Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Gacek przyciąga turystów do polskiego miasta

Gacek przyciąga turystów do polskiego miasta

Miłośnicy kotów udają się do Szczecina w Polsce, aby rzucić okiem na Gacka, pulchnego czarno-białego kotka, który stał się internetową sensacją. Kota można czasami znaleźć leżącego na kocu w małej otwartej drewnianej skrzyni, wykonanej przez jego właściciela, który od ponad 10 lat mieszka na ulicy Kaszubskiej. Jego dom stał się główną atrakcją Szczecina na Google Maps.

Otrzymawszy dziesiątki pięciogwiazdkowych recenzji, przypinka „Kot Gacek” na mapie, w pobliżu sklepu sprzedającego torby z kocią twarzą, wyparła na pierwszy plan zabytki, w tym renesansowy zamek. „Jacek to Kim Kardashian świata kotów” – powiedziała Karolina Nowak, dyrektor oficjalnego konta TikTok dla regionu zachodniopomorskiego, w którym znajduje się Szczecin, @pomorzezachodnie. „Turyści zaczęli go szukać tylko dlatego, że zyskał popularność w Internecie”.

Shimon Maksimyuk, który pracuje w centrum informacji turystycznej w Szczecinie, powiedział, że historie osób, które przyjechały zobaczyć się z Jackiem, były „niesamowite”. „Był pewien człowiek z Norwegii, który leciał samolotem. Twierdził, że to Jacek skłonił go do podjęcia decyzji o przyjeździe tutaj” – powiedział Maksimyuk. „Dzięki Gacekowi turystyka ogromnie się rozwinęła, przekraczając moje oczekiwania i wyobraźnię”.

Niektórzy fani przypisują Gacekowi sławę jego pewności siebie i dobrodusznej twarzy, podczas gdy inni twierdzą, że to jego status celebryty przyciąga gości do miasta znanego już z Zamku Książąt Pomorskich, jego ogrodów i malowniczych nadrzecznych scenerii. Wśród tych, którzy chcieli zobaczyć Gacka był student historii Khairlin, który pochodzi z Mongolii i mieszka w Niemczech.

„Szukam tego kota o imieniu Jacek” – powiedział Reuterowi. „Mam nadzieję, że ją odnajdę, może dzisiaj, może jutro”. Część mieszkańców Szczecina jest jednak zaniepokojona. Ludzie dają Gackowi nieodpowiednie jedzenie – mówi Marta Głuczowska, pielęgniarka ze Szczecińskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt.

Jacek nie jest pierwszym zwierzęciem, które przyciąga turystów do polskiego miasta. W 2021 roku golden retriever zostaje najczęściej ocenianą atrakcją turystyczną Gdańska w Google.

READ  Reeling in the Spears: 10 wiosennych przepisów na szparagi za 1 dolara | Australijskie jedzenie i napoje

(Ta historia nie została zredagowana przez personel Devdiscourse i została automatycznie wygenerowana z konsorcjalnego kanału).