Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Fundusze hedgingowe przestają śpiewać w BHP i OZ;  Schemat Księgi Żagli

Fundusze hedgingowe przestają śpiewać w BHP i OZ; Schemat Księgi Żagli

Raportowanie obejmie niezależnego eksperta Granta Samuela & Ogromna wycena współpracowników, jedyna rzecz (oprócz głosowania), która może zapewnić klucz do prac. Oczekuje się, że będzie argumentował, że umowa o wartości 9,6 miliarda dolarów jest uczciwa i rozsądna.

A co z funduszami hedgingowymi próbującymi wycisnąć BHP w oparciu o siłę miedzi po transakcji?

Ceny miedzi znajdowały się w krótkim rajdzie na chiński popyt i są o około 12 procent wyższe niż w dniu 18 listopada – kiedy cena została uzgodniona. Teoretycznie powinno to uczynić OZ Minerals bardziej wartościowymi.

Fundusze hedgingowe z powodzeniem wywarły presję na IGO Ltd na terytoriach zachodnich w zeszłym roku i grożą, że spróbują zrobić to samo z BHP w OZ Minerals, gdy zbliży się to do daty planu.

Ale czwartkowe pomiary temperatury Street Talk wróciły dość spokojnie – nie było się czym martwić, nie było mowy o wyższych cenach miedzi, aby naciskać na wyższe ceny, nie było nuty nerwowości z obu paneli. Zwykły tłum hałaśliwych pieniędzy na zewnątrz jest całkowicie cichy.

Akcjonariusze wydają się skupiać na 49,3-procentowej premii, że „najlepsza i ostatnia” oferta w wysokości 28,25 USD przypada na zamknięcie 5 sierpnia (ostatni dzień przed rozlaniem rozmów przez Target Board na pakiety ASX) oraz na początkowej ofercie niskiej ceny w wysokości 25 USD. BHP wszedł z.

Wydaje się, że oczekiwania akcjonariuszy uległy dalszemu osłabieniu przez fakt, że mimo całej swojej rzadkości, bezpiecznej sieci sądowej i kredytów na towary, OZ nie przyciągnął konkurencyjnej oferty.

To 28,25 dolarów BHP lub 95 milionów dolarów opłaty za przerwę. Zrozumiałe, że inwestorzy pozostają w tyle.

Akcje zamknęły się w czwartek po cenie 28,01 USD.