Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Porsche Classic Communication Management Plus do modernizacji


Porsche Classic rozszerza wyrafinowany system informacyjno-rozrywkowy nowoczesnych klasyków Porsche.


Od 2020 roku Porsche Classic oferuje dwa systemy informacyjno-rozrywkowe dla wielu zabytkowych i nowoczesnych klasycznych samochodów tej marki: Porsche Classic Communication Management (PCCM) i Porsche Classic Communication Management Plus (PCCM Plus). Te zmodyfikowane urządzenia umożliwiają między innymi korzystanie z Apple CarPlay (z iPhone’a 5) i Android Auto™ do odtwarzania multimediów, nawigacji i rozmów telefonicznych. Podobna gama produktów jest teraz dostępna, ze skutkiem natychmiastowym, dla szóstej generacji 911 generacji 997 w latach modelowych 2005-2008, wczesnej generacji Boxster i Cayman 987 w latach modelowych 2005-2008 oraz pierwszej generacji Cayenne w latach modelowych 2003-2008 Po raz pierwszy Porsche oferuje również specjalne urządzenia dla różnych regionów.

Współczesna sieć ponadczasowych klasyków

„Współczesne osłony chłodnicy do naszych ponadczasowych klasyków cieszą się dużym zainteresowaniem. Wkrótce po udanym wprowadzeniu zmodernizowanych systemów informacyjno-rozrywkowych otrzymaliśmy odpowiednie zapytania od właścicieli wczesnej generacji 911 997” – mówi Ulrik Lutz, dyrektor Porsche Classic. „Dlatego teraz rozszerzamy znacznie wzbogacając naszą ofertę urządzeń Porsche Classic Communication Management Plus do modernizacji”.

Porsche Classic Communication Management Plus, 2023, Porsche AG

Porsche Classic Communication Management Plus dla szóstej generacji 911 (typ 997, model 2005-2008) oraz dla pierwszego Boxstera i Caymana (typ 987, model 2005-2008)

Porsche Classic Communication Management Plus, 2023, Porsche AG

Porsche Classic Communication Management Plus dla Cayenne pierwszej generacji (model 2003-2008)

Powyższe modele Porsche są już na życzenie wyposażone w system Porsche Communication Management (PCM) drugiej generacji w formacie 2 DIN. Nowy PCCM Plus całkowicie zastępuje te oryginalne kompakty, podobnie jak radio CDR 23 (Cayenne) i CD CDR 24 Radio (Boxster / Cayman). Ich wygląd zależy od komponentów już zainstalowanych w pojeździe, takich jak panel klimatyzacji czy przyciski. Dzięki temu PCCM Plus płynnie wtapia się w otoczenie. Logo Porsche natychmiast identyfikuje urządzenia opracowane przez Porsche. Elementy peryferyjne, takie jak głośnik, wzmacniacze czy antena, mogą być używane jak dotychczas. Nadal obsługiwane są również ekrany nawigacji w zestawie wskaźników.

Dostępne wersje regionalne

Wyposażenie PCCM Plus obejmuje 7-calowy ekran dotykowy z nowoczesnym wyświetlaczem graficznym. DAB+ umożliwia odbiór cyfrowych stacji radiowych w wersji europejskiej, podczas gdy wersja dla Stanów Zjednoczonych i Kanady jest zaprogramowana dla radia satelitarnego SiriusXM®. Kierowca ma do dyspozycji najnowszy pokładowy system nawigacji z własnymi punktami zainteresowania Porsche (POI) wyświetlanymi w 2D lub 3D. Aktualizacje map będą w przyszłości pokazywane w regularnych odstępach czasu. Odtwarzanie multimediów jest możliwe przez pamięć USB, Bluetooth®, Apple CarPlay (z iPhone’a 5) i Android Auto™. Kolejną funkcją jest komputer pokładowy, który dostarcza wielu przydatnych danych dotyczących jazdy. W 911, Boxster i Cayman można również zapisać osobiste ustawienia samochodu. W zależności od wyposażenia pojazdu, ta funkcja pamięci może być wykorzystywana do włączania świateł, wycieraczek przedniej szyby, klimatyzacji i blokowania.

Porsche Classic Communication Management Plus, 911 (typ 997), 2023 r., Porsche AG

Porsche Classic Communication Management Plus zainstalowany w 911 (typ 997)

Porsche Classic Communication Management Plus, Boxster (typ 987), 2023, Porsche AG

Porsche Classic Communication Management Plus zainstalowany w Boxsterze (typ 987)

Porsche Classic Communication Management Plus, Cayenne pierwszej generacji, 2023 r., Porsche AG

W Cayenne pierwszej generacji zainstalowano Porsche Classic Communication Management Plus

Nowe maszyny PCCM Plus kosztują 1520,37 euro. Dostępne materiały sprzętowe i mapy można zamówić oddzielnie w Centrach Porsche. Montaż zalecany jest u Partnera Porsche Classic lub w Centrum Porsche.

O Porsche Classic

Celem Porsche Classic jest zachowanie i konserwacja legendarnych pojazdów oraz najnowszych klasyków. Dziesięciolecia doświadczenia z klasycznymi pojazdami Porsche sprawiają, że eksperci są właściwymi osobami kontaktowymi, jeśli chodzi o oryginalne części, renowację i naprawy. Od 2023 roku Porsche Classic obsługuje również modele 911 (typ 997), Boxster i Cayman (typ 987).

Dział Oryginalnych Części i Akcesoriów odgrywa ważną rolę w konserwacji wielu klasycznych modeli Porsche. Produkując i dostarczając ponad 80 000 oryginalnych części Porsche Classic, Porsche gwarantuje, że jego klasyki pozostaną na drogach przez długi czas. Od 2013 roku pojawiły się nowe wersje ponad 2000 oryginalnych części zamiennych, a asortyment stale się powiększa. Dodane do gamy części wyczynowych i innych produktów i akcesoriów związanych ze stylem życia, które mają odniesienia historyczne, które poprawiają osiągi lub zwiększają komfort, wygląd, a także codzienne dopasowanie klasycznych pojazdów. Dostępna jest również literatura techniczna. Uzupełnieniem całej gamy Porsche Classic jest renowacja fabryki i spełnianie indywidualnych marzeń klientów w ramach nowo uruchomionego programu Sonderwunsch.

Informacja

1 Sugerowana cena detaliczna dla Niemiec zawiera 19% VAT

READ  DuckDuckGo chce na zawsze wyeliminować szpiegowanie poczty e-mail