiak, starszy wiceprezes Apple ds. globalnego marketingu. „Dzięki popularności HomePod mini, zaobserwowano rosnące zainteresowanie potężniejszymi dźwiękami osiągalnymi w HomePod”. Cieszymy się, że możemy udostępnić następną generację HomePod klientom na całym świecie”.

HomePod zapewnia doskonałą jakość dźwięku, z głębokim basem i wysokimi częstotliwościami. Specjalnie zaprojektowany szybki głośnik, mocny przetwornik, który przesuwa membranę do 20 mm, wbudowany mikrofon z korektorem basów i układ pięciu głośników wysokotonowych wokół podstawy współpracują ze sobą, aby ożywić wrażenia dźwiękowe.

Układ S7 jest połączony z oprogramowaniem i technologią czujników systemowych, aby zapewnić bardziej zaawansowany dźwięk obliczeniowy, który maksymalizuje pełny potencjał systemu audio, zapewniając wiodące w swojej klasie wrażenia słuchowe.

Dzięki technologii wykrywania pomieszczenia HomePod uczy się odbić dźwięku od pobliskich powierzchni, aby określić, czy stoi przy ścianie, czy wolnostojący, a następnie dostosowuje dźwięk w czasie rzeczywistym.

Precyzyjne sterowanie kierunkowe w układzie pięciu głośników oddziela i przesyła dźwięk bezpośredni i przestrzenny, zanurzając słuchaczy w krystalicznie czystym dźwięku i bogatym oprzyrządowaniu.

Użytkownicy mogą słuchać katalogu ponad 100 milionów utworów za pomocą Apple Music, używać Spatial Audio z pojedynczym HomePodem lub jako parą stereo lub tworzyć kino domowe za pomocą Apple TV 4K.

READ  Poduszki powietrzne nie są niezawodne, ale są mniej obraźliwe

Dzięki Siri użytkownicy mogą uzyskać dostęp do szerokiej wiedzy muzycznej i wyszukiwać według artysty, piosenki, tekstu, dekady, gatunku, nastroju lub aktywności.

Co najmniej dwa głośniki HomePod lub HomePod Mini odblokowują różne funkcje. Dzięki dźwiękowi w wielu pokojach z AirPlay użytkownicy mogą przywitać się z Siri, dotknąć i przytrzymać górną część HomePoda, aby odtwarzać ten sam utwór na wielu głośnikach HomePod, odtwarzać różne utwory na różnych głośnikach HomePod, a nawet używać go jako interkomu do nadawania wiadomości do innych pokoi.

Użytkownicy mogą również stworzyć parę stereo z dwoma głośnikami HomePod w tej samej przestrzeni. Oprócz rozdzielenia lewego i prawego kanału, para stereo odtwarza każdy kanał unisono, tworząc szerszy i bardziej wciągający zakres dźwięku niż tradycyjne głośniki stereo.

Jeśli chodzi o ulepszenie inteligentnego domu, HomePod może nasłuchiwać alarmów dymu i tlenku węgla oraz wysyłać powiadomienia bezpośrednio do użytkowników iPhone’a, jeśli głos zostanie rozpoznany.

Nowy zintegrowany czujnik temperatury i wilgotności może mierzyć środowisko wewnętrzne, dzięki czemu użytkownicy mogą tworzyć automatykę, która automatycznie zamyka zasłony lub włącza wentylator po osiągnięciu określonej temperatury w pomieszczeniu.

Aktywując Siri, klienci mogą sterować pojedynczym urządzeniem, tworzyć sceny, takie jak Good Morning, które uruchamiają jednocześnie wiele inteligentnych akcesoriów domowych, lub konfigurować powtarzające się automatyzacje bez użycia rąk, takie jak Hey Siri, otwierające żaluzje każdego dnia o wschodzie słońca.

Nowy dźwięk potwierdzenia wskazuje, kiedy poprosisz Siri o sterowanie akcesorium, które może nie wykazywać oczywistych zmian, na przykład grzejnikiem lub akcesoriami w innym pomieszczeniu.

Dźwięki otoczenia, takie jak ocean, las i deszcz, również zostały zremasterowane i dodatkowo zintegrowane z doświadczeniem, umożliwiając klientom dodawanie nowych dźwięków do scen, automatyzacji i alarmów.

Użytkownicy mogą również nawigować, przeglądać i organizować akcesoria za pomocą przeprojektowanej aplikacji Home, która zapewnia nowe kategorie klimatu, oświetlenia i bezpieczeństwa, umożliwia łatwą konfigurację i kontrolę inteligentnego domu oraz zawiera nowy widok z wielu kamer.

READ  Wiedźmin 3 Crisis Core (ponownie)

Matter został wprowadzony na rynek wiosną ubiegłego roku, umożliwiając produktom inteligentnego domu pracę w różnych ekosystemach przy zachowaniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

Apple jest członkiem stowarzyszenia Connectivity Standards Alliance, które wraz z innymi liderami branży utrzymuje standard Matter. HomePod łączy się z akcesoriami obsługującymi technologię Matter i kontroluje je, a także działa jako główny domowy hub, dając użytkownikom dostęp, gdy są poza domem.

Wreszcie, zaprojektowany w celu zmniejszenia wpływu na środowisko, HomePod zawiera w 100% pochodzące z recyklingu złoto, po raz pierwszy w przypadku HomePod, w powłoce wielu płytek drukowanych oraz w 100% z recyklingu pierwiastków ziem rzadkich w magnesie głośnika.

HomePod spełnia standardy Apple dotyczące efektywności energetycznej i nie zawiera rtęci, bromowanych środków zmniejszających palność (BFR), PCW ani berylu. Przeprojektowane opakowanie eliminuje zewnętrzną folię plastikową, a 96% opakowania jest oparte na włóknach, co przybliża Apple do celu, jakim jest całkowite wyeliminowanie plastiku ze wszystkich opakowań do 2025 roku.

Obecnie Apple jest neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla w globalnych operacjach korporacyjnych, a do 2030 roku planuje być w 100% neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla w całym łańcuchu dostaw produkcyjnych i we wszystkich cyklach życia produktów. Oznacza to, że każde sprzedane urządzenie Apple, od produkcji komponentów, montażu, transportu, użytkowania przez klienta i wysyłki, aż po recykling i odzysk materiałów, będzie miało zerowy wpływ na klimat.