Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Seria EU-UK „Vaccine Nacjonalizm”, wzrost polskich spraw: Biuletyn COVID-19

Najważniejsze nagłówki

· UE i Wielka Brytania omówią zarzuty dotyczące nacjonalizmu szczepionkowego Potem środa. Ostatni spór ma miejsce po tym, jak przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel oskarżył Wielką Brytanię i Stany Zjednoczone o nałożenie zakazów wywozu szczepionek COVID-19. Wielka Brytania stwierdziła, że ​​zarzuty są „całkowicie fałszywe”.

· Niemiec Powolne wprowadzanie szczepionek przyspieszy od kwietnia, kiedy lekarze zaczną podawać Zap, ale Cel dotarcia do 25 procent populacji jest nierealny, Według ministra zdrowia Jensa Spanna. Spośród 83 milionów ludzi tylko około 6,4 procent otrzymało minimalną pierwszą dawkę.

· Thomas Mertens, Szef niemieckiej grupy ekspertów ds. Stosowania szczepionek STIKO wystąpił z poparciem dla rosyjskiego Sputnika VJ.Europa ostrożnie waży swoją produkcję i użytkowanie. „To dobra szczepionka i wygląda na to, że w pewnym momencie zostanie zatwierdzona w UE” – powiedział.

· Ankieta została przeprowadzona przez Kijowski Międzynarodowy Instytut Socjologii 60 procent Ukraińców nie chce się szczepić, Wzrost z 40 procent w styczniu. Wśród personelu medycznego występuje szczególna niechęć.

· Żadna firma we Francji nie podpisała umowy z Rosją na produkcję szczepionki Sputnik V Govt-19Rzecznik francuskiego ministra przemysłu wydaje się zaprzeczać szefowi rosyjskiego RTIF Sovereign Wealth Fund.

· W Polsce odnotowano 17 260 nowych przypadków koronawirusa, najwięcej od listopada, Łapie kraj trzecią falą epidemii. Całkowita liczba zakażeń przekracza obecnie 1,8 miliona, z 45 997 zgonami.

· Bułgaria zgłasza 3502 nowe przypadki COVID-19, najwyższą dzienną liczbę od trzech miesięcy. Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 132. Wiele miast na Bałkanach zakazało już operacji ratunkowych w szpitalach, a szkoły, centra handlowe, siłownie i restauracje mają zostać zamknięte wkrótce po rozprzestrzenieniu się wirusa.

· Estoński rząd zakazał grupom większym niż dwa, zamknął zbędne sklepy i skierował podróże do restauracji. Wybuch infekcji COVID-19. Szkoły podstawowe również przestawią się na edukację online w kraju, który ma drugi najwyższy indywidualny wskaźnik infekcji w UE.

READ  Mistrzostwa Świata Weteranów w Podnoszeniu Ciężarów 2023 w Polsce

· Ministrowie rządu Wielkiej Brytanii odrzucili ustalenia parlamentarnego komitetu monitorującego wydatki Program testów i śledzenia o wartości 30,5 miliarda dolarów mający na celu zwalczanie COVID-19 w Wielkiej Brytanii nie pomógł obniżyć poziomu zakażenia koronawirusem. Oświadczenie międzypartyjne wezwało ministrów do uzasadnienia „masowych inwestycji pieniędzy podatników”.

· Japonia będzie gospodarzem Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Tokio tego lata bez zagranicznych kibiców Ze względu na obawy społeczne związane z COVID-19, dwa źródła rządowe poinformowały Reutera.

Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel oskarżył Wielką Brytanię o „nacjonalizm szczepionkowy”. / Oliver Hoslet / A.P.

Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel oskarżył Wielką Brytanię o „nacjonalizm szczepionkowy”. / Oliver Hoslet / A.P.

PRZEZ EUROPĘ

Rahul Pathak w Madrycie

Minister turystyki Hiszpanii powiedział, że jego kraj może zacząć używać paszportu szczepionki w maju na Międzynarodowej Wystawie Turystycznej FITUR Madryt.

Podczas gdy UE próbuje obecnie opracować dane paszportów szczepionek w całej Europie, Hiszpania już testuje wykorzystanie kart zdrowia.

Przemawiając w środę, Reyes Maroto powiedział, że może być w Hiszpanii, aby rozpocząć wdrażanie certyfikacji cyfrowej od 19 maja.

Czytaj więcej

Rzadki meteoryt ląduje w Anglii

Dwie sesje w Chinach w skrócie

Czy musisz się martwić o Longcovit-19?

Julia Chapman w Budapeszcie

Kolejnych 179 osób zmarło na Węgrzech z powodu COVID-19 w ciągu ostatnich 24 godzin, prawie tyle samo, co szczyt grudniowy. Zgłoszono również drugie codzienne przyjęcie do szpitala – 8348 pacjentów, z których 844 korzysta z respiratora. Dzieje się tak w momencie, gdy kraj nadrabia zaległości w najgorszych epidemiach od wybuchu epidemii.

Po weekendowych opóźnieniach w wypuszczeniu szczepionki na Węgry, program powrócił pełną parą, a praca w firmie Pfizer jest oferowana we wtorek i oczekuje się, że w czwartek od Sinoform. Węgry są jedynym krajem UE, w którym stosuje się pięć różnych szczepionek, a zaszczepionych jest ponad 10 procent jego populacji, co jest drugim co do wielkości wskaźnikiem na mieszkańca w regionie.

READ  Świętujemy 10 lat Spotify we Włoszech iw Polsce - Spotify

Tony Waterman w Brukseli

Belgia

Belgijski program szczepień przekroczył 1 milion, przy czym 644 933 osób otrzymało pierwszą dawkę, a 345 696 osób otrzymało drugą dawkę. Zwiększy to morale, ponieważ program szczepień w tym kraju jest przerzucany między wadami porodu, a kiedy wskaźnik rozmnażania ponownie wzrośnie powyżej 1, wirus rozprzestrzeni się.

Długa druga blokada kraju wpływa na zdolność snu Belgów. Według badań przeprowadzonych przez VUB i Brookman Hospital w Brukseli, 29 procent ludzi skarżyło się na bezsenność po powrocie ze stanu zamknięcia w październiku ubiegłego roku.

Niemiecki minister zdrowia Jens Spann powiedział, że produkcja szczepionek wzrośnie od kwietnia, kiedy to lekarz rodzinny zarządzi zastrzykiem. / Marcus Schreiber / A.P.

Niemiecki minister zdrowia Jens Spann powiedział, że produkcja szczepionek wzrośnie od kwietnia, kiedy to lekarz rodzinny zarządzi zastrzykiem. / Marcus Schreiber / A.P.

Unia Europejska

Nicole Mann została wezwana przez brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych w środę rano po zarzutach Wielkiej Brytanii, że Wielka Brytania zakazała eksportu szczepionek.

We wtorek w komunikacie prasowym przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michael powiedział, że był zszokowany zarzutami o „nacjonalizm szczepionkowy” w Europie i zamiast tego wskazał palcem na Wielką Brytanię i Stany Zjednoczone. Oskarżył rząd o „całkowity zakaz eksportu szczepionek lub ich składników”. Downing Street stanowczo zaprzeczył temu zarzutowi, twierdząc, że nie ma baru.

Było to ostatnie zaostrzenie coraz bardziej napiętych stosunków po Brexicie, co zostało podkreślone przez fakt, że UE została wysłana na spotkanie wiceprezydenta Misji na Wielką Brytanię.

„Wielka Brytania nie uznaje przedstawiciela UE za ambasadora, więc bardzo wygodnie jest go wezwać” – powiedział urzędnik UE.

Rose Cullen w Paryżu

Lokaut z soboty i niedzieli w północnym porcie w Dunkierce został przedłużony o kolejne trzy weekendy.

READ  Polska debatuje o migrantach przed wyborami parlamentarnymi

Posunięcie to poprzedza cotygodniowe środowe spotkanie najwyższych ministrów, któremu przewodniczy prezydent. Skoncentrują się na 23 regionach obecnie objętych „zwiększonym nadzorem”.

W obszarze metropolitalnym Paryża, który obecnie nie jest objęty lokautem weekendowym, liczba pacjentów z COVID-19 poddawanych intensywnej terapii przekroczyła 1000. Regionalna agencja zdrowia twierdzi, że na oddziałach ratunkowych teoretycznie dostępnych jest obecnie 1018 pacjentów przy „mniej niż 1050” łóżkach.

Z naszych globalnych uczelni

CGTN Europa: Psy snajperskie COVID-19: rośnie liczba dowodów na ich potencjalne wykorzystanie

CGTN Chiny: Na terytorium Chin odnotowano 5 nowych przypadków COVID-19, z których wszystkie pochodziły z zagranicy

CGTN USA: Kina są ponownie otwierane w Nowym Jorku po złagodzeniu ograniczeń dotyczących COVID-19

Afryka CGDN: Sudan rozpoczyna kampanię szczepień COVID19

Zapisz się Tutaj Otrzymuj europejski biuletyn COVID-19 wysłany bezpośrednio na swoją skrzynkę odbiorczą.

Powieść CGTN Europe ujawnia szczegółowe informacje na temat historii wirusa koronowego. Tutaj Możesz przeczytać najważniejsze informacje o kryzysie

Źródło: Reuters, AFP, AP