Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Firma stojąca za konkursem Miss Universe, JKN Global Group, ogłosiła upadłość

Firma stojąca za konkursem Miss Universe, JKN Global Group, ogłosiła upadłość

Zaledwie tydzień po rozpoczęciu wyborów Miss World firma stojąca za międzynarodowymi konkursami Miss Universe ogłosiła upadłość.

W ciągu nocy globalna grupa JKN z siedzibą w Tajlandii złożyła wniosek do tajskiego sądu o „rehabilitację biznesową”.

W kraju jest to równoznaczne z ogłoszeniem upadłości i zabezpieczeniem związanych z nią zabezpieczeń, w tym pilnej restrukturyzacji przedsiębiorstwa w nadziei na odwrócenie sytuacji.

Rozprawa spółki przed tajskim sądem upadłościowym wyznaczona jest na 29 stycznia i w tym czasie będzie kontynuowana. Oznacza to, że zaplanowane na najbliższą sobotę wybory Miss Universe odbędą się.

JKN Global Group kupiła w zeszłym roku globalną markę Miss Universe za 20 milionów dolarów (31 milionów dolarów australijskich), ale od tego czasu zaciągnęła znaczne zadłużenie i obecnie cierpi na „problemy z płynnością”.

Firma była na skraju upadku od 1 września, kiedy miała zapłacić 12 milionów dolarów w ramach umowy kupna, ale nie mogła tego zrobić.

Dyrektorem generalnym JKN jest transpłciowa kobieta o imieniu Anne Jakapong Jakrajutatip, która kupiła markę, gdy konkurencja stała się bardziej włączająca i akceptująca odmienność.

To już druga w ciągu tylu dni kontrowersja związana z pieniędzmi, która wstrząsnęła konkursem Miss Universe.

Jest to zupełnie odrębny skandal – zaledwie dzień wcześniej serwis news.com.au ujawnił, że opinia publiczna nawoływała przedstawicielkę Miss Universe Australia, Murrayę Wilson, do ustąpienia ze stanowiska ze względu na jej interesy biznesowe i historię rodzinną.

Moraya z siedzibą w Melbourne jest córką dwóch upadłych deweloperów powiązanych z kilkoma upadkami korporacji i jest winna wierzycielom aż 45 milionów dolarów.

Według Australijskiej Komisji Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) deweloperzy prowadzeni przez jej rodziców, Antona i Melindę Wilsonów, są winni wierzycielom ponad 45 milionów dolarów po likwidacji kilku firm, w tym około 21 milionów dolarów fiskusowi.

Sama Moraya również znajduje się na celowniku ASIC, ponieważ jest jedynym dyrektorem 10 spółek, których rejestrację organ nadzorczy stara się wyrejestrować.

READ  Książę koronny i polski premier dokonali przeglądu stosunków dwustronnych

Pani Wilson zaprzeczyła jakiejkolwiek wiedzy lub zaangażowaniu w działalność news.com.au Stwierdziła, że ​​nie była aktywnie zaangażowana w żadną z 10 spółek, mimo że figurowała na liście dyrektorów.

Powiedziała, że ​​„złożyła rezygnację ze wszystkich spółek”.

Jedna ze spółek, której dyrektorem jest Muraya, była winna Australijskiemu Urzędowi Podatkowemu 13 204 dolarów, co oznacza, że ​​prowadziła działalność gospodarczą i prowadziła działalność gospodarczą.

Została oskarżona o umożliwienie kontynuowania rodzinnego biznesu pomimo bankructwa jej rodziców przez te 10 zarządów.

„21-letnia córka rodziny Wilsonów została teraz nominowana na stanowisko dyrektora Family Building Group” – stwierdził ekspert ds. upadłości Nicholas Crouch w oświadczeniu złożonym w związku z dochodzeniem parlamentarnym w sprawie ASIC, złożonym w zeszłym roku po szeroko zakrojonym dochodzeniu.

„Wygląda na to, że rodzinnej firmy nie zakłóciły bankructwa i strategiczne likwidacje.”

Odkąd historia jej rodziny wyszła na jaw, obywatelka rozpoczęła petycję na Change.org, wzywając australijską modelkę do zwrotu tiary.

Moraya powiedziała, że ​​wie o petycji Change.org wzywającej ją do ustąpienia, ale mimo to zamierza wziąć udział w międzynarodowym konkursie jeszcze w tym miesiącu.

„Dowiedziałam się o petycji” – powiedziała.

„Zamierzam wykonywać swoje obowiązki jako Miss Universe Australia najlepiej jak potrafię, przy pełnym wsparciu kierownictwa Miss Universe Australia.”

W petycji wzywającej Murayę do ustąpienia czytamy: „Miss Universe to międzynarodowy konkurs, którego celem jest wzmacnianie pozycji kobiet i promowanie różnorodnej reprezentacji piękna na całym świecie. To piękno wykracza poza wygląd i obejmuje charakter i charakter…”

Muraya przybył w tym tygodniu do Salwadoru w ramach przygotowań do przyszłotygodniowych zawodów.

News.com.au skontaktował się z JKN Global Group w celu uzyskania komentarza, zarówno w sprawie bankructwa firmy, jak i faktu, że Moraya Wilson jest jednym z jej konkurentów.

Nie odpowiedzieli natychmiast na prośby o komentarz.

[email protected]