Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Francuskie miasto prosi Madonnę o pożyczenie jej Diany i Indymiona, które straciła w 1918 roku

Madonna została poproszona przez burmistrza małego francuskiego miasteczka o wypożyczenie XIX-wiecznego obrazu zaginionego podczas I wojny światowej, który, jak sądzi, obecnie posiada piosenkarka, aby zwiększyć jej szanse na zostanie Europejską Stolicą Kultury.

Diana i Endymion – Jerome Martin Langlois Przedstawiający rzymską boginię Dianę, patrzącą z miłością na przystojnego Endymiona, był kiedyś wystawiany w Muzeum w Amiens, ale zaginął po zbombardowaniu miasta przez Niemcy w 1918 roku.

Francuska gazeta Le Figaro poinformowała, że ​​obraz lub prawie identyczny obraz został wystawiony na sprzedaż na aukcji w Nowym Jorku w 1989 roku, a Madonna zapłaciła za niego 1,3 miliona dolarów (1,8 miliona dolarów).

Rzecznik Madonny nie otrzymał natychmiastowej odpowiedzi na wysłaną e-mailem prośbę o komentarz.

Amiens, miasto w północnej Francji, w którym urodził się prezydent Emmanuel Macron, jest kandydatem do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2028 roku.

„Pożycz nam swój obraz”

„W żaden sposób nie sprzeciwiamy się prawnemu przejęciu, którego dokonaliście, ale jesteśmy kandydatami na Europejską Stolicę Kultury w 2028 roku” – powiedziała Brigitte Faury, burmistrz Amiens, w filmie opublikowanym na Facebooku.

„Więc chciałbym, żebyś z tej okazji, w tym roku, pożyczył nam swój obraz”.

Obraz został zamówiony przez francuskiego króla Ludwika XVIII do pokoju Diane w Pałacu Wersalskim i został zakupiony przez państwo w 1873 roku.

Pani Forey powiedziała, że ​​obraz mógł zostać wypożyczony przez Luwr do Muzeum w Amiens przed I wojną światową, po której Amiens straciło go z oczu.

Madonna właśnie ogłosiła europejskie daty swojej Celebration Tour, podczas której wystąpi w Paryżu – mniej niż dwie godziny pociągiem z Amiens – w listopadzie.

agencji Reutera

READ  Polityka rodzinna wyschła w Indiach, a ludzie ostrzegają przed jej niebezpieczeństwem przed 2024 r. sondaże