Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Francuski minister europejski „naciskał”, aby nie jechać do stref wolnych od LGPD w Polsce

Francuski minister europejski wielokrotnie mówił podczas niedawnej wizyty, że zabroniono mu odwiedzania stref „wolnych od LGBT” w Polsce.

Clement Beyonc, otwarcie homoseksualny, powiedział francuskim mediom, że jest niezadowolony z „nacisków politycznych” polskich władz.

Francuski sekretarz stanu ds. Europejskich chciał odwiedzić Kraśnik podczas oficjalnej dwudniowej wizyty w tym tygodniu.

Ale Peon w rozmowie z francuskim Inter Radio powiedział, że zagroził odwołaniem oficjalnych spotkań, jeśli pojedzie do Polski.

Human Rights Watch powiedział, że presja polskiego rządu była „haniebna”.

Jednak polski wiceminister spraw zagranicznych Simon Singowski czy Zach zaprzeczyli zarzutom, mówiąc, że wypowiedzi ministra były „ewidentnie nieprawdziwe”.

„Żadne z polskich władz nie uniemożliwiło ani nie uniemożliwiło przybycia francuskiego wiceministra spraw zagranicznych Kraśnika” – napisał we wtorek na Twitterze.

„Tego typu rekomendacje nie są dobre dla atmosfery wizyty i naszego związku” – dodał, dodając, że omówi tę sprawę z ambasadą Francji.

Podczas swojej wizyty Clement Peon mógł rozmawiać z działaczami na rzecz praw gejów, w tym z prezydentem warszawskiej opozycji Rafaelem Traskovskim, który obiecał powrót do Polski.

Peon od dawna ustawiał się w kolejce między UE a polskim rządem, nazywając istnienie „stref wolnych od LGBT” „absolutną korupcją”.

Od 2019 roku, dzięki poparciu rządzącej w Polsce konserwatywnej partii Prawo i Sprawiedliwość, około 100 gmin, w tym Kraśnik, zadeklarowało wyzwolenie z „ideologii LGBT”.

W lipcu Unia Europejska odrzuciła finansowanie w ramach podwójnego porozumienia w sprawie sześciu podejść do polskich miast przeciwko LGBT.

W międzyczasie francuski detalista Carrefour wycofał kampanię reklamową polskiej telewizji państwowej dotyczącą praw gejów.

W czwartek Parlament Europejski ma głosować nad rezolucją uznającą 27-osobowy obóz UE za „wolną strefę” dla osób LGBT.

READ  Starmer ostrzega, że ​​ekonomiczna trajektoria Wielkiej Brytanii zostanie wkrótce wyprzedzona przez Polskę wieści polityczne