Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Francuski minister był zszokowany strefami skierowanymi przeciwko LGBT w Polsce

„Pójdę do„ strefy wolnej od LGPT ”w Polsce” – powiedział Clement Beyonc ஞ்சு, francuski minister spraw zagranicznych ds. Europejskich. Wywiad grudniowy W nim ujawnił się publicznie jako homoseksualista. Ale kiedy poprosił o spotkanie z Krosnikiem, Władze odmówiłyDostęp. Kraśnik jest jednym z blisko 100 regionów i gmin w Polsce, które deklarują dyskryminację lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych (LGBT) „wolnych od ideologii LGBT” lub przyjmują „karty” promujące model płci wyłącznie dla rodzin.

Haniebna decyzja polskiego rządu o zakazie wjazdu do części kraju homoseksualnego funkcjonariusza jest częściowo spowodowana jego orientacją seksualną. Działaczom LGBT coraz częściej spotyka się aresztowania i coraz surowsze zarzuty za akty pokojowe, takie jak umieszczanie tęczowej flagi na pomnikach publicznych.

Rządowa krucjata przeciwko tak zwanej „ideologii płci” wymierzona jest w prawa kobiet. W Międzynarodowy Dzień Kobiet odbyły się masowe protesty przeciwko orzeczeniu politycznie skompromitowanego Trybunału Konstytucyjnego, który prawie wyeliminował legalną aborcję w kraju. W obliczu obrońców praw kobiet Wzrasta Aresztowanie, nękanie i groźby fizyczne.

Ataki na prawa kobiet i kobiet LGBT nastąpiły w wyniku powszechnej utraty niezależności sądów oraz presji na media i społeczeństwo obywatelskie, by krytykowały Bais.

Wizyta Peona przypomina, że ​​Francja, Polska i inne kraje UE, które będą sprawować rotacyjną prezydencję w UE od stycznia do czerwca 2022 r., Mogą zrobić znacznie więcej, aby przeciwdziałać demokratycznym niepowodzeniom. Oprócz ucisku Victora Orbana na Węgrzech, ostatnio uwagę przyciągnęła Słowenia Premier Janice JaniaPróby ograniczania wolności mediów i zastraszania dziennikarzy.

Prezydencja Francji w UE powinna nadzorować reakcję na te ataki na praworządność w UE. Powinien rozpocząć się od nakłonienia Rady Europejskiej do wznowienia badań nad Polską i Węgrami w ramach sekcji 7 – mechanizmu postępowania z rządami UE, które zagrażają fundamentalnym wartościom Unii – oraz nacisku na Komisję co do warunku dostępu do funduszy UE .

READ  Polska zmierza w kierunku szybkiej podwyżki taryf; Z wysokim ryzykiem 50 pb w lutym | Artykuł

Francja musi skonsolidować swoje ośrodki przywódcze w poważnych wysiłkach na rzecz ochrony praw człowieka w całej UE.